Niezniszczalni: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię?

administracja7 czerwca, 2023

Poniżej odnajdziesz wszystkie wydane do tej pory części znanej serii filmów „Niezniszczalni” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w internecie. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. Film opowiada historię grupy najemników, którzy podejmują się niebezpiecznej misji mającej na celu obalenie dyktatora z południowej Ameryki. Przewodzi im Barney Ross (Sylvester Stallone), doświadczony i szanowany członek zespołu, pełniący rolę mentora.

W skład teamu wchodzi także Lee Christmas (Jason Statham), mistrz walki wręcz i ekspert w posługiwaniu się nożem. Mimo swojego trudnego charakteru, okazuje się niezastąpiony w trakcie realizacji niebezpiecznego zadania. Kolejnym członkiem zabójczej grupy jest Yin Yang (Jet Li), chiński specjalista od sztuk walki, który zamierza wykorzystać zarobione pieniądze z misji na cele charytatywne. Film ten to spektakularna produkcja akcji, z doskonałą obsadą i dynamicznym scenariuszem.

Niezniszczalni (2010)

„Niezniszczalni” w sferze fabularnej prezentują typowy zestaw elementów, które można znaleźć w niemal każdym podobnym filmie. Mamy do czynienia z szaloną misją, elitarną grupą wojowników, których trudne życiowe przeszłości wielokrotnie wpędziły w kłopoty, obecność pięknej kobiety, konieczność pozbycia się „czarnego charakteru”, a także mieszanie się tajnych służb państwowych. Stallone nie starał się tutaj być oryginalny, ale podał całość w przyswajalnej formie, co pozwala mu nawiązać kontakt z widzem. Podszedł do tego projektu z dużą swobodą, dostarczając solidnej rozrywki dla fanów kina klasy B. Przemoc jest przerysowana, czasem bardzo brutalna, dialogi są słabe i kiczowate, a postacie zdają się być niemal niezniszczalne, odporne na kulki, które z precyzją rozrywają armie wroga na strzępy. > OBEJRZYJ FILM ONLINE

Przy nich nawet tornado wydaje się być małą anomalą pogodową. Zgromadzenie „wyselekcjonowanej” obsady było równie trudne jak przygotowanie fizyczne. Mimo upływu lat Sly prezentuje się doskonale, czego dowodzi, angażując się w kilka wymagających scen. Walki są dynamiczne i pełne akcji, nie można im wiele zarzucić, ponieważ zachodzą w szybkim tempie. Ostatnie dwadzieścia minut przypomina prawdziwe piekło na Ziemi – jest pełno chaosu i destrukcji. Duet Stallone-Statham świetnie się uzupełnia, rozumiejąc się bez słów. W ten sposób Sly nieformalnie przekazuje pałeczkę swojemu następcy.

Niezniszczalni 2 (2012)

Niezniszczalni 2 (The Expendables 2), jak już większość wie, stanowi hołd dla kina akcji lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Pierwszy film zdołał zgromadzić największe ikony tego gatunku, czyli tych, którzy w filmach typu „zabili go i uciekł” odgrywali główne role. Tym razem liczba dawnych gwiazd, które nieco zapomniano, jest jeszcze większa. I to właśnie jest niewątpliwie największą siłą tej produkcji. Warto zaznaczyć, że aby w pełni docenić ten film, najlepiej być obeznanym w klasykach takich jak Rambo, Szklana Pułapka, Terminator, Komando, Transporter, Romeo musi umrzeć i wiele innych. Przez praktycznie całe 90 minut bombardowani jesteśmy nawiązaniami do osiągnięć każdego z aktorów, ale wszystko dzieje się zgodnie z kolejnością. > OBEJRZYJ FILM ONLINE

Jak już wspomniałem wcześniej, należy podchodzić do tego filmu z odpowiednim nastawieniem. Osobiście, wcześniej wymienione tytuły zdominowały moje dzieciństwo, dlatego dostrzegłem wiele ukrytych smaczków, których moja żona na przykład nie dostrzegła. Moja recenzja mogła się nieco rozpisać, ale było warto, ponieważ z czystym sumieniem polecam wybrać się do kina na Niezniszczalni 2, lub jak kto woli, Expendables 2. Osobiście przyzwyczaiłem się do polskiego tytułu, ponieważ przekład oryginału na plakacie filmowym byłby trudny do uchwycenia. Jeśli odczuwacie głód nieustannych strzelanin, wybuchów i prawdziwych twardzieli. A nie jak ktoś powiedział, mężczyzn w kalesonach, którzy skaczą po ścianach, to ten film jest dla was. A jeśli, tak jak dla mnie, ci aktorzy byli bohaterami waszego dzieciństwa, to po prostu musicie go zobaczyć!

Niezniszczalni 3 (2014)

Scenariusz, mimo że przewidywalny do bólu, jest pozbawiony większych idiotyzmów, takich jak nagłe pojawienie się znikąd sławnego aktora, który ratuje wszystkich z opresji, co było charakterystyczne dla drugiej części. W filmie szczególnie wyróżnia się Antonio Banderas z jego komediową rolą. Pierwsza scena, w której go poznajemy, jest po prostu rewelacyjna i niezwykle zabawna. A dorównuje jej jedynie kolejny klasyczny tekst Arnolda Schwarzeneggera. Choć trudno przebić dialog „yippee-ki-yay – I’ll be back” z drugiej części, Arni ponownie sprostał zadaniu, cytując samego siebie w bardzo dobrze dopasowanej scenie. > OBEJRZYJ FILM ONLINE

Jest nieco rozczarowujące, że rola Jeta Li jest bardzo mała i epizodyczna. Biorąc pod uwagę, że zgodził się na udział w filmie pod warunkiem większego zaangażowania niż wcześniej. Nie zobaczymy żadnych popisów ani scen walk z nim, ale za to Wesley Snipes wypadł całkiem dobrze. Niestety, brakuje Bruce’a Willisa – twierdzono, że domagał się za swój udział milion dolarów więcej niż mu oferowano. Niewątpliwie widoczne są oznaki nieubłaganego upływu czasu u Harrisona Forda – udział w filmach akcji dla niego prawdopodobnie dobiegł końca. Jednak tutaj wypadł dobrze, ponieważ jego rola nie wymagała kaskaderskich popisów.

Niezniszczalni 4 (2023)

Wszystko wskazuje na to, że czwarta część jest najbardziej dopracowana i efektowna. Już najnowszy „John Wick” udowodnił, że czwórka może być spektakularna i epicka. Produkcję „Niezniszczalnych 4” dopięto na ostatni guzik i czeka na swój moment. Powracają legendarni „Niezniszczalni”! W czwartej części serii na ekranie zobaczymy: Sylvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren, Curtis „50-Cent” Jackson, Megan Fox, Andy Garcia, oraz Tony Jaa i Iko Uwais. Przygotujcie się na ekscytującą, efektowną, przerażającą i pełną wybuchów jazdę bez trzymanki, okraszoną mocnym humorem. To będzie niezapomniane widowisko! > OBEJRZYJ FILM ONLINE

Cała seria zarobiła dotychczas 800 milionów dolarów. Po premierze „Niezniszczalnych 4” może zostać przekroczona granica miliarda dolarów. Tym razem „Niezniszczalni” zostają uwikłani w spisek, który może doprowadzić do wybuchu konfliktu nuklearnego między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Wybuch III wojny światowej jest bliski. Dowództwo nad ekipą przejmie bohater grany przez Jasona Stathama. Czy on i jego drużyna uratują świat przed totalną zagładą? Czy „Niezniszczalni” naprawdę okażą się niezniszczalni? Odpowiedzi na te pytania można będzie znaleźć w kinach już 29 września.

Udostępnij: