Terrifier: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię horrorów?

administracja14 czerwca, 2023

Poniżej odnajdziesz wszystkie wydane do tej pory części znanej serii horrorów „Terrifier” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je obejrzeć w sieci. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. Wśród różnych podgatunków horroru trudno znaleźć inny, w którym legendarne postacie antagonistów odgrywają tak ważną rolę jak w slasherach. Przez wiele lat wydawało się, że nieliczni mogą poważnie zagrozić pozycjom takim jak Michael Myers, Jason Voorhees czy Ghostface. Jednak niedawno pojawił się nowy pretendent, który niemal natychmiast wskoczył do grona najbardziej intrygujących filmowych psychopatów, konkurując o miejsce w czołówce.

Po raz pierwszy niemego klauna Arta, który nosi charakterystyczny biało-czarny makijaż i strój, mogliśmy zobaczyć jako poboczną postać w krótkometrażowym filmie „The 9th Circle”. Następnie otrzymał większą rolę w niskobudżetowej antologii „All Hallows Eve„. Ostatecznie stał się niekwestionowanym głównym bohaterem filmu „Terrifier” z 2016 roku, nakręconego za zaledwie 35 tysięcy dolarów! W kolejnym roku pojawił się również sequel z większym budżetem. Patrząc z perspektywy czasu na rozwój postaci stworzonej przez Damiena Leone, można stwierdzić bez przesady, że reżyser miał konkretny pomysł i konsekwentnie go rozwijał.

Terrifier (2011)

Fabuła filmu „Terrifier” online jest skromna i skupia się na niefortunnej dziewczynie, która nocą zjeżdża z autostrady gdzieś w Stanach Zjednoczonych i zatrzymuje się na stacji benzynowej. Tam staje się świadkiem groteskowej sceny, w której pracownik zdejmuje przebranie klauna-mima. Dziwny mężczyzna odchodzi, rzucając milczące szydercze spojrzenia. Wkrótce potem, po przyjemnej rozmowie między bohaterami, mężczyzna zajmuje się zatankowaniem samochodu i opuszcza stację, aby zbadać (oczywiście!) dziwne odgłosy dochodzące z budynku. To, czego później doświadcza samotna bohaterka, zamienia jej noc w prawdziwe piekło. Aby obejrzeć film „Terrifier” w całości i bez reklam, zalecam sprawdzenie dostępnych platform streamingowych. > Zobacz online

Ten horror, który hołduje slasherom z lat 80., prezentuje naprawdę niepokojącego zabójcę i kilka zabawnych elementów. Ale niestety przekracza granice w okrucieństwie wobec kobiet. Terrifier, napisany i wyreżyserowany przez Damiena Leone, charakteryzuje się solidną obsadą. Począwszy od ekscentrycznego wyglądu Art the Clowna, z jego złowieszczym, szyderczym uśmiechem. Aż po postać eksterminatora, który na początku wydaje się przerażający, ale okazuje się być w końcu pozytywnym. Tara zasługuje na szczególną uwagę, jako tradycyjna bohaterka horroru, która przypomina Sidneya Prescotta z serii Krzyk, w wykonaniu Neve’a Campbella.

Terrifier: Masakra w Halloween (2016)

Film rozpoczyna się od wywiadu w talk show z poważnie okaleczoną kobietą, która ledwo uniknęła śmierci w poprzednim Halloween. Po zakończeniu wywiadu prowadzący talk-show drwi z jej wyglądu, ale wkrótce potem brutalnie zostaje zaatakowany. Następnie przenosimy się z powrotem do poprzedniej nocy Halloween, aby być świadkami masakry, która doprowadziła do jej strasznych obrażeń. W noc Halloween Tara (Jenna Kanell) i Dawn (Catherine Corcoran) opuszczają przyjęcie z okazji Halloween i dyskutują, która z nich będzie prowadzić. Podczas rozmowy dostrzegają Art the Clown (David Howard Thornton). Choć nie wypowiada słowa, stara się cicho przyciągnąć uwagę kobiet. Kiedy Tara i Dawn odwracają się, klaun nagle znika w ciemności nocy. > Zobacz online

Obie kobiety postanawiają zatrzymać się w lokalnej pizzerii, aby coś przekąsić i poczekać, aż wytrzeźwieją. Jednak gdy czekają na swoje jedzenie, Art the Clown wchodzi do środka i cicho szydzi z Tary. Kiedy klaun nagle udaje się do łazienki, Tara wyraża swoje zaniepokojenie. Podczas gdy Dawn wydaje się być obojętna na jego obecność. Wkrótce potem właściciel pizzerii wyrzuca klauna za rozmazywanie odchodów po ścianach toalety. Po powrocie do samochodu Tara i Dawn odkrywają, że ich opony zostały przecięte podczas ich nieobecności. Bez możliwości powrotu do domu, Tara dzwoni po swoją siostrę Vicki (Samantha Scaffidi), aby przyjechała po nie. W międzyczasie Tara prosi dozorcę pobliskiego budynku o skorzystanie z toalety, co rozpoczyna noc terroru i masakry.

Terrifier 2: Masakra w Święta (2022)

Nieśmiertelny i obdarzony nadludzką siłą klaun Art jest kluczowym elementem całej konwencji tego filmu. Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby porównywać go do postaci takich jak Freddy Krueger czy Jason Voorhees, to z pewnością wnosi wiele do tego gatunku. Film łączy w sobie elementy slapsticku, przemocy, kampowego kina inicjacyjnego i wielu innych. Przez różne nawiązania do twórczości takich reżyserów jak bracia Marx, Herschell Gordon Lewis czy John Waters, tworzy unikalną mieszankę stylów. > Zobacz online

W jednej ze scen Art brutalnie maltretuje niewinną dziewczynę w sposób, który może przywoływać skojarzenia z kreskówkowymi gagami. Zrywa jej skalp, zdziera skórę, łamie kończyny i rozrywa dłonie jakby były to kromki chleba. Ta ekstremalna przemoc jest jednym z charakterystycznych elementów filmu. W pewnym momencie Art wybiega z pokoju, a po chwili pojawia się w drzwiach z psotnym uśmiechem. W jednej ręce trzyma butelkę wybielacza, a w drugiej solniczkę. To moment pełen humoru.

Gdybyśmy założyli, że „widzowie na pokazach” to nie tylko wymyślona konstrukcja marketingowa. Ale faktycznie ludzie mdlejący i uciekający z sal kinowych, to właśnie w tym momencie najprawdopodobniej tak by się stało. Nie można jednak przypisywać takich reakcji jakimś sensorom dobrego smaku czy wrażliwości, a raczej reakcjom na łamanie konwencji. Nawias, w który została umieszczona cała opowieść, jest olbrzymi. Wystarczy spojrzeć na domowe efekty specjalne, które pomimo większego budżetu wydają się tańsze niż w poprzednim filmie.

Terrifier 3 (2024)

Kolejna część filmu przedstawia okrutne czyny Klauna Arta, który został wskrzeszony przez złowrogą istotę. Powraca do spokojnego miasteczka w hrabstwie Miles, aby zasiać strach w nocy Halloween. Tym razem twórcy mają do dyspozycji większy budżet, który zapewni im większą swobodę twórczą i pozwoli być jeszcze bardziej szalonymi. Reżyser Damien Leone dodał: „Terrifier 3 będzie kolejnym filmem, który przesuwa granice horroru, dostarczając niezłomnych i bezkompromisowych scen, których fani serii oczekują i uwielbiają. > Zobacz online

Jeśli myślałeś, że rządy terroru Art the Clown w drugiej części były skrajne, to jeszcze nie widziałeś niczego.” Damien Leone, scenarzysta i reżyser, oraz producent Phil Falcone powracają, aby nadzorować kontynuację serii. Fabuła kontynuacji jest trzymana w tajemnicy, ale już wiadomo, że David Howard Thornton, który wciela się w postać Art The Clown, oraz Lauren LaVera, która gra Siennę, będą ponownie w obsadzie. The Coven pełni rolę producenta wykonawczego i film cieszy się już zainteresowaniem potencjalnych nabywców.

Udostępnij: