Piraci z Karaibów: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć piracką serię?

administracja10 lipca, 2023

Zobaczcie wszystkie części serii filmów „Piraci z Karaibów” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. Piraci z Karaibów to seria amerykańskich filmów przygodowych wyprodukowanych przez Jerry’ego Bruckheimera i Walt Disney Pictures, z udziałem Johnnego Deppa, Keiry Knightley, Geoffreya Rusha i Orlando Blooma w rolach głównych. Seria powstała na podstawie popularnego widowiska Piraci z Karaibów, prezentowanego w Disneylandzie.

Producentem całego cyklu jest Jerry Bruckheimer, a za scenariusz odpowiadają Terry Rossio i Ted Elliott. Czwarta część fabuły oparta jest na powieści Tima Powersa pt. „On Stranger Tides”. Filmy okazały się niezwykłym sukcesem finansowym, przynosząc łącznie ponad 3,7 miliarda dolarów dochodu. Otrzymały 11 nominacji do Oscara i zdobyły jedną statuetkę. Na podstawie filmów powstało wiele gier komputerowych, dwie serie książek dla młodzieży oraz liczne inne adaptacje i wykorzystania franczyzy.

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)

Demoniczny kapitan Barbossa desperacko pragnie uwolnić się od przeklęcia, które uniemożliwia mu cieszenie się złośliwym życiem. Aby to osiągnąć, musi najpierw zwrócić skarb Azteków, który został skradziony i roztrwoniony w różnych zakątkach świata. Ta paradoksalna sytuacja w scenariuszu, jak to określił reżyser Gore Verbinski, stanowi pewną perwersję. Elizabeth Swann, piękna posiadaczka ostatniego elementu składającego się na skarb, zostaje porwana. A złoczyńcy, którzy zdobyli potrzebną rzecz, płyną na mroczną Isla de Muerte, aby raz na zawsze pozbyć się przeklętej duszy. > obejrzyj cały film z dubbingiem

Historia mogłaby się zakończyć w ten sposób, gdyby nie obecność zakochanego w Elizabeth biegłego kowala Willa Turnera i znakomitego. I nietypowego kapitana Jacka Sparrowa, który w wyniku buntu stracił swoją ukochaną Czarną Perłę na rzecz Barbossy. Mimo że panowie nie zawsze zgadzają się co do swoich planów, postanawiają odzyskać to, na czym im najbardziej zależy. I pomścić nawiedzających porty, przeklętych piratów. Zapraszamy na super seans tylko na zalukaj-ekino z dubbingiem, lektorem i napisami.

Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka (2006)

Akcja filmu „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” toczy się ponownie na Karaibach. Wszystko zaczyna się od aresztowania Willa i Elizabeth tuż przed ich ślubem. To jest konsekwencją ich pomocy w ucieczce kapitanowi Jackowi Sparrowowi, który ma własne kłopoty. Kapitan Czarnej Perły dowiaduje się o długu, jaki zaciągnął u przerażającego kapitana Latającego Holendra, Davy’ego Jonesa, 13 lat temu, w zamian za to, że będzie kapitanem Czarnej Perły. > obejrzyj cały film z dubbingiem

Will otrzymuje propozycję, która daje mu szansę ocalenia siebie i swojej ukochanej, ale najpierw musi zdobyć busolę Jacka. Gdy w końcu spotyka kapitana Czarnej Perły na jednej z wysp, sam staje się jeńcem, podczas gdy Jack zostaje uznany przez tubylców za boga, który według nich powinien zostać uwolniony z cielesnej powłoki. Willowi udaje się uciec i tym razem to on ratuje skórę wesołemu kapitanowi. Następnie wyruszają do czarownicy, która udziela im cennych wskazówek dotyczących Davy’ego Jonesa, z którym wkrótce będą musieli stawić czoło twarzą w twarz.

Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata (2007)

W trzeciej części „Piratów z Karaibów” bohaterowie, pod przywództwem zmartwychwstałego kapitana Barbossy, wyruszają na kraniec świata żywych, aby dotrzeć do krainy umarłych i uwolnić Jacka Sparrowa oraz jego okręt. Motywacje członków pirackiej załogi są jednak różne. Will Turner pragnie dotrzymać słowa danego swojemu ojcu. I uwolnić go od służby na Latającym Holendrze, do czego potrzebuje Czarnej Perły. > obejrzyj cały film z dubbingiem

Elizabeth Swann dręczą wyrzuty sumienia, ponieważ to właśnie ona w poprzedniej części zostawiła Sparrowa na pastwę śmiercionośnego Krakena. Barbossa spłaca dług wobec czarownicy Tii Dalmy, która przywróciła go do życia, a jednocześnie ma nadzieję przejąć od Sparrowa Czarną Perłę, czując się wciąż jej prawowitym właścicielem. Kapitan Sao Feng, zaatakowany przez Kampanię Wschodnioindyjską w Singapurze, poszukuje silnego sojusznika.

Wszystkim postaciom zagraża lord Cutler Beckett, który kontrolując Latającego Holendra, dąży do zniszczenia piractwa i przejęcia władzy nad akwenami. Ostateczne starcie, ku któremu zmierza fabuła, zmusza bohaterów do dokonania wyboru po którejś ze stron konfliktu oraz podjęcia decyzji dotyczącej swojej dalszej drogi życiowej. Zanim to jednak nastąpi, przez ponad dwie godziny widzowie mogą podziwiać wspaniałe widowisko z udziałem doskonałych aktorów w ich pirackich rolach, imponujących żaglowców i burzliwego morza w tle.

Piraci z Karaibów: Na Nieznanych Wodach (2011)

Twórcom nowej odsłony „Piratów z Karaibów” należą się brawa za to, że podjęli wyzwanie kontynuowania serii po monumentalnym i rozbudowanym finale „Na krańcu świata”. Można by nawet nazwać tę nową część rebootem cyklu. Powracamy tutaj do skromniejszego stylu kina, który przywołuje na myśl klasyczne filmy przygodowe. Zamykamy drzwi dla gigantycznych owoców morza, bogiń krabów, morderczych jesiotrów i bitew morskich w burzliwych wirach. Chociaż można tu i ówdzie napotkać zombie oraz usłyszeć śpiew syren, stawką w pirackiej grze jest źródło nieśmiertelności. > obejrzyj cały film z dubbingiem

Film skupia się mniej na rozdmuchanym fantasy, komputerowych czarach i efektach pirotechnicznych. Fakt, że budżet został obniżony o znaczną sumę, nie zmienia zbyt wiele. Mimo że scenariusz nie poraża i składa się głównie z prefabrykatów, obraz posiada najlepiej napisane dialogi w całej serii. A slapstickową hucpę zastąpiono bardziej wyrafinowanym humorem. Starcie między Deppem a Cruz pełne dwuznacznych bon-motów jest jedną z najlepszych scen komediowych w całej tetralogii.

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017)

„Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” skupia się głównie na historii dwóch młodych ludzi – Henry’ego Turnera i Cariny Smythe. Oboje pragną odnaleźć legendarny trójząb Posejdona, najpotężniejszy artefakt z morskich mitów, który daje władzę nad oceanami. Dlaczego? Producentom filmu zależy na prostych rozwiązaniach, więc Henry szuka trójzębu dla swojego ojca, a Carina poszukuje go dla swojego ojca. Co za emocjonujący zwrot akcji! > obejrzyj cały film z dubbingiem

Oczywiście, obydwoje potrzebują w tych poszukiwaniach legendarnego pirata, Jacka Sparrowa. Choć niestety nikt nie tłumaczy nam dokładnie, dlaczego tak naprawdę Jack jest im potrzebny. Na szczęście Sparrow jest niezbędny komuś innemu – kapitanowi Salazarowi i jego przeklętej, nieumarłej załodze, którzy pragną zemsty. To przynajmniej daje nam jasny cel, dlaczego są pościgani. I w zasadzie na tym kończy się rola Jacka w filmie. Pozostaje na ekranie przez cały czas, ale oprócz bycia ściganym, praktycznie nic nie robi. Oczywiście, poza swoimi klasycznymi minami i rzucając dowcipy o różnym poziomie zabawności.

Udostępnij: