Kobiety mafii: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię filmów?

administracja24 czerwca, 2023

Poznajcie wszystkie wydane części serii filmów kryminalnych „Kobiety mafii” wraz ze wskazówkami, gdzie je obejrzeć w sieci. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. Po spektakularnej akcji policyjnej, funkcjonariuszka Izabela (Olga Bołądź) zostaje zwolniona z policji. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) składa jej nieodpartą propozycję. Izabela przechodzi intensywne szkolenie prowadzone przez agentów FBI i staje się tajną operatorką w Wydziale S. Jej zadaniem jest infiltracja grupy przestępczej, której przewodzi Padrino (Bogusław Linda). To niekwestionowany boss warszawskiego półświatka, dla którego najważniejsza jest córka o przydomku Futro (Julia Wieniawa), ponad wszelką władzą i bogactwem.

Aby osiągnąć cel, Izabela musi zdobyć zaufanie najważniejszych członków gangu: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Wcielając się w rolę prostytutki, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Jednak misternie zaplanowany plan zaczyna się komplikować, gdy niespodziewane wydarzenia wplątują Ankę. Czyli żonę Cienia (Katarzyna Warnke), która jest manipulowana przez tajemniczą nianię (Agnieszka Dygant). Losy pięciu kobiet szybko krzyżują się w punkcie bez powrotu, a ich działania wstrząsają przestępczym światem Warszawy.

Kobiety mafii (2018)

Film „Kobiety mafii” nie skupia się wyłącznie na tytułowych postaciach, ale bez wątpienia to kobiety wyróżniają się na pierwszym planie. Szczególnie imponującą rolę odgrywa Katarzyna Warnke, która w sposób ekspresyjny, lecz z umiarem, nie przekraczając granic karykatury, wciela się w postać zagubionej żony gangstera, która straciła wszystko. Nawet niezwykle odważne i pełne emocji kreacje są dla nas już znane dzięki Olga Bołądź, Agnieszce Dygant i Aleksandrze Popławskiej. W przekonujący sposób wciela się w rolę rozpieszczonej i zagubionej córki szefa gangu (jak zawsze doskonale grający Bogusław Linda) Julia Wieniawa-Narkiewicz. > oglądaj w całości

W przeciwieństwie do poprzednich filmów, po raz pierwszy Vega zostawia widza z jednoznacznie gorzkim przesłaniem. Choć na początku często odczuwamy sympatię do niektórych bohaterów, trudno tutaj ostatecznie znaleźć jakikolwiek godny naśladowania wzorzec. Porachunki mafijne i policyjno-mafijne niszczą wszystkich, nawet tych, którzy chcą być jednoznacznie po stronie prawa. Pokusy sprawiają, że zbrodniarz staje się nieodłączną częścią tego świata. A tam, gdzie można zdobyć brudne pieniądze, zawsze znajdzie się ktoś, kto je zgarnie.

Jednak należy pamiętać, że wszystko to rozgrywa się w wymyślonym przez Vegę świecie, z wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Fabuła jest zrozumiała dla każdego, motywy podjętych decyzji są jasne, choć czasami oparte na prymitywnej chęci zaspokojenia zwierzęcych instynktów. Żarty są rubaszne, język pełen wulgaryzmów, a obecność krwi jest tak naturalna, że nawet sceny kręcone w basenie Morza Śródziemnego (przynajmniej na chwilę) przywołują niepokój swoim ciepłem i rajskim klimatem.

Kobiety mafii 2 (2019)

Kobiety mafii od samego początku miały być trylogią, i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Po zgładzeniu męskiej części mafii, która była pod władzą Padrino (Bogusław Linda), nową szefową staje się Daria (Agnieszka Dygant). Kobieta ma ambitne plany. Wchodzi w kontrakt z kolumbijską mafią w celu przemytu dużej ilości kokainy. Ten deal może zapewnić jej bezpieczeństwo i bogactwo na całe życie. W międzyczasie Anka (Katarzyna Warnke) wychodzi z więzienia i musi teraz samodzielnie zadbać o siebie – znaleźć pracę, mieszkanie i utrzymać się. To nie łatwe zadanie dla kobiety, która przez większość życia była utrzymanką. Siekiera natomiast nadal ukrywa się w Maroku, gdzie spotyka Amira (Otar Saralidze), który stanie się jej nowym partnerem życiowym. > oglądaj w całości

Patryk Vega już od dawna wykreował całą intrygę, którą chciał przedstawić w tej trylogii. A teraz rozwija niektóre z tych pomysłów. W drugiej części filmu poznajemy historie trzech różnych postaci, które w pewnym momencie splatają się ze sobą. Szczególnie intrygująca jest opowieść o Darii. Jej interesy z Kolumbijczykami nie idą zgodnie z planem, co prowadzi do kilku zaskakujących zwrotów akcji. W jej wątku pojawiają się również nowe, fascynujące postacie, takie jak Javier, w którego rolę wciela się Enrique Arce, gwiazda serialu Netflixowego „La casa de papel”, jego filmowa żona Aida (Angie Cepeda) oraz gangster Mat, którego gra Piotr Adamczyk.

Każdy z tych bohaterów wnosi ciekawy element do całej opowieści, nadając jej pewien wyjątkowy klimat. Zwłaszcza Arce i Cepeda doskonale pasują do atmosfery filmu, dodając mu autentyczności. Vega słynie z tego, że potrafi przełamywać stereotypy aktorów. Udało mu się to wcześniej z Andrzejem Grabowskim w pierwszym filmie „Pitbull” oraz z Piotrem Stramowskim w kolejnych częściach serii. Teraz podobne wrażenie odnosimy przy oglądaniu postaci wcielanej przez Adamczyka, który jako ogolony na łyso, wytatuowany gangster wcale nie wygląda groteskowo. Może nie wzbudza takiego strachu jak Karp (Sobota) czy Zombi (Michał Karmowski), ale prezentuje się świetnie.

Udostępnij: