Bad Boys: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć serię filmów?

administracja19 października, 2023

Sprawdź wszystkie części serii filmów „Bad Boys” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć online. Mike i Marcus to detektywi z Miami. Wspólnie zatrzymują transport heroiny wart 100 milionów dolarów. Gdy jednak wartościowy ładunek zniknie z policyjnego magazynu, sytuacja komplikuje się. Pierwsze ślady prowadzą do tajnej jednostki FBI, specjalizującej się w walce z handlem narkotykami. Dwójka śledczych musi odzyskać zaginioną heroinę i wykryć sprawców tej kradzieży. Czasu mają niewiele, więc każda chwila jest cenna.

Mike prosi o wsparcie swoją starą przyjaciółkę, Max, która jest eskortką. Ma ona za zadanie bacznie obserwować swoje otoczenie i powiadamiać Mike’a o wszelkich niepokojących sytuacjach. Niestety, Max traci życie. Ale jest osoba, która była świadkiem tej tragedii – Julie Mott. Decyduje się ona skontaktować z policją, ale chce rozmawiać wyłącznie z Mikem Lowreyem. W tym czasie telefon przyjmuje Marcus Burnett, który spontanicznie postanawia wcielić się w rolę Mike’a. Chcąc utrzymać zaufanie Julie, detektywi decydują się na czas trwania dochodzenia zamienić tożsamościami.

Bad Boys (1995)

Detektyw Marcus Burnett (Martin Lawrence) i jego partner Mike Lowrey (Will Smith) pełnią służbę w miamijskiej policji. Lowrey, jako bogaty, uwielbiający luksusy kawaler, stanowi całkowite przeciwieństwo ustatkowanego Burnetta, który jest ojcem trójki dzieci. Niespodziewanie, pewnej nocy, z policyjnego sejfiku ginie heroina wartych astronomiczną sumę 100 milionów dolarów. To była najważniejsza konfiskata w karierze obu detektywów.

Podczas prowadzonego śledztwa detektywi odkrywają, że Eddie Dominguez (Emmanuel Xuereb), jeden z członków przestępczej grupy, przywłaszcza sobie część zrabowanej heroiny. Niestety, zostaje on zamordowany przez Foucheta (Tchéky Karyo), francuskiego barona narkotykowego, który zabija również przyjaciółkę Mike’a Lowreya, Max (Karen Alexander). Świadkiem tej makabrycznej zbrodni jest Julie Mott (Téa Leoni), współlokatorka Max.

Julie jest niechętna składaniu zeznań, jeżeli obok niej nie będzie Mike. Jednakże w tym momencie Mike jest niedostępny, co zmusza Marcusa Burnetta do podawania się za swojego partnera, aby uzyskać informacje od Julie. Dla wzmocnienia swojego przebrania, Marcus zabiera Julie do apartamentu Mike’a, gdzie sam zaczyna tymczasowo mieszkać. Tymczasem Mike musi przenieść się do domu Marcusa. W trakcie śledztwa obaj partnerzy odgrywają role drugiego – Marcus udaje Mike’a, a Mike z kolei wciela się w rolę Marcusa.

Bad Boys 2 (2003)

„Bad Boys II” to sequel kultowego filmu akcji z elementami komedii, w którym główne role odgrywają Will Smith i Martin Lawrence. W tej części, nasza ulubiona dwójka detektywów – Mike i Marcus – wraca na ekrany, by stawić czoła nowym wyzwaniom. Akcja filmu koncentruje się wokół niebezpiecznej sieci handlarzy narkotykami, których głównym towarem jest ecstasy. Mike i Marcus, ze swoim charakterystycznym humorem i brawurą, ruszają na wojnę z przestępczym półświatkiem, stawiając wszystko na jedną kartę, by powstrzymać rozprzestrzenianie się narkotyków w Miami.

Zaskakująco, zamiast skupić się na małych rybach w przestępczym świecie, detektywi Mike i Marcus trafiają na trop głównych graczy w narkotykowym biznesie. Na ich drodze staje Johnny Tapia, sprytny i bardzo niebezpieczny boss mafii narkotykowej. Ten doświadczony Kubańczyk zrobi wszystko, co w jego mocy, by pomnożyć swoje zyski. Sytuacja przybiera niespodziewany obrót, gdy okazuje się, że Syd – agentka, która prowadzi śledztwo w sprawie narkotyków – zostaje uprowadzona przez gangsterów.

Teraz dla Mike’a i Marcusa priorytetem jest nie tylko odzyskanie jej, ale również doprowadzenie całego przestępczego przedsięwzięcia do końca. Kto zagrał w kontynuacji filmu Bad Boys? Główne role, tak jak w pierwszej części, przypadły Martinowi Lawrence’owi i Willowi Smithowi. Gabrielle Union pojawiła się w roli Syd, natomiast Jordi Mollà wcielił się w charakter bossa mafii. W obsadzie znaleźli się również aktorzy takich jak Peter Stormare, Joe Pantoliano, Theresa Randle oraz Michael Shannon.

Bad Boys for Life (2020)

Will Smith i Martin Lawrence z łatwością wracają do swoich kultowych postaci, czyniąc to z pewnym przymrużeniem oka. Smith dostaje więcej przestrzeni aktorskiej, podczas gdy Lawrence świetnie sprawdza się w łagodzeniu napięć. Scena, w której Mike goni bandytę ulicami, podczas gdy Marcus odpoczywa na krótkiej przerwie, jest zarówno oryginalna, jak i dowcipna. Film obfituje w humor, który rzadko kiedy jest nie na miejscu czy niesmaczny. Zazwyczaj doskonale komponuje się z przygodami głównych bohaterów.

Na ekranie nie brakuje tylko Willa Smitha i Martina Lawrence’a. Ekipa, która współpracuje z nimi, może być przedstawiona w prosty sposób, wyróżniając się przeważnie jednym charakterystycznym atrybutem, ale aktorom udaje się dodać tym postaciom głębi. Szczególnie zapadł mi w pamięć Alexander Ludwig, który w „Wikingach” gra nieugiętego Bjorna, a tu wciela się w zupełnie inną postać. Na tle drugoplanowych postaci wyróżnia się też Joe Pantoliano jako Kapitan Howard.

Wydaje się, że wszyscy zaangażowani w produkcję świetnie się bawili na planie i kręcenie filmu było dla nich prawdziwą frajdą. Aczkolwiek antagoniści mogą wydać się nieco mdli. Do tego dodajcie znakomicie zrealizowane i pełne napięcia sceny akcji, a w rezultacie dostaniecie kombinację, którą można opisać jako: Bad Boys for Life to po prostu świetnie zrobione kino akcji, które dostarcza solidnej dawki rozrywki. Może zatem to jednak nie ostatni raz?

Udostępnij: