Ant-Man: wszystkie części po kolei – Gdzie obejrzeć po polsku?

administracja16 maja, 2023

W dniu dzisiejszym pokażemy wam wszystkie wydane do tej pory części serii niezwykle popularnych filmów akcji „Ant-Man” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je łatwo obejrzeć. O czym była zatem pierwsza część serii? Scott Lang, główny bohater filmu, był złodziejem, który musi zaakceptować swoją nową rolę jako superbohatera, zdolnego do zmniejszania się i zyskiwania nadludzkiej siły. Wraz ze swoim mentorem, doktorem Hankiem Pymem, chronią tajemnice i stawiają czoła różnym zagrożeniom.

Ant-Man” jest częścią drugiej fazy Filmowego Uniwersum Marvela i stanowi dwunasty film w ramach tej franczyzy. Jest również częścią pierwszego rozdziału zatytułowanego „Saga Nieskończoności”. Kontynuacja filmu, „Ant-Man i Osa„, miała premierę w 2018 roku, a trzecia część, „Ant-Man i Osa: Kwantomania„, zadebiutowała w 2023 roku. Film miał światową premierę 29 czerwca 2015 roku w Los Angeles, natomiast w Polsce pojawił się 17 lipca tego samego roku. „Ant-Man” został wyprodukowany przy budżecie wynoszącym 130 milionów dolarów i zarobił prawie 520 milionów dolarów na całym świecie.

Ant-Man (2015)

Film „Ant-Man” w porównaniu do innych produkcji Marvela, takich jak „Avengers” czy „Guardians„, jest wyjątkowo kameralny. To właśnie jedna z jego największych zalet, ponieważ pozwala widzom oderwać się od ciągłych eksplozji i ratowania świata przed kosmitami lub robotami. „Ant-Man” bazuje głównie na konwencji filmów o rabunku, takich jak „Ocean’s Eleven” czy „Mission: Impossible”. Wsprytny sposób wprowadzono również wątek rodziny. Warto zaznaczyć doskonałą naturalność w relacjach między głównym bohaterem a jego córką. To zasługa nie tylko Paula Rudda, ale także talentu młodej aktorki. Przez większość filmu można go oglądać jako osobną produkcję, niezwiązana bezpośrednio z uniwersum Kapitana Ameryki czy innymi postaciami. > OGLĄDAJ CAŁY FILM

Oczywiście, gdy pojawia się wątek przemiany w superbohatera, jest to przedstawione w zupełnie nowej odsłonie, pełnej zabawy konwencją i autoironią. Sceny z pomniejszonym Ant-Manem są świetnie wykonane i przywołują wspomnienia czasów, gdy z zainteresowaniem oglądaliśmy filmy takie jak „Kingsajz” czy „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Proces treningu „od zera do bohatera” jest doskonale przedstawiony, a nawet kulminacyjne sceny niosą za sobą dużą dawkę dystansu. Doskonałym przykładem jest scena walki między dobrem a złem, która ma miejsce na… zabawkowej ciuchci. Oczywiście, takich smaczków jest więcej, które dostarczają przyjemności widzom.

Ant-Man i Osa (2018)

Scott Lang spędził dwa lata pod aresztem domowym. Ukarano go za to, że stanął po stronie „niewłaściwej” w walce superbohaterów, udając się nawet do Austrii, aby pomóc Kapitanowi. W wyniku tego zdarzenia stracił kontakt z Hope i Hankiem. Jednak Pym wierzy, że istnieje szansa uratowania Janet (Michelle Pfeiffer) z kwantowego świata, który Scott krótko odwiedził w pierwszym „Ant-Manie”. Jeśli Scottowi udało się wrócić, to istnieje nadzieja na uwolnienie żony naukowca. Podczas budowy tunelu bohaterowie napotykają różnych przeciwników, zarówno większych, jak i mniejszych, a akcja rozgrywa się głównie na ulicach San Francisco, dając widzom okazję do „zwiedzenia” miasta. > OGLĄDAJ CAŁY FILM

Charakterystyczny humor, który wyróżnia „Ant-Mana” i „Osę” nawet wśród innych filmów Marvela, powraca w pełnym blasku. Zarówno w sytuacjach, jak i dialogach. Zdolność zmniejszania i powiększania codziennych przedmiotów w celu kreatywnego pokonywania przeciwników. Zabawa skalą zostały wypracowane przez Peytona Reeda w pierwszym filmie i doskonale rozwinięte w tej produkcji. Mrówki odgrywają powszechną rolę, ale głównie służą do napędzania humorystycznych scen. W filmie pojawia się również sporo pseudonaukowego żargonu, ale nie uważam tego za wadę, lecz za nieodłączny element adaptacji komiksowych. W świecie MCU żyje wiele supergeniuszy, a ich odkrycia graniczą praktycznie z magią. A w porównaniu do wynalazków Starka czy Richarda Reeda, przenikanie i kwantowe stany splątania wydają się prawie zwyczajne.

Ant-Man i Osa: Kwantomania (2023)

Scott Lang (Paul Rudd) stał się uznawanym i szanowanym obywatelem. Zdobył ogromną popularność jako członek elitarnej drużyny Avengers, która nie tylko ocaliła świat, ale także przywróciła mu równowagę. Wszechświat wydaje się teraz lepszym miejscem, w którym Ant-Man nie jest już potrzebny. Może więc Scott nie musi już udowadniać swojego bohaterstwa? Może teraz spokojnie cieszyć się życiem i opisywać swoje heroiczne przygody w książkach, obok Strażników Galaktyki i Kapitana Ameryki. Nawet wymiar sprawiedliwości pozwolił mu na wytchnienie. Scott przestał się martwić problemami innych ludzi. Jednak inaczej myśli jego córka Cassie (Kathryn Newton), która często wplątuje się w konflikty z prawem, broniąc słabszych. > OGLĄDAJ CAŁY FILM

Dziewczyna gorzko żałuje, że nie miała pojęcia o istnieniu innych wymiarów. Uważa, że mogłaby uratować swojego ojca i nie straciłaby pięciu lat spędzonych bez niego. Postanawia więc naprawić ten błąd wspólnie z Hope (Evangeline Lilly) i Hankeim Pymem (Michael Douglas). Buduje satelitę, który ma wysłać wiadomość do tajemniczego wymiaru kwantowego, który przypuszczalnie jest niezamieszkany. Jednak okazuje się, że Janet (Michelle Pfeiffer), która przebywała tam przez prawie 30 lat, nie była do końca szczera wobec swojej rodziny. W tym wymiarze ktoś jest obecny i tylko czeka na okazję, by się wydostać. Cassie właśnie dała mu taką możliwość.

Udostępnij: