Top Gun: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię w sieci?

administracja17 czerwca, 2023

W tym artykule odnajdziesz wszystkie wydane do tej pory części znanej serii filmów „Top Gun” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je obejrzeć w sieci. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. „Top Gun” to film akcji amerykański z 1986 roku, który został wyreżyserowany przez Tony’ego Scotta. Scenariusz powstał na podstawie artykułu zatytułowanego „Top Guns” autorstwa Ehuda Yonaya, opublikowanego w magazynie „California” trzy lata wcześniej. Główną rolę kapitana Pete’a „Mavericka” Mitchella zagrał Tom Cruise. W obsadzie znaleźli się również Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards czy Tom Skerritt.

Fabuła skupia się na młodym pilotowi marynarki wojennej, Pete’ie „Mavericku” Mitchellu, i jego oficerze radiowym, poruczniku Nicku „Goose” Bradshawie. Razem otrzymują szansę uczestnictwa w szkoleniu programu Top Gun na Naval Air Station Miramar w San Diego, Kalifornii, będącej bazą lotniczą na lotniskowcu USS „Enterprise”.

Top Gun (1986)

Początkowo spodziewałem się, że „Top Gun” będzie prostym filmem rozrywkowym. Jednakże, mimo licznych opinii, które słyszałem na temat tego filmu, nie spodziewałem się, że historia okaże się tak niezwykle wciągająca! Dwugodzinny seans zleciał mi w mgnieniu oka i pozostałem z uczuciem niedosytu. Zastanawiam się, czy ta opowieść o elitarnych pilotach nie lepiej sprawdziłaby się jako serial. Jest tu bowiem wielu bohaterów o wyrazistych osobowościach, ale nie zgłębiamy ich indywidualnych historii. Szkoda, bo postaci takie jak Iceman, Viper, Wolfman i wielu innych są naprawdę fascynujące. > Obejrzyj online z lektorem

Trzeba przyznać, że akcja przedstawiona w filmie robi ogromne wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę rok 1986. Miejscami można odnaleźć pewne elementy efekciarstwa, na przykład na samym początku. Kiedy obserwujemy przygotowania zarówno pilotów, jak i załogi technicznej do startu samolotów. Dynamiczna i chwytająca za serce muzyka, szybkie montaże i potężne maszyny – to wszystko oddziałuje na naszą wyobraźnię. Osobiście nie sprawdzałem, jak dokładnie kręcono sceny walk powietrznych, aby nie zepsuć sobie pozytywnego wrażenia, jakie na mnie wywarły. Podczas oglądania „Top Gun” nie dostrzegłem efektów specjalnych czy użycia green screena. Film prezentuje się imponująco i naturalnie.

Top Gun: Maverick (2022)

Kapitan Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) nie uległ dużym zmianom przez te wszystkie lata. Może pojawiło się trochę więcej zmarszczek, ale wciąż jest tą samą osobą, która nie potrafi się poddać i nieustannie stawia sobie nowe wyzwania. Kiedy ponownie go spotykamy, jest testowym pilotem nowej, ultranowoczesnej myśliwca. Niestety, z powodu braku postępów program ma zostać zakończony, a środki przeniesione gdzieś indziej. Prawdopodobnie na rozwój bezzałogowych dronów bojowych, które w przyszłości mają zastąpić pilotów jak Mitchell. Oczywiście, Pete udowadnia, że wojsko będzie musiało jeszcze trochę poczekać. Doprowadza do sytuacji niesubordynacji, w wyniku czego zostaje przeniesiony z powrotem do dobrze mu znanej bazy Top Gun. > Obejrzyj online z lektorem

Jego dawny kolega, Admirał Tom „Iceman” Kazansky (Val Kilmer), powierza mu misję szkolenia nowej grupy pilotów do zadań specjalnych. Dla większości doświadczonych pilotów byłoby to wielkie wyróżnienie, ale dla Mavericka to prawdziwa gehenna. Musi przekształcić zgraję indywidualistów w jednolitą drużynę, a do tego dołącza porucznik Bradley „Rooster” Bradshaw (Miles Teller), syn zmarłego w tragicznych okolicznościach porucznika Nicka „Goose’a” Bradsawa, który służył wraz z Pete’m. Emocje związane z tym wyzwaniem utrudniają Mitchellowi wykonanie zadania.

Udostępnij: