Godziny Szczytu: wszystkie części po kolei – Gdzie oglądać legalnie?

administracja4 czerwca, 2023

W tym temacie poznacie wszystkie wydane do tej pory części znanej serii filmów akcji i komedii „Godziny Szczytu” wraz ze wskazówkami, gdzie można je oglądać w sieci. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. Inspektor Lee, utalentowany policjant z Hongkongu (wcielony w postać przez Jackiego Chana), trafia do Stanów Zjednoczonych w celu odnalezienia porwanej córki konsula Hana. Tam spotyka czarnoskórego oficera policji, z którym musi nawiązać współpracę. James Carter, należący do Los Angeles Police Department, początkowo trzyma detektywa Lee z dala od sprawy.

Jednak sytuacja zmienia się, gdy Lee ucieka i udaje się do rezydencji konsula. Ma pomóc agentom Federalnego Biura Śledczego (FBI) w prowadzeniu śledztwa. James Carter i detektyw Lee muszą współpracować jako partnerzy. Na początku nie przepadają za sobą, ponieważ James Carter nieustannie gada i nie potrafi zapanować nad swoją gadatliwością. Jednak ich relacje zaczynają się poprawiać, gdy zdają sobie sprawę, że są skazani na siebie do końca tej sprawy. Wspólnie muszą pokonać różnice i nauczyć się działać razem, aby odnaleźć i uratować porwaną dziewczynę.

Godziny Szczytu (1998)

Soo Yung, 11-letnia córka chińskiego konsula Hana (w tej roli Tzi Ma), zostaje uprowadzona. A porywacze żądają okupu w wysokości 50 milionów dolarów. Mimo szantażu, Han nie zamierza poddawać się i postanawia powierzyć śledztwo swojemu przyjacielowi, Lee (Jackie Chan), doświadczonemu policjantowi z Hongkongu. FBI, aby zachować kontrolę nad sprawą, decyduje się przydzielić mu lokalnego policjanta, Jamesa (Chris Tucker), znanego ze swojego ostrych słów i ciętego języka. > OBEJRZYJ CAŁY FILM

Arogancki detektyw James jest zdeterminowany, aby zrobić wrażenie na FBI. Ale szybko odkrywa, że jego zadanie ogranicza się do trzymania Lee z dala od sprawy. Mimo to, postanawia działać i wkładać wysiłek w rozwiązanie przypadku. Na początku, współpraca między powściągliwym Chińczykiem a energicznym Amerykaninem nie układa się najlepiej. Jednak z biegiem czasu okazuje się, że doskonale się uzupełniają i wspólnymi siłami zaczynają rozwiązywać sprawę porwania Soo Yung.

Godziny Szczytu 2 (2001)

Inspektor Lee (Jackie Chan) z Królewskiej Policji Hongkongu cieszy się zasłużonymi wakacjami. Podobnie jak detektyw James Carter (Chris Tucker) z Los Angeles, który w tym samym czasie wypoczywa w Hongkongu. Jednak ich spokojne wakacje szybko się kończą, gdy inspektor Lee zostaje wezwany pilnie do rozwikłania sprawy zabójstwa amerykańskich agentów. A detektyw Carter zostaje przydzielony do współpracy z nim. > OBEJRZYJ CAŁY FILM

Dzięki pomocy detektywa Cartera, inspektor Lee odkrywa trop międzynarodowej szajki fałszerzy amerykańskich banknotów. Aby ich schwytać, obaj nieustraszeni detektywi przenoszą się do Las Vegas. Ich celem jest pokonanie Riky’ego Tana, jednego z szefów azjatyckiej triady, który osobiście odpowiada za śmierć ojca Lee. Jednak przed dotarciem do samego szefa, muszą stawić czoła pięknej i niebezpiecznej Hu Li (Zhang Ziyi), która dodaje pikanterii sytuacji.

Wszystko to prowadzi do pełnej akcji i humoru przygody, w której mistrz kung-fu i jego amerykański przyjaciel muszą działać wspólnie, aby pokonać złoczyńców i odkryć prawdę za sprawą fałszerstw banknotów.

Godziny Szczytu 3 (2007)

Podczas konferencji w Los Angeles ambasador Chin, Solon Han (Tzi Ma), planuje ujawnić tajemniczą informację o ogromnym znaczeniu dla chińskiej triady. Niestety, zostaje postrzelony przez snajpera. Inspektor Lee (Jackie Chan), osobisty ochroniarz ambasadora, rozpoczyna pościg za zamachowcem, ale ten udaje się uciec. Wkrótce do Lee dołącza detektyw James Carter (Chris Tucker), który aktualnie pracuje jako oficer drogówki. Razem postanawiają udać się do Paryża w poszukiwaniu kobiety, która posiada informacje, którymi ambasador Han zamierzał się podzielić. > OBEJRZYJ CAŁY FILM

Jednak wkrótce odkrywają, że chińska mafia również interesuje się tą kobietą i wszczyna pościg. Jackie Chan jest niezwykłym mistrzem sztuk walki, który potrafi przekształcić sceny walki w prawdziwe dzieła sztuki, pełne świeżości, energii i humoru. Osobiście, bardziej cenię jego akrobatyczne popisy niż nadęte, pretensjonalne balety w stylu „Hero”. W trzeciej części serii „Godziny Szczytu” to właśnie te wyczyny są jedynym elementem, który ratuje film przed porażką.

Jackie Chan to człowiek, który swoim ciężkim pracą zdobył sukces w Ameryce. Początek jego kariery to „Draka w Bronksie”, a przełomowym momentem było „Godziny Szczytu”. Z biegiem lat widać, że coraz bardziej odnajduje się w amerykańskiej branży filmowej. Brett Ratner jest sprawny w tworzeniu filmów akcji, dlatego też wynik tej trzeciej odsłony jest rozczarowujący. Jedyną prawdziwie zabawną postacią w „Godzinach Szczytu 3” jest Roman Polański, który w roli francuskiego komisarza kradnie cały film swoim występem.

Godziny Szczytu 4 (2023)

Chan kilka lat temu informował, że aktualnie prowadzi rozmowy z twórcami dotyczące czwartej części serii. Nie zostały podane żadne konkretne nazwiska, więc nie wiadomo jeszcze, kto zostanie wybrany na reżysera ani kto będzie odpowiedzialny za napisanie scenariusza. Brett Ratner, twórca trylogii „Godziny szczytu”, raczej nie zaangażuje się w projekt, ponieważ nie reżyserował filmów od 2014 roku. W listopadzie 2017 roku siedem kobiet, w tym znane aktorki Olivia Munn i Natasha Henstridge, oskarżyło go o nieodpowiednie zachowanie. Warner Bros. całkowicie zerwało z nim współpracę, a od tamtej pory nie znalazł on nowego zatrudnienia. > OBEJRZYJ CAŁY FILM

Chan wspomniał również, że na początku nie wierzył w sukces pierwszego filmu „Godziny szczytu”. Po jego zrealizowaniu nawet rozważał zakończenie swojej kariery w Hollywood. Narzekał, że ciągle otrzymywał propozycje scenariuszy dotyczących detektywów z Azji w Ameryce, co go frustrowało. Jednak „Godziny szczytu” nieco zmieniły jego perspektywę i doprowadziły do powstania trzech kolejnych części serii. To do dziś jest jego największy sukces w hollywoodzkim kinie.

Dodatkowo, Jackie Chan wyjawił, że w przyszłości zamierza skupić się na tworzeniu mniej filmów akcji i bardziej skierować się ku historiom miłosnym. Obecnie pracuje nad dramatem skierowanym do kobiet, jednak nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów na ten temat.

Udostępnij: