Sprawdźcie wszystkie części serii filmów „Hotel Transylwania” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć online. Hrabia Drakula staje się troskliwym ojcem dla małej Mavis. Aby uchronić ją przed złą wolą ludzi, decyduje się na wybudowanie hotelu przeznaczonego wyłącznie dla potworów. Jak rośnie Mavis, jej ciekawość świata rośnie razem z nią. Drakula, chcąc uchronić ją przed ludźmi, maluje im obraz jako krzywdzicieli potworów. Chociaż hotel został zaprojektowany, aby ludzie nie mogli się do niego dostać, sytuacja zaczyna się komplikować w przededniu 118. urodzin Mavis.
Jak każdego roku, do hotelu przybyły najbardziej sławne potwory świata, aby uczcić urodziny młodej Mavis. Mimo straszliwych historii opowiadanych przez jej ojca, dziewczyna postanawia zobaczyć najbliższą wioskę. Co nie wie, to że to wszystko zostało zainscenizowane przez Drakulę, który zorganizował fałszywą wioskę z zombie udającymi krwiożerczych ludzi. Wystraszone doświadczeniami Mavis wraca do hotelu, wierząc w ostrzeżenia ojca. W tym samym czasie, do hotelu przybywa nowy, tajemniczy gość.
Spis treści
Witajcie w luksusowym Hotelu Transylwania – ekskluzywnej rezydencji zarządzanej przez Drakulę, stworzonej dla potworów pragnących odpocząć od świata ludzi, do którego wstęp dla zwykłych śmiertelników jest zakazany! Drakula postanawia uczcić 118 urodziny swojej córki Mavis i zaprasza do siebie grono najbliższych przyjaciół. Frankensteina i jego żonę, Mumię, Niewidzialnego Człowieka oraz gromadę Wilkołaków, wśród innych. > cały film online
Chociaż Drakula doskonale wie, jak zadbać o komfort swoich niezwykłych gości, prawdziwe emocje rozpoczynają się, gdy do hotelu przypadkiem trafia pewien młody śmiertelnik. Jego obecność rzuca wyzwanie dotychczasowemu porządkowi i wprowadza spore zamieszanie! Kierunek, w którym zmierza ta opowieść, może być oczywisty. Ale Tartakovsky umiejętnie podaje nam dobrze znane motywy w nowoczesnej, intrygującej odsłonie.
„Hotel Transylwania” zachwyca unikatową animacją, której inspiracją jest klasyczne kino grozy. Dialogi obfitują w błyskotliwe żarty, a postacie są niezwykle (dosłownie i w przenośni) urocze. Zapaleni miłośnicy horrorów mogą być nieco niezadowoleni z lżejszego, humorystycznego przedstawienia swoich ulubionych potworów. Dla większości widzów po zakończeniu seansu największym pragnieniem będzie dobra halloweenowa zabawa.
W kontynuacji „Hotelu Transylwania”, mimo jej komercyjnego sukcesu, wyraźnie dostrzega się pewne znużenie tematem i brak świeżych koncepcji na przedstawienie ułomności potworów w humorystycznym świetle. Wydaje się, że twórcy nieco na wyrost próbowali nadać wilkołakowi zachowania typowe dla psa. Takie jak chowanie piłeczki w ziemi czy bieganie za dyskiem. Kontrast między humorystycznymi elementami pierwszej i drugiej części jest dość oczywisty. > cały film online
O ile w pierwszej odsłonie mieliśmy uroczy moment z topiącym się serkiem, o tyle w kontynuacji widzimy nieco bardziej wymuszone żarty dotyczące kawałków ciasta, które chcą wrócić do swojej matki-ciała. Twórczość Genndy’ego Tartakovsky’ego jest pełna kontrastów. Obok momentów naprawdę dowcipnych, jak chociażby sekwencja na ogromnej skoczni czy przygoda
Ekipy Draca na wolnym skuterze w towarzystwie Bloba, pojawiają się sceny, które trudno nazwać zabawnymi. Niektóre są wręcz drażniące czy budzące zażenowanie. Szczególnie nieudana wydaje się sekwencja wyjazdu Jonathana i Mavis do Kalifornii. Twórcy niestety nie wydobyli z niej pełnego humorystycznego potencjału. Choć sytuacja ta stanowiła interesujący kontrast do wydarzeń z pierwszej części filmu.
Początek filmu stanowi intrygujący wstęp, prezentując nam wieloletnią rywalizację między Hrabią Draculą a jego odwiecznym wrogiem, Abrahamem Van Helsingiem. Następnie, zgodnie z tym, co sugerują zwiastuny, nieśmiertelny Dracula odkrywa iskrę uczucia do tajemniczej pani kapitan. Skrywa ona pewną tajemnicę i ma do wykonania misję, przekazaną przez jej przodków. Główny problem trzeciej odsłony Hotelu Transylvania tkwi w stagnacji. > cały film online
Mimo upływu sześciu lat, małżeństwa córki, narodzin wnuczka, ujawnienia się przed światem oraz pojednania z ojcem, postać Draculi nie przeszła żadnej metamorfozy. Wciąż jesteśmy świadkami tego samego Draculi, nieśmiałego gospodarza hotelu, który bez reszty poświęca się dla swoich gości. Opowieść opiera się na tych samych motywach i stereotypach, które pojawiały się od czasu debiutu serii w 2012 roku.
Humor sytuacyjny i slapstickowe sceny dają pewne chwile rozbawienia. Ale powtarzanie tego samego żartu traci na świeżości i ujawnia jego mankamenty. Niemniej jednak, film nadal oddaje hołd klasykom horroru, co często stanowi najjaśniejszy punkt wielu scen. Nie nazwałbym „Hotelu Transylvania 3” jedynie przetartą ścieżką. Kreatywność Tartakovskiego w połączeniu z jego znakomitym talentem reżyserskim umożliwiają maksymalne wykorzystanie elementów takich jak nowa sceneria, świeżo wprowadzeni bohaterowie oraz istotne i aktualne tematy społeczne.
Drac ustępuje, co skłania Johnny’ego do poszukiwania wsparcia u Van Helsinga (Gaffigan). Wierzy, że jedyną drogą do pełnego włączenia się w rodzinę (i jej przedsięwzięcie) jest przemiana w potwora. Przypadkiem Van Helsing posiada urządzenie, które może zmieniać ludzi w monstra. Jak później odkrywają Dracula i niektórzy z potworów, może to urządzenie także działać w drugą stronę, ku ich zgrozie. > cały film online
Jak to w tego typu opowieściach bywa, urządzenie potwornego promienia potrzebuje kryształu, który nagle pęka. Aby przywrócić Johnny’ego i Draculę do ich pierwotnych postaci, muszą oni wyruszyć w podróż do dżungli Afryki Południowej w poszukiwaniu nowego kamienia. Pozostałe postaci, dowiedziawszy się o sytuacji, ruszają im na pomoc.
Niewątpliwie, wiele z tych wydarzeń to skomplikowany sposób na to, by Drac i Johnny zmierzyli się z własnymi obawami. I nauczyli zrozumienia dla swoich teściów. Młodsza publiczność na pewno polubi Samberga jako głos Johnny’ego, który z entuzjazmem doświadcza życia jako potwór ze smoczym ogonem. Chociaż niektóre z najzabawniejszych momentów mogą koncentrować się na Draculi, który stara się przystosować do życia jako zwykły człowiek, z wszystkimi związanymi z tym niedogodnościami, upadkami i niespodziankami.