Sok z żuka: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć po polsku?

administracja5 czerwca, 2023

W dzisiejszym dniu poznacie wszystkie wydane do tej pory części znanej serii filmów „Sok z żuka” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je zobaczyć w internecie. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. Film opowiada historię dwóch świeżo upieczonych duchów – Adama Maitlanda (Alec Baldwin) i jego żony Barbary (Geena Davis). Po śmierci pragną oni powrócić do swojego urokliwego domku. Niestety okazuje się, że zajęła go rodzina artystycznych duszyczek, która przekształciła go w muzeum wypełnione rzeźbami. W desperacji, Adam i Barbara postanawiają zwrócić się o pomoc do tajemniczego i nieco odpychającego bioegzorcysty znanego jako Beetlejuice (Michael Keaton).

Beetlejuice jest przeciwieństwem zwykłego egzorcysty – to duchy wynajmują go, aby przepędził żyjących. Obdarzony dziwnym poczuciem humoru, Beetlejuice szykuje się do pozbycia się niechcianych intruzów w swoisty sposób. Słowo „Beetlejuice” dosłownie oznacza „Sok z żuka„. Ale w oryginalnej wersji filmu, duch ten nosił imię Betelgeuse, które wywodzi się od nazwy gwiazdy w języku arabskim. W języku angielskim słowa Betelgeuse i Beetlejuice wymawia się identycznie. W filmie, aby przywołać ducha, należy trzy razy głośno wypowiedzieć jego imię. Ta gra słów jest trudna do przetłumaczenia na język polski, ale dodaje niepowtarzalnego uroku postaci.

Sok z żuka (1998)

Bohaterowie filmu „Sok z żuka” są duchami, którzy zostali skazani na spędzenie 125 lat w swoim domu. Niestety, ich spokój zostaje zakłócony, gdy do rezydencji wprowadza się głośna i ekscentryczna rodzina, która nieustannie denerwuje duchy. Na szczęście, tajemnicza nastolatka Lydia (Winona Ryder) dostrzega ich obecność i nawiązuje z nimi przyjaźń. Kiedy małżeństwu nie udaje się wygonić intruzów za pomocą swoich duchowych sztuczek. A ich przewodniczka z zaświatów ich opuszcza, zdesperowani bohaterowie postanawiają zaryzykować. I zwrócić się o pomoc do Beetlejuice’a, wypowiadając trzy razy jego imię. > Zobacz cały film

„Sok z żuka” to film, który pozostaje w pamięci dzięki swojemu wyjątkowemu przedstawieniu życia po śmierci. Obrazy zaświatów z pewnością trudno zapomnieć. W tym świecie zmarli noszą ślady swojego tragicznego przeznaczenia. Jak choćby recepcjonistka z przeciętymi żyłami czy spłaszczony woźny potrącony przez samochód. W poczekalni można spotkać nawet osobę spopieloną przez nadmierną ilość papierosów. Zaświaty przypominają ogromne, pełne ruchu i chaosu biuro. Zmarli oczekują w kolejce ze swoimi numerami, a wszystko odbywa się według długich, biurokratycznych procedur. Istnieje również sala dusz potępionych, gdzie przebywają ci, którzy ponieśli okrutne skazanie.

Sok z żuka 2 (2024)

Niedawny strajk scenarzystów trwający ponad dwa tygodnie nie powstrzymał twórców filmu przed kontynuacją produkcji, która rozpoczęła się 10 maja 2023 roku w Wielkiej Brytanii. Za reżyserię ponownie odpowiedzialny będzie Tim Burton. W obsadzie powróci również Michael Keaton, wcielając się ponownie w tytułową rolę. Dołączy do nich również Winona Ryder, gwiazda oryginalnej wersji filmu. Jej córkę zagra Jenna Ortega, znana z popularnego serialu „Wednesday”. Ogłoszono również udział Justina Therouxa, znanego z filmów „American Psycho” i „Mulholland Drive”. Jednak nie ujawniono jeszcze, jaką rolę zagra w tej produkcji. > Zobacz cały film

Kontynuacja filmu „Sok z żuka” ma swoją premierę zaplanowaną na 6 września 2024 roku, otwierając przyszłoroczny jesienny sezon filmowy. Po upływie 36 lat doczekamy się kontynuacji filmu, który w 1988 roku odniósł ogromny sukces kasowy. Opowieść o małżeństwie (Geena Davis i Alec Baldwin), które po tragicznym wypadku samochodowym zostaje uwięzione w swojej rezydencji jako duchy i zwraca się o pomoc do szalonego upiora, Betelgeuse’a (Michael Keaton), zachwyciła widzów. W „Soku z żuka” zagrała również 15-letnia wówczas Winona Ryder, która niedawno ujawniła, że po swojej roli w filmie była prześladowana przez rówieśników, którzy nazywali ją czarownicą.

Udostępnij: