Zakonnica: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć te horrory?

administracja16 maja, 2023

Prezentujemy wszystkie wydane do tej pory części znanej serii horrorów „Zakonnica” wraz ze wskazówkami, gdzie można je łatwo obejrzeć w sieci. „Zakonnica” (ang. „The Nun”) to amerykański horror z 2018 roku w reżyserii Corina Hardy’ego, będący spin-offem i prequelem filmu „Obecność 2”. Ponadto film ten jest piątą produkcją należącą do tzw. Uniwersum Obecności.

Akcja „jedynki” rozgrywa się w odizolowanym od świata klasztorze w Rumunii, gdzie jedna z zakonnic popełnia samobójstwo. Watykańscy biskupi wysyłają do tego miejsca doświadczonego ojca Burke’a (Demián Bichir) oraz nowicjuszkę (Taissa Farmiga), która jeszcze nie złożyła ślubów zakonnych. Ponadto towarzyszy im młody mężczyzna Maurice „Francuzik” (Jonas Bloquet). Już po przybyciu na miejsce, szybko zdają sobie sprawę, że klasztor jest nawiedzany przez złe siły, z którymi będą musieli się zmierzyć.

Zakonnica (2018)

Charakterystycznym dla całej produkcji jest sposób, w jaki fabuła się rozpoczyna. Po prologu, który przedstawia konfrontację zakonnicy z demonem oraz tragiczne samobójstwo, twórcy przechodzą do trzyminutowej ekspozycji (przedstawiam ją tutaj dla czytelności). Ksiądz Burke (Demián Bichir) otrzymuje polecenie od watykańskich nuncjuszy, aby zbadać tajemniczą śmierć. Następuje przecięcie. Na chwilę zerkamy na uroczą nowicjuszkę (Taissa Farmiga, młodsza siostra Very), która „przypadkowo” zostaje wybrana do pomocy księdzu. Kolejne przecięcie. Teraz znajdujemy się już w Rumunii, gdzie miejscowy uwodziciel Francuzik prowadzi katolicki duet przez ciemny, nawiedzony las do klasztoru. A zatem mamy tutaj kolejną produkcję, która sięga po haniebne „straszenie na wstecznym”. GDZIE OBEJRZEĆ?

Wyeksploatowane już przez Jamesa Wana techniki, które nie były oryginalne, teraz są bezmyślnie powielane do obrzydzenia. Malezyjczykowi, który wziął na siebie rolę producenta w tej serii, wyraźnie to nie przeszkadza. Wszystko tu jest z obszernego uniwersum okultyzmu. Od demonów z przeszłości, które powracają po nieudanym egzorcyzmie u księdza, po specjalny dar nowicjuszki do widzenia, aż po męczący deus ex machina. Cienie makabrycznych zjaw pojawiają się za plecami bohatera, by natychmiast zniknąć i ukazać się z drugiej strony. Po dłuższej chwili ciszy następuje nagły dźwięk strachu, a ekran wypełnia wyszukanie przerażającej twarzy. Moim zdaniem, taka schematyczność jest więc niezwykle trudna do przełknięcia. I na koniec, jak zawsze w serii Obecność, okazuje się, że demon jeszcze nie powiedział ostatniego słowa… Ale to oczywiście materiał na kolejną część.

Zakonnica 2 (2023)

Kochający filmy grozy od dłuższego czasu czekali na tę wiadomość. Według serwisu „The Hollywood Reporter„, prace nad drugą częścią filmu „Zakonnica” są już w trakcie i zapowiada się, że będzie to kolejny wielki kinowy hit, tak jak pierwsza część z 2018 roku. Reżyserem tego sequele kasowego horroru znanego studia New Line Cinema został Michael Chaves, twórca takich filmów jak „The Maiden”, „Topielisko. Klątwa La Llorony” i „Obecność 3: Na rozkaz diabła”. Natomiast za scenariusz odpowiadają Akela Cooper , Ian Goldberg i Richard Naing. GDZIE OBEJRZEĆ?

Dotychczas szczegóły fabuły oczekiwanej kontynuacji „Zakonnicy” są pilnie strzeżoną tajemnicą. Jednak twórcy ujawnili pewne informacje na temat obsady nadchodzącego filmu. Wiemy już, że główną rolę w sequelu „The Nun” zagra Storm Reid. Ta dziewiętnastoletnia aktorka zdobyła rozpoznawalność dzięki swojej roli w popularnym serialu HBO – „Euforia”. W serialu wciela się w postać Gii Bennett, młodszej siostry głównej bohaterki (granej przez Zendayę). Ponadto wschodząca gwiazda Hollywood już podzieliła się swoim nowym angażem na mediach społecznościowych, czym się pochwaliła.

Udostępnij: