Kevin: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć tę świąteczną serię?

administracja18 czerwca, 2023

W tym poście znajdziesz wszystkie wydane do tej pory części znanej serii filmów „Kevin” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je obejrzeć w sieci. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. McCallisterowie postanawiają wyjechać na święta Bożego Narodzenia do Paryża. W wyniku porannego pośpiechu, aby zdążyć na samolot, rodzina wyrusza do Francji zostawiając najmłodszego syna, Kevina, w domu. Wkrótce po ich odjeździe, dom zaczynają interesować się włamywacze – Harry i Marv.

Akcja filmu toczy się od wieczora 21 grudnia do poranka 25 grudnia. Głównie koncentruje się w domu rodziny McCallisterów w Chicago, ale również przenosi się do innych części miasta, lotnisk i hotelu w Paryżu. A także na lotniska w Dallas i Scranton oraz do ciężarówki podróżującej ze Scranton do Chicago.

Kevin sam w domu (1990)

Trudno oprzeć się urokowi finałowej akcji filmu. To ikoniczna walka z dwoma bossami – „mokrymi bandytami”, którzy desperacko próbują odegrać się na dziecku i ostatecznie zdobyć majątek McCallisterów. Muszą jednak zmierzyć się z pomysłowymi pułapkami zastawionymi przez małego chłopca, który postanowił bronić swojego ciepłego gniazdka. Kontrast między pomysłowością Kevina a nieudolnością złodziei jest wręcz oszałamiający i przywodzi na myśl kreskówki. > Zobacz online

Absurdalnie oczywisty ciąg przyczynowo-skutkowy budzi w widzu współczucie dla dwóch dorosłych ofiar, które niemalże cudem udaje się wydostać z labiryntu podstępu. Twórcom udało się zręcznie znaleźć równowagę, ukazując nawet pozornie drastyczne sceny z subtelnością charakterystyczną dla kreskówek. Ta delikatność nie tylko pasuje do stylu filmu, ale także podkreśla dynamikę ostatecznego starcia. Co zabawne, nawet po wielu seansach ta nierówna walka wciąż cieszy. Choć w głębi duszy liczymy, że może tym razem złodziejom uda się uniknąć konkretnej pułapki.

Jak przyznał w jednym z wywiadów Chris Columbus, reżyser filmu, starannie dobierano dom, który miał być wykorzystany w produkcji. „Szukaliśmy domu, który idealnie pasowałby do opisanych w scenariuszu żartów i spełniałby wszelkie wymogi scenograficzne, umożliwiając realizację wszystkich scen. Musiał być imponujący, emanować ciepłem, ale jednocześnie w momentach napięcia wywoływać przerażenie” – wspomniał reżyser w wywiadzie dla Entertainment Weekly.

Kevin sam w Nowym Jorku (1992)

Cały klan rodziny McCallisterów szykuje się na kolejne wakacje poza miejscem zamieszkania – na Florydzie. Po raz kolejny chaos i pośpiech rządzą porankiem, gdy wszyscy starają się dotrzeć na czas na lotnisko. W zamieszaniu Kevin myli swojego tatę z zupełnie obcym mężczyzną i wskakuje do innego samolotu. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że wylądował w Nowym Jorku. Wzmacniany obecnością dokumentów ojca, w tym kart kredytowych, chłopiec postanawia wykorzystać tę finansową przewagę. > Zobacz online

Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, gdyż duet Harry’ego (Joe Pesci) i Marva (Daniel Stern), którego sam wpakował do więzienia, również przybywa do metropolii. Przygotowuje się do tego duet, który chce wrócić do swoich przestępczych interesów. Najpierw planują obrabować ekskluzywny sklep z zabawkami, a także zdobyć zemstę na osobie, która im przeszkodziła. Jednak mają pewien problem – gdzie szukać tego małego niezdarnego przeciwnika, który pokrzyżował im plany. Nagle ich drogi krzyżują się na przejściu dla pieszych. To jednak dopiero początek historii…

Idąc za ciosem po wielkim sukcesie pierwszego filmu, kontynuacja otrzymuje jeszcze większy budżet, co daje jej jeszcze większe możliwości. Już od pierwszych ujęć w Nowym Jorku, a później na tle majestatycznego Manhattanu, dzielnicy największej metropolii na świecie, widać, że produkcja postawiła na rozmach. Dodatkowo, atrakcyjna ścieżka dźwiękowa i jeszcze śmieszniejsze sytuacje zapewniają widzom niezapomniane doznania humorystyczne.

Udostępnij: