Dziś pokażemy wam wszystkie części serii filmów „Efekt Motyla” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je obejrzeć online. Evan Treborn to młody człowiek, któremu pewne wydarzenia z dzieciństwa wydają się być „nieosiągalne”, nie jest w stanie sobie ich przypomnieć. Znajduje metodę na podróże w czasie poprzez korzystanie z dzienników napisanych w młodości, co więcej – ma również zdolność do modyfikowania teraźniejszości przez wpływanie na minioną historię.
Po kilku eksperymentach uświadamia sobie, że nawet jeśli jego motywy są czyste, wyniki tych zmian nie zawsze są zgodne z oczekiwaniami. Termin „Efekt motyla” odwołuje się do teorii chaosu i sugeruje, że nawet najdrobniejsze działanie, takie jak machnięcie skrzydłami motyla w jednym miejscu na świecie, może wywołać huragan w innym. Evan Treborn posiada nietypową zdolność podróżowania w czasie, którą odziedziczył po swoim ojcu.
Umiejętność tę wykorzystuje, czytając swoje dzienniki, zapisywane na zalecenie terapeuty w celu pomocy w przywracaniu pamięci. Evan decyduje się użyć swego wyjątkowego daru i wraca w czasie, by naprawić zło, które on lub jego przyjaciele wyrządzili w przeszłości. Niestety, nawet niewielka modyfikacja minionych wydarzeń może prowadzić do katastrofalnych rezultatów w teraźniejszości.
Spis treści
Produkcja ta zarysowuje trudne dzieciństwo głównego bohatera, Evana. Niemniej jednak, uważam, że przedstawione w nim wydarzenia nie powinny być interpretowane dosłownie. Wydaje mi się, że intencją reżysera było ukazanie sytuacji, które mogą spotkać zwykłych ludzi. Zwiększając intensywność przedstawionych brutalnych scen, reżyser sprawia, że głębiej się one wrywają w pamięć widza. Obraz zdecydowanie zasługuje na określenie go mianem thrillera. > obejrzyj cały film
Nagłe przejścia od spokojnych i radosnych dialogów do dramatycznych scen są szokujące. Można się spodziewać, że zaskoczą one niejednego nastolatka. A co do ostatniej kwestii – czy warto go oglądać? To zależy od indywidualnego punktu widzenia. Niektórzy moi znajomi widzieli ten film przed mną i byli nim zachwyceni. Gdy pytam, o czym jest ten film? Odpowiadają, że o gościu, który potrafi przenosić się w czasie. Ten film ma jednak inny wymiar. Nie jest to opowieść o podróżach w czasie, ale o zjawiskach nadprzyrodzonych. Nie powinno się go interpretować dosłownie. Element podróży w czasie został wpleciony, ponieważ stanowił kluczowy przekaz.
Jeśli obejrzałeś „Efekt motyla” i uważasz, że jest on wyłącznie o przenoszeniu się w czasie, oznacza to, że nie zrozumiałeś jego głębszego sensu. Można go interpretować na różne sposoby, a każdy widz może dostrzec w nim coś innego. Jeśli masz ochotę na lekkie sci-fi, polecam „Powrót do przyszłości„. Natomiast jeśli pragniesz pogłębić wiedzę, zrozumieć teorię chaosu i masz czas na zastanowienie się przed snem, zadawanie sobie pytań typu: „co by było, gdyby?”, to „Efekt motyla” będzie odpowiednią propozycją dla Ciebie.
Niektóre franczyzy osiągają sukces komercyjny, nawet jeśli w rzeczywistości nie prezentują niczego nowego w porównaniu z poprzednimi odsłonami. Skuteczność ta jest jeszcze większa, gdy produkcje te od razu pojawiają się na małym ekranie. To właśnie tam następna odsłona „Efektu Motyla” znajdzie swoje miejsce i publiczność. Publiczność ta z pewnością będzie zadowolona, nawet jeśli seans będzie przerywany blokami reklamowymi. Głównym bohaterem kontynuacji jest Nick. > obejrzyj cały film
Jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Ma u swojego boku ukochaną, a praca wydaje się obiecująca. Ale, nic trwałe pod tym niebem. Kiedy Nick wraz z ukochaną i parą przyjaciół wraca z górskiej wycieczki, dochodzi do poważnego wypadku. Tylko Nick wychodzi z niego nietknięty. Trudno mu się pogodzić ze stratą bliskich. Właśnie wtedy okazuje się, że posiada zdolność do powrotu do przeszłości i jej modyfikacji. Jednak nie jest w stanie uciec przed konsekwencjami swoich działań.
Film ten jest przyjemny, z umiejętnie wprowadzonym morałem, który nie jest narzucony, ale podany z delikatnością. Większa część dzieła jest poświęcona na rozrywkę i sensację – być może nie najwyższej klasy. Lecz na tyle satysfakcjonującą, że warto poświęcić czas na obejrzenie całości. Kolejne wyprawy Nicka w czasie są intrygujące, wciągające, a ich finał jest naprawdę oryginalny. To w przypadku tego typu filmów jest prawdziwym sukcesem. Jest to bardzo przyjemny, rozrywkowy sposób na spędzenie nieco ponad 80 minut, który zostawia nas z ochotą na zobaczenie trzeciej odsłony.
Sam Reide (w tej roli Chris Carmack) posiada niecodzienną umiejętność przenoszenia się w czasie. Dzięki podróżom wstecz wspiera funkcjonariuszy policji w identyfikacji niebezpiecznych zabójców oraz rozwikłaniu skomplikowanych spraw kryminalnych. Zabrania się mu jednak wpływania na bieg wydarzeń z przeszłości, gdyż nawet najdrobniejsza zmiana może prowadzić do tragicznych konsekwencji i niespodziewanie zmienić przebieg historii. Mężczyzna dokłada wszelkich starań, by przestrzegać tego zakazu. W rozwikłaniu zagadkowych spraw pomaga mu jego siostra, Jenna (grana przez Rachel Miner). Współpracuje również z detektywem o imieniu Dan (Lynch Travis). > obejrzyj cały film
Sytuacja staje się bardziej złożona, kiedy Sam decyduje się zająć sprawą osobistą. Kilka lat wcześniej zamordowana została jego ukochana, Rebecca Brown (Mia Serafino). Niespodziewanie siostra jego dziewczyny, Elizabeth (Sarah Habel), odwiedza Sama z prośbą o wsparcie. Odkryła bowiem dziennik swojej zmarłej siostry, z którego wynika, że oskarżony o jej morderstwo Lonnie Flennons (Richard Wilkinson) jest niewinny. Sam, pragnąc odkryć prawdę, decyduje się przenieść w przeszłość, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy. I jeśli to możliwe, uratować życie swojej ukochanej.
Szybko łamie jednak ustalone zasady i ingeruje w bieg wydarzeń, co daje początek lawinie nieprzewidywalnych konsekwencji, nad którymi traci panowanie. Próbując naprawić poczynione błędy, Sam z każdym działaniem powoduje kolejne, niespodziewane skutki. Po powrocie do swojego czasu odkrywa, że niechcący stworzył psychopatycznego zabójcę, który wcześniej nie istniał. To kolejna część znanej serii filmowej, w której główną rolę zagrał Chris Carmack, znany z roli Luke’a Warda w serialu „Życie na fali”.