Legion Samobójców: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć serię filmów?

administracja19 lipca, 2023

Prezentujemy wszystkie części serii filmów „Legion Samobójców” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. O czym była pierwsza część? Legion samobójców (ang. Suicide Squad) to amerykański film akcji oparty na drużynie antybohaterów o tej samej nazwie, znanej z komiksów DC Comics. Jest trzecią produkcją należącą do franczyzy DC Extended Universe. Reżyserią i scenariuszem zajmował się David Ayer. Światowa premiera filmu odbyła się 1 sierpnia 2016 roku w Nowym Jorku. A w Polsce zadebiutował 5 sierpnia tego samego roku. Film osiągnął ponad 746 milionów dolarów przychodu na całym świecie, stając się dziesiątym najbardziej dochodowym filmem 2016 roku.

Legion samobójców spotkał się głównie z negatywnymi recenzjami krytyków. Chociaż chwalono obsadę i charakteryzację, natomiast fabułę, reżyserię, montaż i postacie krytykowano. Podczas 89. ceremonii wręczenia Nagród Akademii Filmowej Legion samobójców zdobył statuetkę za najlepszą charakteryzację i fryzury. W 2020 roku pojawił się spin-off filmu, „Ptaki Nocy„. W 2021 roku miała miejsce premiera kontynuacji filmu Ayera, w której powróciła część obsady znanej z pierwszej części.

Legion Samobójców (2016)

„Legion Samobójców” broni się utalentowaną obsadą, która robi wszystko, co w jej mocy, aby ożywić słabo rozpisane postacie o ogromnym potencjale. Najbardziej niepokojące jest jednak zlekceważenie przez twórców poszczególnych bohaterów. I niesprawiedliwe rozłożenie czasu ekranowego, pomimo tego, że każdy członek tytułowego Legionu Samobójców, przedstawiony w filmie, wzbudza ogromne zainteresowanie i naprawdę intryguje. > cały film z dubbingiem

Na czele tego stawki znajdują się Harley Quinn i Joker wraz z ich skomplikowanymi miłosnymi perypetiami. Ta para postaci emanuje magnetyzującym wręcz urokiem, są prawdziwymi nieobliczalnymi psychopatami, mistrzem i uczennicą. Margot Robbie po raz kolejny udowadnia swoją niezastąpioną wartość, pokazując, że oprócz urody posiada również bogaty wachlarz aktorskich umiejętności, które natychmiast zdobywają sympatię widzów.

Jared Leto jako Joker, mimo że pojawia się na drugim planie, z łatwością przechwytuje całe show, wcielając się w postać, która kradnie uwagę oglądających. Jego interpretacja Księcia Klaunów i Zbrodni jest zupełnie inna od tego, co widzieliśmy wcześniej na srebrnym ekranie. Leto naprawdę dotrzymuje słowa, tworząc odświeżoną, niezwykle ekscentryczną i czasem przerażającą wersję ikonicznego błazna, która po prostu wciąga. Szkoda tylko, że twórcy nie wykorzystali w pełni tak wielkiego talentu lidera zespołu 30 Seconds to Mars.

Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)

Mamy tu do czynienia z imponującym zbiorem komiksowych antybohaterów, których większość Gunn wykorzystuje w najbardziej pomysłowy sposób, często zaskakując widza swoimi niespodziewanymi momentami śmierci. Powracają również postacie z filmu Ayera, takie jak Rick Flag, Harley Quinn i Kapitan Boomerang. Oczywiście sukces tych postaci nie zależy tylko od scenariusza. Ale również od zaangażowania aktorów, którzy wkładają wiele wysiłku, aby wyróżnić swoje postacie. > cały film z dubbingiem

Największe wrażenie robi King Shark z głosem Sylvestra Stallone’a oraz bezkompromisowy Peacemaker, któremu John Cena nadaje charyzmy. Wszyscy zebrani razem dostarczają widzom ekscytującej, pełnej akcji jazdy, nasączonej humorem, sarkazmem oraz mnóstwem złośliwych uwag i ostrych ripost. The Suicide Squad to bez wątpienia najlepszy film z uniwersum DCEU. Może nie ma on skomplikowanej fabuły, ale to staje się mniej istotne podczas samego seansu.

Najważniejsi są bohaterowie i ich szalona misja, która polega na uratowaniu świata przed Starro Zdobywcą. Tutaj nie ma miejsca na powagę ani patos. Wszystko jest stworzone dla czystej rozrywki, operującej na granicy dobrego smaku, ale nigdy jej nie przekraczającej. Gwarantowana jest dobra zabawa.

Udostępnij: