Cruella: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć całą serię w sieci?

administracja5 czerwca, 2023

Poniżej znajdziecie wszystkie wydane do tej pory części znanej serii filmów „Cruella” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je obejrzeć w internecie. Przypomnijmy o czym była pierwsza część. Emma Stone wcieli się w ikoniczną rolę Cruelli De Mon w filmie Disneya zatytułowanym „Cruella”. Produkcja opowiada o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych filmowych antagonistek. Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. XX wieku w Londynie, w okresie punkowej rewolucji. Młoda oszustka Estella zostaje więc uwikłana w wydarzenia, które prowadzą ją na mroczną ścieżkę i przemieniają w niepowstrzymaną, żądną zemsty Cruellę.

Wersja Emmy Stone jako Cruelli jest glampunkową księżniczką, ucieleśnieniem ducha londyńskich lat 70. The Clash, Blondie, Vivienne Westwood – to estetyka buntu, kolażu, odzyskanych skarbów, z których artyści wyłaniają się jak dzikie, miauczące koty. Jej obsada i stylizacja są genialne. Bladość, koturny, tapir, tren, czarna skóra, ćwieki, woalka, podarte rajstopy doskonale pasują do niej. Wiktoriański bohochic splata się tu z oszustwem, ale nieustraszona bohaterka jest przede wszystkim performerką, która jak słynne feministyczne artystki – Yoko Ono, Laurie Anderson, Valie Export, Sophie Calle czy Marina Abramović – śpi na wystawie. Dla niej sztuka współczesna staje się przestrzenią ekspresji. Tak więc Cruella czerpie inspirację z wielu buntowniczek, które podważały tradycję, rozsadzając muzeum od środka.

Cruella (2021)

Cruella jest jak żeńska wersja Jokera. Podobnie jak on, porzucono ją jako dziecko, zmagała się z problemami psychicznymi i nie otrzymała empatii. To skłoniło ją do mściwego działania przeciwko systemowi, który sprowadził na nią cierpienie. Nawet powtórzono tę samą piosenkę, „Smile” Jimmy’ego Durante, która była motywem przemiany Arthura w Jokera w filmie z Joaquinem Phoenixem. W obrazie Todda Phillipsa była scena, w której ulice były zaludnione przez Jokery. Tutaj Cruella wysyła gościom odpowiednie stroje i prosi ich, aby je założyli jako hołd dla samej siebie, która już nie żyje. > cały film online

Efektem jest sala wypełniona drag queen, które noszą tafte z biało-czarnymi fryzurami. Niemożliwe jest rozróżnienie, która z publiczności jest prawdziwą Cruellą, podobnie jak nie można stwierdzić, który Joker jest oryginalnym. Wszyscy jesteśmy nimi – wkurzeni, skrzywdzeni, potrzebujący zrozumienia i wspólnoty. Zgoda na zaakceptowanie zła w sobie jest pierwszym krokiem ku zmianie. Dopóki będziemy dążyć do doskonałości i zawsze chcieć mieć rację, nigdy nie uda nam się porozumieć.

Cruella 2 (2023)

Emma Stone, która wcieliła się w główną bohaterkę, już podpisała kontrakt z Disneyem na drugą część Cruelli. Film jednocześnie dystrybuowany w kinach i na platformie Disney+, odniósł wystarczający sukces, aby twórcy zdecydowali się na kontynuację. Spekulacje na temat powstania kolejnej części Cruelli pojawiały się już od premiery pierwszej części, zwłaszcza ze względu na otwarte zakończenie filmu. Na razie wiadomo, że reżyserem drugiej części będzie ten sam twórca. Premierę filmu ustalono na rok 2023. Nie jest jeszcze jasne, czy film pojawi się jednocześnie w kinach i na platformie streamingowej. Jeśli produkcja trafi również na Disney+, polscy widzowie prawdopodobnie będą mieli możliwość obejrzenia go, ponieważ serwis ma rozpocząć działalność na polskim rynku w 2022 roku. > cały film online

Jeśli na myśl przychodzi Wam Lady Gaga, to jest to błąd. Choć gwiazda znana z hitu „Bad Romance” wystąpi w drugiej części „Jokera”, nie ma związku z „Cruellą 2”. Według portalu „TheDisInsider” sugeruje się, że w kontynuacji popularnego filmu Disneya możemy zobaczyć Taylor Swift. 32-letnia artystka ma już na swoim koncie kilka ról aktorskich. Zagrała drugoplanową postać w filmie „Walentynki” w reżyserii Garry’ego Marshalla, towarzyszyła Brentonowi Thwaitesowi w „Dawcy pamięci”. A także wystąpiła w kontrowersyjnym muzycznym filmie „Koty”, który spotkał się z negatywnymi recenzjami krytyków.

Udostępnij: