Doktor Strange: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię filmów?

administracja27 czerwca, 2023

Poznajcie wszystkie części serii filmów fantasy „Doktor Strange” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. W Nowym Jorku Stephen Strange, uzdolniony, lecz zarozumiały neurochirurg, doznaje poważnego wypadku samochodowego, który pozbawia go zdolności do kontynuowania swojej kariery operacyjnej. Jego koleżanka z pracy, chirurg i była kochanka Christine Palmer, stara się pomóc mu pogodzić się z tą stratą, ale Strange bezskutecznie poddaje się kolejnym eksperymentalnym zabiegom w nadziei na uzdrowienie swoich rąk.

Pewnego dnia Strange dowiaduje się o Jonathanie Pangbornzie, który był sparaliżowany, lecz tajemniczym sposobem odzyskał pełną sprawność nóg. Pangborn kieruje Strange’a do Kamar-Taj, gdzie spotyka czarownika Karla Mordo, który z kolei skierowuje go do Starożytnej. Starożytna demonstruje Strange’owi swoje niezwykłe moce, ukazując istnienie astralnej płaszczyzny i innych wymiarów, w tym Wymiaru Lustrzanego. Pomimo arogancji Strange’a, która przypomina Starożytnej o Kaeciliusie, ostatecznie godzi się go szkolić.

Doktor Strange (2016)

Doktor Strange wyrusza do Nepalu, gdzie w Kamar-Taj spotyka Mordo (Chiwetel Ejiofor). Mordo przedstawia go czarownicy Starożytnej (Tilda Swinton), która odkrywa przed Strange’em mistyczny świat innych wymiarów. Lekarz jest pełen zawodu i uważa, że wszystko, co mówi Starożytna, to nonsens. Pomimo jego arogancji, Starożytna decyduje się podzielić swoją wiedzą z nim. Strange przypomina jej byłego ucznia, czarownika Kaeciliusa (Mads Mikkelsen), który ją zdradził, kradnąc kilka stron starożytnego tekstu z Kamar-Taj. > obejrzyj w całości

Podczas swojego szkolenia Strange odkrywa umiejętności manipulacji czasem i podróży międzywymiarowe. Dowiaduje się również, że Ziemia jest stale atakowana przez siły z innych wymiarów, a jej obroną są czarownicy z Kamar-Taj oraz trzy sanktuaria w Londynie, Nowym Jorku i Hongkongu. Niedługo potem Kaelicius, ogarnięty pragnieniem wiecznego życia, niszczy sanktuarium w Londynie, stawiając świat w niebezpieczeństwie!

Doktor Strange w Multiwersum Obłędu (2022)

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” to film, który zdecydowanie przynosi najmroczniejszą atmosferę w historii całego MCU. Reżyser swoim stylem wyraźnie odciska piętno na tym obrazie. Choć nie jest to typowy horror, to gęstość atmosfery jest tak silna, że można ją ciąć nożem. Nie brakuje tutaj scen rodem z filmów gore oraz nawiązań do kultowego „Martwego Zła„, innego dzieła Sama Raimiego. Warto wspomnieć, że w pewnym momencie Strange postanawia opętać swoje martwe ciało z innego wszechświata, przybierając postać zombi (co może być zapowiedzią serialu Marvel Zombies), aby stawić czoła Szkarłatnej Wiedźmie. > obejrzyj w całości

Oczywiście, nadal mamy tutaj ten charakterystyczny dla filmów Marvela humor i akcję, wraz z elementami heroizmu. Jednak czy jest to film odpowiedni dla dzieci? Szczerze wątpię. Czy to jednak jest coś złego? Jeśli jesteście fanami klasycznych produkcji MCU, możliwe, że ten film Was zaskoczy lub odrzuci. Moim zdaniem dodanie mroku i grozy doskonale pasuje w tym kontekście. Skoro DC zdecydowało się na tworzenie zabawnych produkcji, jak np. „Suicide Squad” w reżyserii Jamesa Gunna, to czemu Marvel nie miałby pójść w nieco bardziej ponurą atmosferę?

Udostępnij: