Poznajcie wszystkie części serii filmów „Magic Mike” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć w sieci. Mike (Channing Tatum) posiada niezwykły urok osobisty oraz wiele talentów. Potrafi wyremontować dach, naprawić samochód i tworzyć meble, które podobają się jego przyjaciołom. W ciągu dnia oddaje się tym zajęciom z pasją, ale gdy zapada noc… przemienia się w Magic Mike’a. Jako lider zespołu tancerzy erotycznych rozgrzewa publiczność w jednym z modnych nocnych klubów na Florydzie. Jego niesamowite popisy choreograficzne i kreatywność sprawiają, że kobiety go uwielbiają, a właściciel klubu, Dallas, jest z niego niezmiernie zadowolony.
Mike postanawia wziąć pod swoje skrzydła chłopaka o pseudonimie Kid, uczy go tańczyć i uwodzić damską klientelę klubu. W trakcie tego procesu poznaje również piękną Brooke, siostrę Kid’a, która przyciąga jego uwagę. Wydaje się, że może mieć szansę u niej, jednak dziewczyna nie akceptuje jego nocnego zajęcia. Mike staje przed dylematem – czy powinien zrezygnować ze striptizu dla miłości? Czy Mike porzuci pracę jako striptizer, czy może zaryzykuje utratę miłości?
Spis treści
Film Soderbergha emanuje swobodą – tak samo jak życie striptizera. Ale czy to prawda? Trzeba jednak przyznać, że jest wykonany z dużym profesjonalizmem, doskonale dobrano muzykę, a gra aktorska stoi na wysokim poziomie. Channing Tatum i Matthew McConaughey pokazują to, czego możemy się spodziewać, a nawet więcej. W tańcu Tatum widać, że ma za sobą profesjonalne doświadczenie. Jest niesamowity – zwinny, elastyczny i czuje rytm. Soderbergh nie wydaje moralnych osądów i pozostaje neutralnym obserwatorem. > obejrzyj cały film
Jego spostrzegawczość jest znakomita. Muskularne klaty i jędrne pośladki pokazano w bardzo apetyczny sposób. Oczywiście film głównie skierowany jest do pań i panów, którzy kochają taką formę rozrywki. Innych może nie zachwycić, ponieważ poza męskim striptizem, który tutaj jest podniesiony do rangi sztuki, film oferuje niewiele więcej. Sam Mike może być magiczny, ale cały film niekoniecznie. Wydaje się trochę pozbawiony głębi. Fabuła jest płytka i przewidywalna, akcja nie wciąga zbytnio. Jednak mimo to Magic Mike jest skazany na sukces. Znany reżyser, popularny aktor, temat rzadko poruszany – to wszystko przyciąga uwagę.
Dodatkowo, widowisko samo w sobie rozbudza emocje wśród damskiej widowni. Taka dawka subtelnej erotyki (bez wulgaryzmów) rzadko jest dostępna w codziennym życiu czy też w kinie. W równości płci każdy ma prawo do marzeń, a filmy z żeńskim striptizem są już normą, nie wzbudzając dyskusji czy kontrowersji. Osobiście się nieco znudziłem, ale zasługuje na trzecią gwiazdkę ze względu na obfitość muskularnych ciał i znakomite układy choreograficzne.
Po pierwsze, w tym filmie nie ograniczono się jedynie do przedstawienia pięknych kobiet. Channing Tatum jest znany z dbałości o równość płci, a na planie filmu zapewnił, że wszystkie panie były traktowane z szacunkiem i komfortowo. To odnosi się nawet do ogromnej liczby statystek. „Magic Mike” przedstawiał świat pełen piękna, pieniędzy, seksu i używek w nieco wyidealizowany sposób. W tym filmie natomiast ukazano przeciętne kobiety, w tym także te o różnych kształtach i rozmiarach, czyli tak zwane „normalne” panie, które również zasługują na podziw i adorację. > obejrzyj cały film
Po drugie, film pokazuje, że męska przyjaźń nie musi opierać się na przemocy i agresywnych słowach. Przedstawia alternatywny model relacji między mężczyznami, oparty na szacunku i wsparciu wzajemnym. Pod względem aktorskim, „Magic Mike XXL” również prezentuje się dobrze. Warto zauważyć, że spośród wszystkich mężczyzn, tylko Tatum ma doświadczenie jako tancerz, co czasami jest widoczne. To właśnie on wykonuje najbardziej spektakularne układy choreograficzne, a jego niesamowita sprawność fizyczna robi ogromne wrażenie.
Matt Bomer postanowił pokazać w filmie swoje inne talenty, natomiast Joe Manganiello imponuje swoim fantastycznym komediowym występem. Jednak ten film nie byłby taki sam bez obecności silnych i wyrazistych kobiecych postaci. Jada Pinkett Smith, Elizabeth Banks i Andie MacDowell, choć mają epizodyczne role, doskonale uzupełniają całość. Widać, że świetnie odnajdują się w męskim świecie, a w dużej mierze od nich zależy końcowy sukces Kings of Tampa.
Mike stara się odbudować swoje życie po nieudanych inwestycjach i zawirowaniach miłosnych. Przez pewien czas pracuje jako barman, serwując drinki na ekskluzywnej imprezie charytatywnej. Był już gotowy zamknąć rozdział z tańcem i striptizem, ale gdy bogata Maxandra oferuje mu znaczną sumę pieniędzy za ostatni taniec, daje się przekonać. Jej zafascynowanie nim jest silne, co skłania go do przyjęcia propozycji zostania choreografem i reżyserem w jej teatrze, którego jest właścicielką. Ona ma wizję i środki finansowe, a on potrzebuje pieniędzy. > obejrzyj cały film
Wierzą, że wraz z planami snutymi w ciepłych objęciach po ich ostatnim tanecznym występie, mogą podbić świat tańcem. W filmie pojawia się próba uczynienia tańca trzecim głównym bohaterem. Od samego początku narrator tłumaczy nam, że taniec jest zakorzeniony w naszych genach i jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Twierdzi się, że taniec ma moc łączenia i ułatwiania komunikacji w sytuacjach, gdy słowa zawodzą. Jednak cała ta naukowa teoria wydaje się zbędna i niekonieczna. Rzeczywistość bowiem różni się od tych abstrakcyjnych wywodów.
Nowa sztuka, którą tworzą Mike i Maxandra, ma opowiadać o sile kobiet, ich niezależności i zdolności do osiągania celów bez pomocy i ograniczeń narzuconych przez mężczyzn. W sztuce pojawia się tylko jedna kobieta, która marzy jedynie o otoczeniu się przystojnymi atletycznymi mężczyznami. Wielu utalentowanych tancerzy sprowadza się jedynie do rozerwania koszulek i wirowania wokół niej na scenie, z nią lub bez niej. Tłumy kobiet na widowni wydają okrzyki, ale niekoniecznie z powodu obecności silnej postaci kobiecej.