Jak wytresować smoka: wszystkie części po kolei – Gdzie oglądać całą serię filmów?

administracja16 października, 2023

Sprawdź wszystkie części serii filmów „Jak wytresować smoka” wraz ze wskazówkami, gdzie można je łatwo obejrzeć online. Film toczy się na wyspie o nazwie Berk, gdzie mieszkańcy stale muszą bronić się przed smokami. Młody chłopiec o imieniu Czkawka, nie jest zbyt sprawny w polowaniach na smoki. A to nie umyka uwadze jego ojca, Stoika Ważki, wodza miejscowego plemienia. W związku z tym zostaje zapisany do specjalnej szkoły uczącej walki ze smokami.

Jednak pewnego dnia, w głębi lasu, Czkawka odkrywa rannego smoka i zaczyna zdawać sobie sprawę, że obraz smoków jako krwiożerczych bestii jest mylny. Nadaje smokowi imię Szczerbatek ze względu na jego zdolność do chowania zębów i buduje dla niego protezę dla uszkodzonego fragmentu ogona oraz tworzy wyposażenie, które ułatwia latanie. Dzięki treningom z Szczerbatkiem, Czkawka zdobywa cenne informacje o smokach, które wykorzystuje podczas szkolnych ćwiczeń.

Jak wytresować smoka (2010)

Zaniepokojona Astrid postanawia dowiedzieć się, dlaczego wcześniej nieporadny Czkawka nagle stał się gwiazdą szkolnych treningów. Po pewnym czasie odnajduje tajne schronienie Szczerbatka. Jej pierwsza reakcja to próba zaatakowania smoka, ale Czkawka udaje się ją przekonać do zaufania temu niezwykłemu stworzeniu. Wkrótce potem Astrid decyduje się wspiąć na grzbiet Szczerbatka. W trakcie ich lotu smok zabiera ich do tajemniczego smoczego gniazda, gdzie wszystkie smoki z okolicy przynoszą zdobyty pokarm, wrzucając go do ogromnej przepaści. > gdzie obejrzeć cały film

Okazuje się, że ofiarują jedzenie kolosalnemu smokowi. Kiedy olbrzymia bestia dostrzega nieproszonych gości, próbuje ich pochłonąć, ale Czkawce, Astrid i Szczerbatkowi udaje się uniknąć niebezpieczeństwa. Nadszedł decydujący moment dla każdego młodego wikinga – pierwsze starcie ze smokiem. Jednak Czkawka, wbrew tradycji, postanowił nie zabić bestii, ale udowodnić wikingom, że smoki nie są wrogami. Pomimo szlachetnych intencji, jego działania nie poszły zgodnie z planem.

Sytuację pogorszył jego ojciec, który w gniewie po usłyszeniu słów „Nie jestem jednym z nich„. Widząc, jak Czkawka odrzuca wojenny hełm, uderzył młotem w klatkę, rozdrażniając w ten sposób uwięzionego w niej smoka. Wściekła bestia rzuciła się na Czkawkę, ale w ostatniej chwili przybył na ratunek Szczerbatek. Wszyscy obecni byli przerażeni i zaskoczeni tym obrotem wydarzeń, zwłaszcza że rozpoznali w Szczerbatku Nocną Furię – najbardziej enigmatyczny gatunek smoków. Czkawka bronił swojego przyjaciela-smoka, ale mimo to Szczerbatek został schwytany.

Jak wytresować smoka 2 (2014)

Na wyspie Berk upłynęło pięć lat od momentu, gdy ludzie i smoki zaczęli wspólnie współistnieć w pokoju. Wódz Stoik Ważki, rozważając przejście na emeryturę, chce przekazać władzę swojemu synowi Czkawce, który przekonał mieszkańców Berk do przyjaznych stosunków ze smokami. Jednak Czkawka nie jest pewny, czy jest gotów na taką odpowiedzialność. W tym czasie zagrożenie pojawia się w postaci niebezpiecznego łowcy smoków o imieniu Drago. „Jak wytresować smoka 2” prezentuje się jako film o odmiennym tonie i kierunku. > gdzie obejrzeć cały film

W pierwszej odsłonie nacisk położony był na relacje pomiędzy bohaterami. Natomiast kontynuacja przenosi nas w głąb rozbudowanej opowieści wykreowanej przez scenarzystę. Ta różnorodność nie oznacza jednak, że nowa część jest w jakiś sposób gorsza. Wręcz przeciwnie, fabuła przyciąga uwagę, oferując wiele niespodzianek. A świetne poczucie humoru, które charakteryzowało pierwszy film, nie zawodzi także w kontynuacji. Co ważne, twórcy dostarczyli wystarczająco subtelnych wskazówek, by nawet nowi widzowie mogli czerpać przyjemność z seansu.

Postaci ewoluowały, stając przed bardziej skomplikowanymi wyzwaniami. Stawka jest teraz większa, a skutki ich decyzji mają większe znaczenie. Mimo że komedia wciąż odgrywa ważną rolę, jest mniej dominująca w porównaniu z napięciem i wewnętrznymi konfliktami postaci. Ten zwrot sprawia, że sequel wydaje się bardziej dostosowany do nieco starszej publiczności, która doceni bogatszą charakteryzację i bardziej rozbudowane wątki. Niemniej jednak „Jak wytresować smoka 2„, mimo swojej głębi fabularnej i rozwiniętych postaci, wciąż pozostaje filmem łatwo dostępnym i porywającym, który zarówno przez opowieść, jak i charaktery postaci zdobywa serca widzów.

Jak wytresować smoka 3 (2019)

Na niewielkiej wysepce Berk odważni Wikingowie kontynuują życie obok latających towarzyszy. Jednakże liczba uwolnionych smoków rośnie, a miejscowe zasoby stają się niewystarczające. Co gorsza, kraj Wikingów staje się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla łowców smoków. Gdy Gremmel Gnębiciel próbuje schwytać Szczerbatka, młody wódz Czkawka postanawia opuścić Berk i wyruszyć na poszukiwanie mitycznej, ukrytej przed złoczyńcami krainy smoków. > gdzie obejrzeć cały film

Podobnie jak w przypadku dynamiki, która w kontynuacji przygód Czkawki i Szczerbatka jest mocno odczuwalna. Jest ona jednak bardziej agresywna, skupiając się głównie na walkach i starciach. Może przez to wydawać się mniej zróżnicowana, ale rekompensuje to intensywnośćą scen i doskonałym kadrowaniem, co umożliwia śledzenie zawrotnej akcji i zaciętych starć. Wizualna i dźwiękowa strona filmu nadal imponuje. Koncepcja artystyczna, której poświęcono uwagę w poprzedniej części, została zachowana, a postacie wciąż charakteryzują się swoją karykaturalną stylistyką.

Z technicznego punktu widzenia jest to bardziej subtelny postęp niż zupełnie nowy kierunek. Zwiększona dbałość o detale, bardziej płynne animacje i zwiększona liczba postaci na ekranie, zwłaszcza w scenach masowych i bitewnych, są godne uwagi. Mimo zwiększonej złożoności, kadry wciąż kuszą estetyką. A ekspresja i ruchy generowanych komputerowo postaci są wybitne, co stanowi jedno z głównych wizualnych zalet filmu. Jeśli chodzi o dźwięk, zmiany są minimalne. To wcale nie jest problemem, biorąc pod uwagę wysoką jakość, którą zapewniła poprzednia część.

Udostępnij: