Hokus Pokus: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię filmów?

administracja3 lipca, 2023

Zobaczcie wszystkie części serii filmów „Hokus Pokus” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. Po 300 latach, w noc Halloween, trzy czarownice ożywają dzięki mocy zaklęcia, które zostało rzucone tuż przed ich śmiercią. Wiedźmom niełatwo odnaleźć się w nowej, technologicznie zaawansowanej rzeczywistości. Jednak nie zamierzają pozwolić, aby cokolwiek stanęło im na drodze w ponownym wprowadzeniu terroru. Ich nikczemne plany mogą jednak runąć przez dwójkę nastolatków – małą dziewczynkę i nieśmiertelnego kota.

Hokus Pokus (1993)

„Hokus Pokus” jest pierwszym filmem wytwórni Disneya, w którym bohaterowie odważnie używają słowa „dziewica” wielokrotnie. Ta horror-komedia rozpoczyna swoją akcję 31 października 1693 roku w okolicach znanego z procesów czarownic miasta Salem. W małej chatce mieszka trzy siostry Sanderson: Winnie, Mary i Sarah. Jedno spojrzenie na wystające zęby Winnie, nietypową fryzurę Mary i ekstrawagancki makijaż Sary wystarcza, by zrozumieć, że siostry Sanderson są wiedźmami. Urodę i młodość zawdzięczają zatem właśnie dziewicom. > oglądaj online

David Kirschner, producent „Hokus Pokus”, rzekomo wpadł na pomysł historii o trzech siostrach, gdy siedział z córką na werandzie i nagle dostrzegł czarnego kota, błąkającego się w pobliżu. Wtedy wymyślił postać chłopca, na którego wiedźmy rzucają zaklęcie, skazując go na życie jako kota. Scenarzyści nadali chłopcu imię Thackery Binx, a on stał się jednym z centralnych bohaterów filmu. Początkowo planowano, że film trafi do telewizji i będzie wyprodukowany dla kanału Disney Channel. Jednak scenariusz tak bardzo spodobał się producentom, że zdecydowali się zaryzykować i zrealizować go w dużym studiu. Sądzili, że scenariusz przyciągnie wielkie nazwiska. I nie mylili się.

Hokus Pokus 2 (2022)

Hokus Pokus 2 przenosi nas, jak można się spodziewać, do roku 2022. Twórcy konsekwentnie trzymają się schematu, w którym akcja filmu rozgrywa się w czasie premiery. Tym razem śledzimy losy trzech nastoletnich przyjaciółek: Beccy (Whitney Peak), Izzy (Belissa Escobedo) i Cassie (Lilia Buckingham). Jak to często bywa w burzliwym okresie szkoły średniej, nasze bohaterki borykają się z własnymi problemami, miłosnymi rozterkami i tajemnicami, które powodują, że ich relacje nie są już tak harmonijne jak kiedyś. Te wyzwania w końcu prowadzą do powrotu sióstr Sanderson, które znowu zostały wspaniale odegrane przez Bette Midler („Winnie”), Sarah Jessicę Parker (Sarah) oraz Kathy Najimy (Mary). > oglądaj online

Co tu dużo mówić, wystarczy chwila na ekranie, aby panie całkowicie skradły show. Co więcej, trudno uwierzyć, że minęło już 29 lat od ich pierwszego wystąpienia jako charyzmatyczne wiedźmy. Nie tylko są wciąż zabawne, pełne energii i czasami bezlitosne, ale również nie straciły niczego ze swojego charakterystycznego uroku. Szczególne brawa należą się Bette Midler, która, jak na najstarszą z sióstr przystało, idealnie odnajduje się w roli liderki. Jej język, styl i „ten” głos sprawiają, że oglądanie postaci Winnie to prawdziwa przyjemność.

Udostępnij: