Deadpool: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć serię przygód superherosa?

administracja18 czerwca, 2023

W naszym poście znajdziesz wszystkie wydane do tej pory części znanej serii filmów „Deadpool” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. Produkcja odniosła ogromny sukces finansowy, zarabiając ponad 780 milionów dolarów przy budżecie 58 milionów. Otrzymała również przeważnie pozytywne oceny od krytyków. Deadpool jest ósmym filmem wchodzącym w skład franczyzy uniwersum filmowego osadzonego w świecie X-Men, stanowiącym jednocześnie spin-off filmu X-Men Geneza: Wolverine z 2009 roku. Mimo to, ignoruje historię Wade’a Wilsona przedstawioną w tamtym filmie.

W 2018 roku Deadpool doczekał się kontynuacji zatytułowanej Deadpool 2. Planowano również trzecią część przygód bohatera oraz spin-off X-Force. Jednak w 2019 roku prawa do postaci powróciły do Marvel Studios, co skutkowało anulacją tych projektów. Na rok 2024 zapowiedziano premierę Deadpoola 3 z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, będącego częścią franczyzy Filmowego Uniwersum Marvela. Film ten nie będzie zawierał odniesień do poprzednich dwóch części.

Deadpool (2016)

Produkcja przedstawia postać byłego komandosa i superzłośliwca Wade’a Wilsona, ukazując kluczowy moment w jego historii. To, jak zdobył swoje moce oraz przyczyny, dla których przywdział kostium i stał się Deadpoolem. Ważnym motywem, który kieruje naszym bohaterem, jest pragnienie życia u boku ukochanej Vanessy (Morena Baccarin). Vanessa Carlysle jest niewątpliwie godna Wade’a – twardą, bezkompromisową kobietą o ostrych ripostach i dosadnym poczuciu humoru. Posiada odwagę nie do pokonania oraz równie wielki apetyt seksualny. Jej wygląd również nie pozostawia wątpliwości, że jest godna pożądania. > cały film online

No i wreszcie najważniejsze – jak sam Wade Wilson podkreśla – ich dziwaczne cechy pasują do siebie jak wykoślawione puzzle. Wróćmy teraz do kwestii satyry, gdyż cała ich relacja jest jednocześnie niezwykle romantyczna i odmienna od stereotypowego romantycznego związku. To jest prawdziwie skomplikowana układanka. Nie dziwi więc, że Deadpool jest zdeterminowany, by odzyskać swój ideał i dopaść osobnika, który doprowadził do tej sytuacji. Niestety, zawsze coś nie idzie po myśli głównego bohatera, ale dla widza śledzącego dramatyczne, a jednocześnie zabawne zakręty fabuły to oczywista zaleta.

Deadpool 2 (2018)

„Deadpool 2” przewyższa swoją poprzednią część dzięki bardziej wyważonemu podejściu do całej historii. Choć nie brakuje tu przemocy, walk, krwi i nieprzyzwoitego humoru, wszystko to jest lepiej zharmonizowane. Zamiast chaosu mamy tu doskonałą paradę żartów, ironii, parodii, a także sprytnych nawiązań do innych dzieł kultury, świetny soundtrack i mnóstwo zabawy. Dwie godziny spędzone na seansie mija w mgnieniu oka, to jest naprawdę świetne doświadczenie. „Deadpool 2” nadal żongluje popkulturą, ale robi to niezwykle zręcznie i efektownie. Kolejne nawiązania i pstryczki w nos można znaleźć w nadmiarze: nie brakuje odniesień do „X-Menów” w różnych formach, pojawia się Wolverine, a także wtrącenia związane z „Avengers”. > cały film online

Są również zaczepki w stronę Batmana i Supermana, a cała historia stanowi komiksową odmianę pierwszego „Terminatora”. „Deadpool 2” to niesamowity film, który porusza emocje. Naprawdę wzruszyłem się oglądając go. To doskonała rozrywka, pełna humoru i odważnych żartów, oczywiście dla dorosłych widzów. Choć scenariusz jest prosty, oparty na mocnych żartach, okazał się trafionym strzałem. Czasami prostota jest potęgą. I absolutnie nie polecam opuszczać kina przed napisami, bo wtedy traci się genialne sceny. Ale oczywiście, to już wasza decyzja.

Deadpool 3 (2024)

Trwają prace nad trzecią częścią filmu Deadpool, a coraz więcej informacji dotyczących fabuły dociera do naszej wiadomości. Ostatnio Hugh Jackman zdradził, że powróci jako Wolverine, a co więcej, pojawi się nie tylko w jednej roli. To sugeruje możliwość podróży Pyskatego Najemnika przez różne uniwersa. Podobne plotki krążyły już wcześniej, a teraz wydaje się, że mogą zostać potwierdzone dzięki obecności postaci Mobiusa i Miss Minutes znanym z serialu Loki. W trzeciej części Deadpoola do obsady dołączy Owen Wilson, który wcieli się w Mobiusa. Oraz Tara Strong, która użyczy swojego głosu Miss Minutes. Obie postacie mają bliski związek z organizacją TVA, odpowiedzialną za kontrolę linii czasowych w wielowymiarowym uniwersum. > cały film online

Deadpool 3, lub jak niektórzy nazywają go „Deadpool and Wolverine”, ma szansę stać się porywającym epizodem w sagi Multiverse w ramach MCU. Według źródła My Cosmic Circus, film ten będzie zawierał „punkt krytyczny” dla całego Multiversum. Co ważne dla fanów, Deadpool stanie się integralną częścią MCU na najbliższe fazy. To wspaniałe, ponieważ jest to postać, z którą można robić naprawdę „ciekawe” rzeczy. W rzeczywistości, w Internecie już można znaleźć szkic fabuły, która prowadzi do tego „punktu krytycznego”. Spodziewajmy się mnóstwa cameo, powrotów i podróży przez różne światy. Deadpool i Wolverine czekają na nas niezwykle ekscytujące przygody!

Udostępnij: