Sierota: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię horrorów?

administracja2 lipca, 2023

Zobaczcie wszystkie części serii filmów „Sierota” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. Mroczny i intrygujący thriller odkrywający ciemne tajemnice, które porażają umysł. Fatalne wydarzenia nadal rzucają cień na los dziewięcioletniej Esther. Porzucona w Rosji, znalazła się na uboczu tragicznego pożaru, z którego cudem udało jej się uciec. Teraz zostaje przyjęta do rodziny Colemanów, z nadzieją na nowy początek. Jednak spokój zostaje zburzony, gdy koleżanka ze szkoły doznaje poważnego wypadku, a zakonnica w sierocińcu pada ofiarą bestialskiego morderstwa. „Sierota”, produkcja studia Dark Castle, to psychologiczny thriller pełen wstrząsających zwrotów akcji, wplątujący widza w sieć tajemnic, podejrzeń i przerażenia.

Sierota (2009)

Akcja rozwija się dynamicznie, chociaż twórcy wykorzystują klasyczny motyw tajemniczego dziecka o aniołyczku podobnej twarzy, które okazuje się potworem. Ich opracowanie jest solidne, chociaż czasami brakuje im oryginalności i stają się przewidywalne. Jednak dla tego typu prostego horroru, który nie aspiruje do miana klasycznego dzieła gatunku, jest to dość akceptowalne. Jeśli oczekujemy od horroru pewnej dawki napięcia, solidnej gry aktorskiej i chwili odprężenia, to ten film to zapewnia. > obejrzyj w całości

Znajdziemy tu również wiele nieprawdopodobnych sytuacji, które jednak działają na zasadzie klasycznych sztuczek i konwencji. Im większa nasza wrażliwość wizualna, tym bardziej mogą nas one rozbawić, i paradoksalnie, zamiast czuć strach, możemy uśmiechać się pobłażliwie. A opętane postacie wydadzą nam się niezłym (choć nie pozbawionym niespodzianek), nieco makabrycznym żartem.

Zaskakująco makabryczny początek filmu może wprawić nas w zdumienie. Jak to możliwe, że od razu dostajemy taką dawkę brutalności i krwawych scen? Jednak nie ma w tym nic złego, taki początek może nas odpowiednio nastawić i wzbudzić oczekiwania, przypominając nam o zasadzie stopniowego narastania napięcia. Choć reżyser tego filmu niekoniecznie ma wiele wspólnego z wielkim Alfredem H. Po tym szokującym otwarciu następuje chwilowy spokój, po którym czekamy na rozwiązanie zagadki i konfrontację finałową, które są jednak łatwe do przewidzenia.

Sierota. Narodziny zła (2022)

„Sierota. Narodziny zła” to prequel filmu z 2009 roku, co jak wskazuje sam tytuł. Akcja rozgrywa się dwa lata wcześniej niż wydarzenia przedstawione w pierwszej części, a podtytuł „First Kill” sugeruje, że będziemy świadkami pierwszych popełnionych przez główną bohaterkę morderstw. Twórcy nie ukrywają głównego zwrotu akcji znanej z oryginalnego filmu „Sierota„. Od samego początku dowiadujemy się, kim naprawdę jest tytułowa dziewczyna, więc nowa historia rozpoczyna się bez tajemnic. > obejrzyj w całości

Czy mimo ujawnienia kluczowej informacji na samym początku film jest w stanie nas jeszcze zaskoczyć? Owszem, ale niestety, nie w pełni satysfakcjonująco. Największym problemem tej nowej produkcji jest jej nierówna struktura, co wywołuje bardzo słabe pierwsze wrażenie. Pierwsza połowa filmu jest pełna absurdów, które naprawdę trudno jest zaakceptować. Bohaterowie zachowują się nieprawdopodobnie – ich działania pozbawione są jakiejkolwiek logiki.

Wielokrotnie zastanawiałem się, co tak naprawdę robią, jak się nawzajem traktują w różnych sytuacjach. A także jak reagują na kolejne zwroty akcji. Okazuje się jednak, że mniej więcej w połowie filmu otrzymujemy rekompensatę, ponieważ fabuła niespodziewanie nabiera dynamiki. I przewraca się w sposób, którego nie sposób było przewidzieć. Druga część filmu to zupełnie inna historia niż pierwsza. Dostajemy całkowicie zaskakujący zwrot fabularny, który w pewnym sensie usprawiedliwia wcześniejsze absurdalności.

Udostępnij: