Kiler: wszystkie części po kolei – Gdzie oglądać serię filmów?

administracja12 września, 2023

Oto wszystkie części serii filmów „Kiler” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć online.Odkrycie ciała przestępcy o pseudonimie „Gilotyna” rozpoczyna lawinę zdarzeń, w które zostaje uwikłany warszawski kierowca taksówki, Jurek Kiler (w tej roli Cezary Pazura). Kiedy jest świadkiem inspekcji miejsca zbrodni, następnego ranka jest wyciągany z łóżka przez specjalny oddział policyjny. Podczas przesłuchania okazuje się, że w jego taksówce znaleziono broń używaną do zamordowania „Gilotyny”.

Mylnie uznany za mordercę, Kiler ląduje za kratkami. Jego renoma jako niebezpiecznego zabójcy przysparza mu szacunku wśród współwięźniów. A jego status wzrasta, kiedy przypadkowo eliminuje uciążliwego „Uszata” (Władysław Komar). Spokój więzienny nie trwa jednak długo – Kiler jest wydobywany z konwoju przez ludzi Stefana „Siary” Siarzewskiego (Janusz Rewiński), jednego z jego domniemanych zleceniodawców.

Kiler (1997)

Siara nigdy osobiście nie miał okazji spotkać się z Kilerem. Dzięki temu Kiler może bez problemu udawać zawodowego zabójcę. Siara uwolnił go z konkretnym celem – ma dla taksówkarza nowe misje. Pierwszym celem jest dziennikarka Ewa Szańska (w tej roli Małgorzata Kożuchowska). Następnie ma zlikwidować biznesmena Ferdynanda Lipskiego (Jan Englert), który posiada połowę banknotu, kluczową dla Siary w zdobyciu dużej sumy. Kiler nawiązuje kontakt z Lipskim, co jeszcze bardziej komplikuje sprawy. > obejrzyj online

Lipski ma dla Kilera inne zlecenie – usunąć Siarę. A w tle, nieugięty komisarz Ryba (Jerzy Stuhr) jest na tropie Kilera. Film „Kiler” w reżyserii Juliusza Machulskiego stał się jednym z największych hitów biletowych w polskiej kinematografii rozrywkowej ostatnich czasów. Scenariusz autorstwa Piotra Wereśniaka przyciągnął uwagę Hollywood. Plotkowano o wersji amerykańskiej, lecz nigdy jej nie zrealizowano.

Za ścieżkę dźwiękową filmu „Kiler” odpowiadali Jakub Sienkiewicz i zespół „Elektryczne Gitary”. Wśród aktorów, którzy wzięli udział w projekcie, byli Katarzyna Figura, Maciej Kozłowski, Krzysztof Kiersznowski, Marek Kondrat, Sławomir Orzechowski oraz Jan Machulski. Ponadto w 1999 roku Cezary Pazura wrócił jako Kiler w kontynuacji „Kiler-ów 2-óch”.

Kiler-ów 2-óch (1999)

Po uwięzieniu przestępcy Siary i senatora Lipskiego, Jurek Kiler, teraz bogaty, zakłada razem z ukochaną Ewą fundację wspierającą potrzebujących. Szybko zdobywa sławę, stając się znajomym prezydenta i wielu znanych postaci. Niemniej jednak Siara i Lipski, choć za kratami, chcą się go pozbyć. Zatrudniają w tym celu bezlitosnego zabójcę z Ameryki Południowej – Moralesa. Kontynuacja kultowego „Kilera”, uznawanego za jedną z najbardziej humorystycznych komedii w polskim kinie. > obejrzyj online

Jak to zwykle bywa z kontynuacjami – nie dorównuje oryginałowi, ale ma swoje momenty. Machulski w tej części zaszalał, dodając do scenariusza różne pomysły, od zabójcy niezwykle podobnego do jego celu (oba postacie gra Cezary Pazura) po ekscentryczną nimfomankę pragnącą ślubu, w którą wcieliła się momentami zabawna Jola Fraszyńska. Problem polega jednakże na tym, że zbyt wiele elementów może przytłoczyć widza. Gdy losy Jurka Kilera przestały być nierozerwalnie związane z roli płatnego zabójcy. A ujawniło się, że nasz bohater to w gruncie rzeczy porządny facet, który ofiarował imponującą sumę na potrzeby służb porządkowych i innych instytucji – stał się on symbolem narodowym.

Ufundowany przez niego Bank Wsparcia Budżetu, dzięki hojnym darowiznom z różnych stron, dodaje tchu naszej gospodarce. Z niepozornego mieszkańca stolicy, Jurek awansował na osobistość obecnie na salonach, w towarzystwie elit i liderów. A nasza historia zabiera widza w fascynujący fragment jego życia, kiedy to pojawia się tajemnicze zagrożenie. A zatem nie, nie chodzi tu o Donę, która marzy, by stać się panią Kilerową.

Udostępnij: