Pitbull: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię filmów?

administracja23 czerwca, 2023

Poznajcie wszystkie wydane części serii filmów kryminalnych „Pitbull” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. „PitBull” to film sensacyjno-policyjny, którego akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Głównymi bohaterami są oficerowie z Wydziału Zabójstw. W tej pracy samotność nie ma miejsca. Ich więzy są oparte na zawodowej solidarności – wspólnie oczyszczają świat z „parchów”.

Ciągle muszą podejmować trudne decyzje, które mają konsekwencje również w ich życiu osobistym. Często muszą nawiązywać kontakty i współpracować z przestępcami, by przeniknąć do ich środowiska. Za wykonywanie tego zawodu płacą wysoką cenę. W zamian otrzymują pensję, która nie wystarcza na alimenty ani spokojną emeryturę. Ci policjanci często stoją na krawędzi, blisko przekroczenia na drugą stronę barykady.

Pitbull (2005)

Akcja filmu toczy się wokół pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw, którzy tworzą zgrany zespół w pracy, ale po opuszczeniu komendy każdy z nich zmaga się z własnymi problemami osobistymi. Gebels (Andrzej Grabowski) walczy o utrzymanie praw do opieki nad swoim dzieckiem, aby uniknąć, żeby żona je mu odebrała. Metyl (Krzysztof Stroiński), będący nałogowym alkoholikiem, nie potrafi uporządkować swojego życia prywatnego. Młody Nielat (Rafał Mohr) nie może znaleźć wspólnego języka ani z ojcem, ani z kolegami z komendy, i szuka pocieszenia w narkotykach. > OBEJRZYJ CAŁY FILM ONLINE

Benek (Janusz Gajos) cierpi na chorobę wieńcową, ale pragnie przepracować jeszcze dwa miesiące do emerytury. Despero (Marcin Dorociński) zaś angażuje się w romans z córką poszukiwanego przez niego przestępcy. „Pitbull” to film, w którym Patryk Vega, mając doświadczenie związaną z tematyką policyjną podczas realizacji dokumentalnego „Prawdziwe psy”, przedstawia obraz stróżów prawa, jaki nie spotkamy w żadnym innym filmie.

Pitbull. Nowe Porządki (2016)

Pod przywództwem „Babci” (Bogusław Linda), Grupa Mokotowska okazuje swoją siłę w Warszawie poprzez brutalne i krwawe działania. Masowe porwania i rosnące zyski z haraczy tylko napędzają bezwzględne działania tych „gangusów”. Tym razem staje przed nimi „Majami” – archetyp współczesnego macho, który rzuca się na przeciwników i kobiety, charakteryzujący się irokezem na głowie i owłosioną klatą. Wraz z doświadczonymi policjantami i wsparciem nowoczesnej technologii (czego pierwsi bohaterowie „Pitbulla” niezbyt pochwaliłby, preferując tradycyjne metody), wypowiada wojnę gangsterom. > OBEJRZYJ CAŁY FILM ONLINE

Szeroko zakrojona kampania promocyjna filmu niestety okazuje się jawna manipulacją, wykorzystującą lojalność fanów oryginalnego dzieła. Chociaż na plakacie reklamującym nowego „Pitbulla” widzimy znajome twarze, takie jak Gebels, Igor i Barszczyk, Vega bez skrupułów odsuwa starych wyjadaczy na drugi plan. Jedynie Gebels (Andrzej Grabowski) czasami przebija się na przód i potrafi rzucić kilka swoich charakterystycznych powiedzonek. Barszczyk, zgodnie z oczekiwaniami, pełni tylko epizodyczną rolę jako biurowy przykuty do biurka, który nie jest zbyt bystry. Natomiast scena z Igorem zajmuje mniej czasu niż przeczytanie tej recenzji. Niestety, nie warto szukać dalszych nawiązań do oryginału.

Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016)

Podobnie jak w przypadku „Nowych porządków”, tak i w filmie „Niebezpieczne kobiety” spotykamy się z różnymi wątkami, gdzie równorzędni bohaterowie odgrywają ważną rolę. Zamiarem było połączenie tych scen w spójną fabułę. Niestety, w praktyce narracja nieustannie się rozpada i rozmija. Zarówno z powodu narzucanych na siłę wątków, jak i niewyjaśnionych luk w fabule. Niemniej jednak, nowa produkcja Vegi wydaje się być znacznie bardziej dopracowana niż jej poprzedniczka. A to jest zaskakujące, biorąc pod uwagę krótki czas produkcji „Niebezpiecznych kobiet”. > OBEJRZYJ CAŁY FILM ONLINE

Najnowszy film Vegi prezentuje się interesująco pod względem aktorskim. Oprócz już znanych z serii aktorów, takich jak Stramowski, Ostaszewska czy Grabowski, którzy grają w sposób, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Zwariowana postać grana przez Olkę Ostaszewską jest zdecydowanie niezwykła i przyjemnie oglądać ją na ekranie. Vega zaprosił także kilka nowych twarzy do swojego projektu. Artur Żmijewski odnosi pozytywny sukces próbując oderwać się od roli ojca Mateusza. Natomiast Alicja Bachleda Curuś wciela się w zupełnie nietypową dla niej rolę. Jednak całe show kradnie Sebastian Fijałkowski, który wciela się w niezwykłego gangstera – „Cukra”.

Pitbull. Ostatni pies (2018)

Podstawą fabuły filmu „Ostatnie Psy” jest zamach i morderstwo policjanta Soczka, który prowadził śledztwo przeciwko swojemu byłemu partnerowi Majamiemu. Śmierć kolegi mobilizuje całą komendę, w tym członków starej gwardii znanej z serialu i oryginalnego filmu, takich jak niedawno przywrócony do służby Metyl oraz Nielat, który teraz używa kryptonimu Quantico. Wszystkie tropiki wskazują na mafijne porachunki, a konkretnie na szefa grupy pruszkowskiej o nazwisku Gawron. Po powrocie z treningu w akademii FBI w Quantico, Quantico postanawia zinfiltrować szeregi mafii, wysyłając tajnego policjanta, który pod przykrywką ma przeniknąć do półświatka przestępczego. I jak najbliżej zbliżyć się do ich szefa, w poszukiwaniu dowodów na jego związek z zabójstwem Soczka. > OBEJRZYJ CAŁY FILM ONLINE

W celu osiągnięcia tego, razem z Metlem udają się nad morze do małego miasteczka, gdzie lokalnym menelom zajmuje się ich stary znajomy, Despero – doskonały kandydat do roli tajnego agenta. Po kilku drinkach i obietnicy specjalnego dodatku do pensji, doświadczony w tego typu operacjach oficer Desperski decyduje się podjąć zadanie. Po starannie przygotowanym scenariuszu, udaje się jako zbiegły przestępca o pseudonimie Hycel, przeniknąć do szeregów mafii pruszkowskiej. Tam zbliża się do samego Gawrona, jego brata oraz świeżo upieczonej narzeczonej Miry, grając swoją rolę w sposób przekonujący.

Pitbull (2021)

Fabuła filmu „Pitbull” rozgrywa się w dwóch równoległych linach czasowych. Na początku, w prologu, Nos (Przemysław Bluszcz) opowiada widzom swoją historię i wyjaśnia, dlaczego stał się przestępcą. Podobno był najskuteczniejszym zabójcą pracującym dla Pershinga (Tomasz Dedek), specjalizującym się w użyciu ładunków wybuchowych. Twierdzi, że to on odpowiada za najgłośniejsze wybuchy w Polsce, takie jak na stacji benzynowej Shell czy za zabójstwo generała Papały. Jego szybki awans w świecie przestępczym przyciąga uwagę Gebelsa. Rozpoczyna się rywalizacja dwóch mężczyzn stojących po przeciwnych stronach barykady. Tylko jeden z nich może wyjść z tej potyczki cało, a obaj będą grać nieczysto. > OBEJRZYJ CAŁY FILM ONLINE

Vega, będący również autorem scenariusza, zdecydowanie stara się powrócić do korzeni serii w filmie „Pitbull”. Postanowił zatem wyeliminować wszystkie komediowe wstawki, które towarzyszyły dwóm poprzednim częściom, takie jak żarty zaczerpnięte z internetu czy postacie memiczne typu Strach. Zamiast tego, w „Pitbullu” pojawia się wiele porównań do treści biblijnych. Cały konflikt między Gebelsem a Nosem jest nawiązaniem do Księgi Wyjścia ze Starego Testamentu. A obszerne fragmenty tego tekstu są cytowane w filmie.

Na szczęście, te elementy nie dominują produkcji, ale stanowią rodzaj usprawiedliwienia dla postępowania policjanta wobec przestępcy. Reżyser w ten sposób chce pokazać, że w dzisiejszym świecie prawdy zawarte w Piśmie Świętym wciąż mają swoją wartość. Jednakże, jeśli mam być szczery, można odnieść wrażenie, że Gebels naciąga te prawdy do granic możliwości, aby zachować czyste sumienie w swoim przekonaniu. W rzeczywistości niewiele różni go od bandyty, z którym toczy walkę.

Udostępnij: