TOP 10 wariackich filmów akcji, które wystrzelą was w Kosmos!

administracja12 maja, 2023

Za nami wiele niezapomnianych filmów akcji, które dostarczyły nam niezliczone dawki emocji. Pod pojęciem filmów akcji kryje się niezwykłe bogactwo gatunków, które spełniają różne gusta widzów. Od fantastyki naukowej po kino superbohaterskie, od pełnych walk i strzelanin komedii po klasyczne produkcje sensacyjne, ten gatunek ma wiele do zaoferowania. Czy w XXI wieku wciąż powstają znakomite filmy akcji? Odpowiedź brzmi: absolutnie tak! Przekonajcie się więc sami, zgłębiając świat wytypowanych przez nas filmów akcji, które zapierają dech w piersiach!

Adrenalina (2006)

Przebudzenie Cheva Cheliosa (Jason Statham) pewnego ranka jest pełne niepokojących objawów. Pocąc się i z widokiem na rozmazane otoczenie, zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak. W pobliżu telewizora znajduje płytę CD, na której widnieje złośliwa wiadomość: „F*CK YOU„. Po obejrzeniu nagrania wszystko staje się jasne – Chev został zatruty. W momencie, gdy odkrywa prawdę, Chev zaczyna demolować swoje mieszkanie, a do jego zaskoczenia objawy zaczynają ustępować.

Ze wsparciem swojego lekarza, który udziela mu wskazówek dotyczących zwalczania trucizny do momentu podania antidotum, Chev musi zrobić wszystko, aby pobudzać swój organizm do produkcji jak największych ilości adrenaliny, która zwalnia działanie trucizny. Zdobycie tych informacji skłania Cheva do wyruszenia na największą rozróbkę w historii Hollywood. Wiedząc, że czas pracuje przeciwko niemu, musi podjąć walkę o przetrwanie, wykorzystując swoje umiejętności i generując ekstremalne napięcie, które spowalnia działanie trującej substancji.

Adrenalina 2. Pod napięciem (2009)

Historia w „Adrenalina 2…” rozpoczyna się od sensacyjnej informacji w telewizji, dotyczącej tajemniczego białego mężczyzny, który spadł z nieba na ruchliwe skrzyżowanie w samym centrum Los Angeles. Zanim karetka pogotowia zdążyła dotrzeć na miejsce, mężczyzna nagle zniknął, pozostawiając za sobą zagadkę. Policja rozpoczyna dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tego niewyjaśnionego zdarzenia. Okazuje się, że nieznany mężczyzna to Chev Chelios, a niebezpieczni członkowie chińskiej mafii szybko go namierzają. Chelios zostaje schwytany i trafia na stół operacyjny, gdzie mafijni medycy przeprowadzają brutalną operację.

Usuwają mu serce i zastępują je sztucznym urządzeniem. Boss triady, mając na celu wykorzystanie niezniszczalnego płatnego zabójcy, żąda, aby utrzymać Cheva przy życiu i zamierza pobrać także inne organy. Jednak Chelios udaje się uciec przed oprawcami mafii. Wkrótce odkrywa, że za całą tą makabryczną operacją stoi tajemniczy Johnny Vang. Niezwłocznie nawiązuje kontakt ze swoim lekarzem, Miletsem, który wyjaśnia mu, że wszczepione sztuczne serce wymaga regularnego doładowywania, aby utrzymać je w działaniu, zanim przestanie działać.

Hardcore Henry (2015)

Po tragicznym wypadku, Henry budzi się w tajnym laboratorium jako cyborg. Zdezorientowany i pozbawiony pamięci, nie potrafi mówić i ma jedynie mgliste wspomnienia. Tylko nieznajoma kobieta, Estelle, twierdzi, że jest jego żoną. Sytuacja komplikuje się, gdy do laboratorium wtargną uzbrojeni żołnierze pod wodzą bezwzględnego Akan’a. Dzięki nieoczekiwanej kapsule ucieczkowej, Henry i Estelle udaje się przeżyć i opuścić laboratorium. Jednak na zewnątrz czekają na nich kolejne niebezpieczeństwa. Nikczemny przestępca porwał Estelle, a teraz cyborg musi stawić czoła Akan’owi i jego armii, aby uwolnić ukochaną. Czas jest jednak krótki, a zadanie niezwykle trudne. Henry będzie musiał wykorzystać swoje niezwykłe umiejętności i siłę, aby pokonać przeciwników i ocalić Estelle.

Tylko strzelaj (2007)

Pan Smith, tajemniczy i niezwykły, przypadkowo staje się świadkiem pościgu grupy bandytów za ciężarną kobietą. Zaintrygowany tą nietypową sytuacją, postanawia wyruszyć na pomoc przerażonej uciekinierce. W wyniku stresu i wysiłku, kobieta niespodziewanie rozpoczyna poród. Bez nikogo innego w pobliżu, pan Smith zaskakująco wciela się w rolę położnika, pomagając przy narodzinach dziecka. Jednocześnie, jednym po drugim, likwiduje prześladowców kobiety, którzy go ścigają. Po porodzie, niestety, uciekinierka umiera, zostawiając Smitha z noworodkiem w samotności. Szybko jednak odkrywa, że to dziecko jest celem przestępców, na czele których stoi niejaki Hertz.

Teraz Smith postanawia nie tylko chronić niemowlę przed bandytami, ale także odnaleźć opiekunkę dla niego i wyjaśnić powód brutalnych ataków, których staje się celem. Wkracza w niebezpieczny świat intryg i tajemnic, dążąc do ocalenia niewinności i zemsty na tych, którzy tak bezwzględnie dążą do zniszczenia małego życia. Smith będzie musiał skonfrontować się z Hertzem i jego podwładnymi, wykorzystując swoje umiejętności, spryt i determinację, aby zabezpieczyć przyszłość dziecka i rozwikłać intrygującą zagadkę, która wiąże się z tym niezwykłym i narażonym na niebezpieczeństwo noworodkiem.

John Wick (2014)

Historia rozpoczyna się tragicznie dla Johna Wicka (Keanu Reeves), byłego płatnego zabójcy, gdy jego żona umiera na nieuleczalną chorobę. W dniu pogrzebu John otrzymuje tajemniczą przesyłkę zawierającą ostatni prezent od ukochanej – małego szczeniaka o imieniu Daisy. Następnego dnia, zatrzymując się na stacji benzynowej, John zostaje zaatakowany przez grupę mężczyzn. Jeden z nich, chcąc odkupić jego zabytkowego Mustanga, spotyka się jednak z odmową ze strony Johna. Jednak jeszcze tej samej nocy ci sami ludzie włamują się do jego domu, obezwładniają go, kradną samochód i zabijają Daisy.

Gdy John odzyskuje przytomność, odkrywa, że sprawcą całego nieszczęścia jest Iosef (Alfie Allen), syn Viggo Tarasova (Michael Nyqvist), szefa rosyjskiej mafii działającej w Nowym Jorku. Postanawia powrócić do swojego mrocznego życia i podjąć zemstę. Viggo, który korzystał w przeszłości z usług Johna, wyznacza nagrodę za jego głowę, co przyciąga uwagę innych płatnych zabójców. John Wick, odrzucony przez smutek i pogrążony w gniewie, rusza na krwawą ścieżkę zemsty. Jego umiejętności i bezwzględność zostają w pełni uwolnione, kiedy tropi każdego, kto stał na drodze do sprawiedliwości. Decyduje się na pojedynczą walkę z całą mafią, gotowy do ostatecznej konfrontacji z Viggo, aby wymierzyć sprawiedliwość i uporać się z własną przeszłością.

Maczeta (2010)

Meksyk. Machete Cortez (Danny Trejo), doskonały policjant o umiejętnościach w posługiwaniu się bronią sieczną, odmawia podporządkowania się Torrezowi (Steven Seagal), szefowi kartelu narkotykowego, co przynosi tragiczne konsekwencje dla jego rodziny. Teraz musi szukać schronienia w Stanach Zjednoczonych. Minęły trzy lata. W Teksasie trwa kampania wyborcza Johna McLaughlina (Robert De Niro), który publicznie wyraża swoje sprzeciw wobec meksykańskich imigrantów. Nocami bierze udział w brutalnych polowaniach wzdłuż granicy, organizowanych przez Vona Jacksona (Don Johnson). Meksykanie znajdują schronienie w tajnej organizacji o nazwie Sieć, której przywódczynią jest Luz (Michelle Rodriguez). Tymczasem do Machete, który pracuje dorywczo, zgłasza się Michael Booth (Jeff Fahey) z ofertą zabicia senatora McLaughlina.

W trakcie realizacji zadania Machete zostaje zdradzony i postrzelony. W jego ślad ruszają policja, ludzie Bootha oraz Sartana Rivera (Jessica Alba), agentka Urzędu Imigracyjnego. Ranny i tropiony, Machete musi przetrwać i odkryć prawdziwe zamiary tych, którzy go zdradzili. Na swojej drodze spotyka sprzymierzeńców, którzy podzielają jego pragnienie sprawiedliwości. Będąc w posiadaniu środków do walki, Machete podejmuje się zemsty i ochrony tych, których kocha. W międzyczasie odkrywa zakulisowe machinacje polityczne, które zagrażają nie tylko jego życiu, ale także przyszłości meksykańskiej społeczności. Wkrótce staje się niezłomnym symbolem walki przeciwko korupcji i prześladowaniom, gotowym na ostateczne starcie z siłami, które chcą go zniszczyć.

Pozdrowienia z Paryża (2010)

Kiedy Charlie Wax (John Travolta) wkracza do Paryża, nic już nie będzie takie samo. Ten łysy, muskularny agent CIA nie zna kompromisów i nie zna litości. Kocha swoją pracę i na jego twarzy zawsze widnieje uśmiech podczas misji. James (Jonathan Rhys Meyers) jest kompletnym przeciwieństwem Charliego. Zostają im przydzielone wspólne zadanie jako partnerzy. W ciągu najbliższych czterdziestu ośmiu godzin James będzie musiał nauczyć się współpracować z nowym partnerem. Albo się zrozumieją i wspólnie przetrwają, albo zostaną zgładzeni.

Raid (2011)

Rama (Iko Uwais) to uczciwy policjant i mistrz sztuk walki o zabójczych umiejętnościach strzeleckich. Na polecenie swojego szanowanego dowódcy, porucznika, Rama wprowadza swoją tajną jednostkę niezauważenie do silnie strzeżonego budynku. Ich celem jest wyeliminowanie bezwzględnego bossa przestępczego świata, Tamy (Ray Sahetapy), który otoczony jest armią lojalnych dealerów i zabójców. Nawet najodważniejsi policjanci w mieście nigdy nie odważyli się naruszyć twierdzy Tamy, a szybko staje się jasne dlaczego.

Wkrótce wszystkie wyjścia są zablokowane, a połowa jednostki zostaje wyniszczona w krwawym szturmie pocisków i maczet. Jednak Tama wie, że nie wszyscy policjanci zginęli w pierwszym ataku, dlatego uwalnia dwóch swoich najlepszych zabójców, by dokończyli dzieło zniszczenia. Rozpoczyna się nieustająca i krwawa rzeźnia. Mimo że Rama zostaje zaledwie z garstką swojego zespołu, a amunicja się kończy, nie poddaje się. Z determinacją nie cofnie się przed żadnym wyzwaniem, aby ukończyć misję.

Doberman (1997)

Doberman (Vincent Cassel) to przestępca prowadzący grupę brutalnych napadów na największe miejskie banki. Policja nie potrafi znaleźć sposobu na zatrzymanie gangu Dobermana. Na scenę wkracza inspektor Christini (Tchéky Karyo), specjalny agent do spraw zorganizowanej przestępczości. Jego celem jest szybkie unieszkodliwienie gangsterów przy pomocy swojego policyjnego zespołu. Wojna pomiędzy inspektorem a Dobermanem przeradza się w starcie dwóch wielkich osobowości. Inspektor jest błyskotliwy, a przestępca genialny. Jednak to działania policyjne zaczynają przynosić oczekiwane efekty, a Doberman zostaje sam na polu walki. Już nie może liczyć na wsparcie swojej dziewczyny Nat (Monica Bellucci) ani na dawną lojalność swoich towarzyszy broni.

Psy mafii (2016)

Opowieść pełna nieprzewidywalnych wątków i zwrotów akcji rozgrywa się w deprawowanym środowisku policji, bezwzględnych gangsterów i wpływowej rosyjskiej mafii. W tym mrocznym światku, zaufanie staje się najbardziej niebezpiecznym przywilejem, który może przynieść śmierć. Gangsterzy i skorumpowani policjanci planują wielki skok, aby odwrócić uwagę sił porządkowych. W tym celu knują zamach na życie jednego z oficerów. Całą operację nadzoruje bezlitosna i nieobliczalna rosyjska mafia, której królową jest Irina Vlaslov, wcielana przez laureatkę Oscara – Kate Winslet. Jej decyzje kształtują przebieg wydarzeń i determinują losy bohaterów w tym niebezpiecznym świecie.

Udostępnij: