Mój brat niedźwiedź: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć serię filmów?

administracja24 sierpnia, 2023

Oto wszystkie części serii filmów „Mój brat niedźwiedź” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. Akcja pierwszej części toczy się w zimnej tundrze, gdzie mieszkają trzej rodzeństwa: Sitka, Denahi i Kenai. Gdy najmłodszy, Kenai, osiąga dorosłość, otrzymuje totem w formie niedźwiedzia symbolizującego miłość, co nie budzi jego entuzjazmu. Po ceremonii okazuje się, że niedźwiedzie ukradły ryby przez niedopilnowanie przez Kenai’a. Chcąc odzyskać ryby, młodzieniec rusza za niedźwiedziem.

Walka zakończona jest tragicznie, gdy Kenai jest zmuszony do obrony przed dzikim zwierzęciem. Sytuacja komplikuje się, gdy jego bracia przybywają na ratunek, a w wyniku dramatycznych wydarzeń ginie Sitka. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w poszukiwaniu zemsty Kenai zabija niedźwiedzia. Za tę decyzję zostaje ukarany przez ducha Sitki, który przekształca go w niedźwiedzia.

Mój brat niedźwiedź (2003)

Po przekształceniu w niedźwiedzia, Denahi mylnie bierze Kenai’a za zmarłego i postanawia zemścić się na zwierzęciu, które jego zdaniem odpowiedzialne jest za śmierć brata. W trakcie swojej podróży przez las, Kenai spotyka Tananę, która radzi mu, aby poszukał ducha Sitki na szczycie góry, gdzie światła tańczą na ziemi, jeśli chce wrócić do ludzkiej postaci. W swojej wędrówce spotyka również dwóch komicznych łosi, Rutta i Tuka, ale nie potrafią mu oni pomóc. > zobacz online

Pewnego dnia wpada w pułapkę ustawioną przez myśliwych. Ratuje go młody niedźwiedź, Koda, który obiecuje pokazać mu drogę do miejsca, gdzie światła tańczą na ziemi. W trakcie ich podróży napotykają na Rutta i Tuka, którzy są w niebezpieczeństwie z powodu Denahi. Razem udają się dalej, korzystając z pomocy mamutów, aby zakryć swoje ślady przed nieustępliwym Denahi. Po przebudzeniu się na grzbietach mamutów, Kenai i Koda czują się zgubieni. Ich ścieżka krzyżuje się z gejzerami, gdzie ponownie zostają zaatakowani przez Denahiego. W jednej z gonitw, Denahi traci równowagę i spada do rzeki podczas nieudanej próby skoku przez nią.

Gdy Kenai i Koda kontynuują swoją podróż, docierają do potoku pełnego pstrągów, który, jak się okazuje, był prawdziwym celem wędrówki młodego niedźwiedzia. Chociaż Kenai myśli o zostaniu z innymi niedźwiedziami, wieczorne ognisko zmienia jego plany. Koda dzieli się smutną historią o utracie matki, co prowadzi do druzgocącego odkrycia przez Kenai’a, że to on był przyczyną jej śmierci. Gdy prawda wychodzi na jaw, zrozpaczony Koda ucieka, ale szybko natrafia na dwóch kłócących się łosi, Rutta i Tuka. Po załagodzeniu ich sporu, trio postanawia pomóc Kenaiowi.

Mój brat niedźwiedź 2 (2006)

Kenai i Koda budzą się po długim śnie zimowym. W sercu Kenaia tli się tęsknota za czasami, gdy był jeszcze człowiekiem. Wspomina Nitę, przyjaciółkę z odległego plemienia, z którą dzielił wyjątkowe chwile. W jej życiu nadejdzie moment, gdy postanowi się pobrać. Niestety, dawno temu Kenai podarował jej amulet, który zaklął ich losy na wieczność. Aby zerwać to magiczne połączenie, muszą wspólnie spalić amulet u podnóża wodospadu, w którym Nitę otrzymała ten dar. > zobacz online

Na szczęście, Nita dostaje zdolność mówienia z Kenaiem w jego obecnej postaci. Po odnalezieniu go w gęstwinie lasu, Kenai jest niechętny, by jej pomóc. Dopiero, gdy Nita przekonuje go o możliwości powrotu do ludzkiej formy, decyduje się na wspólną podróż do wodospadu. W trakcie ich wyprawy przebiegły szop Bering wykrada cenny amulet. Mimo przeciwności, Nita, Kenai i Koda odzyskują go. W międzyczasie, Koda zaczyna dostrzegać narastającą więź między Nitą a Kenaiem, co wywołuje w nim uczucie wyobcowania.

Szczególnie, gdy podsłuchuje ich rozmowę, w której Kenai wyraża pragnienie powrotu do ludzkiej formy. Zrozpaczony Koda ucieka na pobliski lodowiec. Nita wyrusza za nim, ale sytuacja komplikuje się, kiedy oboje są bliscy spotkania z katastrofą. Na szczęście, Kenai przybywa im na ratunek. Gdy Nita niszczy amulet, traci zdolność komunikacji z Kenaiem i Kodą. Powracając do swojego plemienia, głęboko w sercu czuje, że zakochała się w Kenaia. Takie samo uczucie tli się w sercu Kenaia.

Udostępnij: