Był sobie pies: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć serię filmów?

administracja16 lipca, 2023

Oto wszystkie części serii filmów „Był sobie pies” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. O czym była pierwsza część? Jest rok 1961, a na świat przychodzi szczeniak golden retriever. Kiedy opuszcza swoją klatkę, zostaje schwytany przez dwóch pracowników śmieciarek, którzy postanawiają go sprzedać. Jednak najpierw udają się na drinka i zostawiają psa zamkniętego w swoim ciężarówce.

Na szczęście w pobliżu przebywa wrażliwa i dobra Elizabeth Montgomery, która zauważa biedaka w aucie, a przy niej jest jej 8-letni syn Ethan. Razem postanawiają uwolnić pięknego retrievera, ratując go przed porażeniem słonecznym. Ojciec chłopca zgadza się, żeby pies został w ich domu, a nadają mu imię Bailey. Ethan i Bailey szybko stają się przyjaciółmi, a ich więź jeszcze bardziej się wzmacnia podczas wakacji spędzonych na farmie dziadków.

Był Sobie Pies (2017)

Ojciec Ethana zaczyna mieć problemy z pracą i popada w alkoholizm. To sprawia, że atmosfera w domu staje się coraz gorsza. Pewnego lata chłopak poznaje Hannah i zaczynają się spotykać. Między nimi rodzi się uczucie, a oboje marzą o uczęszczaniu do tej samej szkoły. Jednak w międzyczasie ojciec staje się coraz bardziej agresywny wobec matki, poniżając ją i stosując przemoc. Chłopak, stając w obronie matki, każe ojcu opuścić dom i nigdy nie wracać. Niestety, kolejne nieszczęście spada na rodzinę Montgomery. > obejrzyj w całości

Kiedy Ethan otrzymuje pełne stypendium do szkoły sportowej, zawistny kolega podpala ich dom. Chłopak ratuje matkę, psa, a na końcu sam siebie. Niestety, niefortunny skok z sypialni kończy się złamaniem nogi, co przekreśla jego szanse na kontynuowanie kariery sportowej. Ethan postanawia powrócić na farmę swoich dziadków i zdecydować się na naukę w szkole rolniczej. Wtedy stary Bailey zaczyna mocno podupadać na zdrowiu. Kiedy nie ma już nadziei na poprawę, podjęta zostaje decyzja o uśpieniu go. Oddaje swoje ostatnie tchnienie, a jego dusza przechodzi do ciała suczki owczarka niemieckiego o imieniu Ellie.

Proces reinkarnacji powtarza się w kolejnych dekadach. Pewnego lata następuje spotkanie Elli z Ethanem, który teraz jest po pięćdziesiątce i prowadzi samotne życie na starej farmie swoich dziadków. Ethan nie rozpoznaje swojego dawno straconego przyjaciela i oddaje go do schroniska dla zwierząt. Jednak pod wpływem głosu serca, postanawia go odzyskać. Ellie i Ethan ponownie stają się najlepszymi przyjaciółmi. To dzięki swojemu pupilowi, Ethan odnajduje dawną miłość, Hannah.

Był sobie pies 2 (2019)

W takich filmach jak ten lubię zwracać uwagę na niezwykłe wątki. Jest więc chłopak, z którym zaczyna się spotykać główna bohaterka, CJ. Shane nie jest idealnym chłopakiem – sięga po narkotyki, wykazuje agresję, a ich związek kończy się niefortunnie, gdy dziewczyna zostaje zatrzymana przez policję na imprezie. To mogłoby być zakończenie jego wątku, ale twórcy postanawiają jeszcze bardziej go skomplikować i wprowadzają scenę, której akcja przypomina b-klasowy thriller. > obejrzyj w całości

Po kłótni z matką, CJ odjeżdża samochodem z domu, a Shane zaczyna ją śledzić. Ta sytuacja wydaje się bezsensowna i służy tylko temu, aby rozdzielić dziewczynę od jej wiernego psa. Jednak gdy scenarzyści już nie potrzebują Shane’a, nagle znika on z historii, nie ponosząc żadnych konsekwencji za swoje działania. Drugim wątkiem, który można ocenić jako niezręcznie przedstawiony, to trójkąt miłosny. Główna bohaterka, która nie ma gdzie mieszkać w Nowym Jorku, trafia pod dach przyjaciela z dzieciństwa i jego dziewczyny.

Zamieszkują razem, ale ponieważ między CJ a Trentem jest wzajemne przyciąganie, ta trzecia osoba zostaje postawiona w roli antagonisty. Niestety, sposób przedstawienia tej kobiety jest żenujący, pozostawiając pytanie, dlaczego Trent w ogóle zaczął z nią być. Dodatkowo, wątek miłosny oparto na niesamowicie długotrwałym „friendzonie”. Czy naprawdę w tego typu filmach ludzie muszą czekać co najmniej pół życia na wyrażenie swoich emocji?

Udostępnij: