Wonder Woman: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć serię filmów?

administracja18 października, 2023

Sprawdź wszystkie części serii filmów „Wonder Woman” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć online. Diana (Gal Gadot), jako księżniczka wojowniczych Amazonek, została przygotowana do walki z najsilniejszymi przeciwnikami. Dorastała w ukryciu na idyllicznej wyspie, z dala od konfliktów otaczającego świata. Jej życie zmienia się, gdy przypadkowo spotyka amerykańskiego pilota, który uległ katastrofie w pobliżu jej domu.

Opowiada jej o globalnym konflikcie, który rujnuje życie niewinnych oraz o złowrogich postaciach, prowadzących mroczne eksperymenty. Płonąc pragnieniem pomocy i wykorzystania swojego potencjału, Diana decyduje się opuścić bezpieczne schronienie. Walcząc ramię w ramię z ludźmi, w sercu wojny, odkrywa prawdziwe granice swoich możliwości oraz cel swojego życia.

Wonder Woman (2017)

Atutem „Wonder Woman” jest jej przemyślana struktura. To nie zbiór przypadkowych, niezwiązanych scen. To spójna opowieść, która równie dobrze funkcjonuje w świecie komiksu, jak i w rzeczywistości ludzkiej. Konfrontacja Diany z rzeczywistością dostarcza zarówno humoru, jak i głębszych refleksji na temat polityki i społeczeństwa. Wychowana na tajemniczej wyspie Diana nie do końca rozumie. A w wielu aspektach także nie akceptuje, społecznych konwencji i ról płciowych w świecie, do którego trafiła. > sprawdź gdzie obejrzeć

Chociaż można by było krytykować nieco naciągane efekty specjalne i dosyć przewidywalny scenariusz, „Wonder Woman” wyłania się jako prawdziwy strażnik i bohater DCU. Zaczynam się zastanawiać, czy Warner Bros nie powinien zrezygnować z tej nieustającej rywalizacji z Marvelem. I zamiast planować kolejne filmy w ramach uniwersum, które już na początku napotykają na trudności, skupić się na tworzeniu kontynuacji „Wonder Woman”. Jeśli każda z nich osiągnęłaby poziom filmu Patty Jenkins, z pewnością przyniosłoby to korzyści zarówno dla studia, jak i dla widzów.

Po niepowodzeniach „Wonder Woman” miała szansę być dla DC Universe zarówno ratunkiem w ostatniej chwili, jak i ostatecznym ciosem. Wszystko wskazywało na to, że film pójdzie w niekorzystnym kierunku, z zapowiedziami pełnymi patosu i bohaterką przypominającą wcześniejsze produkcje w stylu Zacka Snydera. Na szczęście, reżyserka Patty Jenkins zdecydowała się przeciwdziałać temu trendowi i dostarczyć nam miłą niespodziankę.

Wonder Woman 1984 (2020)

„Wonder Woman 1984” zachwyca przede wszystkim swoim wizualnym aspektem. Ten film, nasycony akcją i wtopiony w estetykę lat osiemdziesiątych XX wieku, nieustannie przyciąga wzrok widza. Era ta oferuje bogactwo inspiracji, co daje twórcom szerokie pole do popisu. Stąd też nie jest zaskoczeniem, że lata osiemdziesiąte wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością w świecie popkultury. Mieszanka charakterystycznej dla tego okresu stylistyki z efektowną akcją tworzy niezapomniane wrażenie wizualne. > sprawdź gdzie obejrzeć

Wonder Woman prezentuje klasyczną komiksową opowieść, która nie zawsze dobrze odnajduje się na ekranie. Tym razem możemy mówić o pewnym dysbalansie między wizualnymi efektami a głębokością treści. Wizualizacje, które robią wrażenie zarówno w kinie, jak i w domowym zaciszu na telewizorach. Szczególnie gdy oglądamy je w jakości full HD na Blu-ray czy nawet w 4K Blu-ray. Oprócz głównego materiału filmowego, wydanie zawiera mnóstwo atrakcyjnych dodatków.

Wyróżnia się wśród nich „Gal i Kristen: Przyjaciółki na zawsze”, prezentujący żartobliwe chwile spędzone przez dwie główne aktorki na planie. Dodatkowo, tradycyjnie mamy dostęp do licznych materiałów zza kulis, ukazujących proces tworzenia scen akcji. Fani będą także mogli zagłębić się w analizę takich momentów jak scena w galerii handlowej czy pościg na pustyni w Egipcie.

Udostępnij: