365 dni: wszystkie części po kolei – Gdzie oglądać legalnie?

administracja16 maja, 2023

Tym razem pokażemy wam wszystkie wydane do tej pory części serii niezwykle popularnych filmów o miłości „365 dni” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je obejrzeć online. O czym była zatem pierwsza część serii? „365 dni”, które miało być polską odpowiedzią na „50 twarzy Greya”, zostało zrealizowane w estetyce teledyskowo-reklamowej. Tłem dla ognistego romansu służą malownicze plenery, luksusowe posiadłości, modowe kluby i prywatne jachty, na których nieprzeciętnie atrakcyjni bohaterowie przeżywają swoje namiętne chwile. Ich ekstatyczne zbliżenia rytmizowane są przez wpadające w ucho popowe hity.

Jednakże, w przeciwieństwie do relacji Anastasii i Christiana (Dakota Johnson i Jamie Dornan) opartej na równorzędności partnerów. Dziewczyna mogła w każdej chwili wycofać się z układu proponowanego jej przez charyzmatycznego miliardera, znajomość Laury (Anna-Maria Sieklucka) i Massima (Michele Morrone) pozbawiona jest tej równowagi. Autorka literackiego pierwowzoru oczywiście stara się przekonać nas, że mamy do czynienia z „czułym barbarzyńcą”. Mimo swojej nieokrzesanej natury byłby on w stanie skoczyć w ogień dla ukochanej. Niestety, początek znajomości między Laurą a przystojnym mafiozo jest dość niefortunny. Mężczyzna porwał dziewczynę, co nie przysparza mu sympatii w jej oczach.

Choć obiecuje, że nie dotknie jej bez jej zgody. I że jeśli w ciągu 365 dni nie odwzajemni jego miłości, zwróci jej wolność, to chętnie wykorzystuje swoją przewagę. Przywiązanie bohaterki do łóżka czy wkładanie ręki w jej bieliznę w obecności współpracowników i załogi prywatnego samolotu nie jest dla niego „dotykaniem„. A zakupy w ekskluzywnych butikach stanowią dla niego zadowalającą formę wyrażenia uczuć.

365 dni (2020)

„365 dni” było bez wątpienia najbardziej dyskutowanym polskim filmem roku 2020. Niestety, dyskusje dotyczyły głównie negatywnych aspektów produkcji. Ekranizacja pierwszej części trylogii Blanki Lipińskiej spotkała się z miażdżącymi recenzjami, krytykującymi praktycznie każdy jej element. Kontrowersje wzbudzało również przedstawienie relacji dwóch głównych bohaterów. Czyli Laury (Anna-Maria Sieklucka) i obsesyjnego mafijnego bossa Massimo (Michele Marrone), które wydawały się fetyszyzować przemoc. > Gdzie obejrzeć online

Nie można jednak zapominać, że film zdobył ogromną popularność wśród widzów. „365 dni” stał się niekwestionowanym hitem na platformie Netflix, a jego międzynarodowe uznanie było niepodważalne. Choć produkcja zdobyła sześć nominacji do Złotych Malin. A nawet jedną nagrodę za scenariusz, to sprzedaż biletów i zainteresowanie publicznością mówiły same za siebie. Sequel stał się tylko kwestią czasu, ponieważ zyski osiągnięte przez film nie pozostawiały wątpliwości. Recenzje mogą być jednym, ale nie jedynym czynnikiem decydującym o sukcesie.

365 dni: Ten dzień (2022)

Przede wszystkim warto zauważyć, że film „365 dni: Ten dzień” nie powstał przypadkowo. Ta nowa produkcja oparta na książce Blanki Lipińskiej jest skierowana przede wszystkim do widzów, którzy oczekują od filmu nie tylko interesującej fabuły. Ale przede wszystkim namiętnych scen miłości. I tych scen w tej produkcji rzeczywiście nie brakuje, zwłaszcza pomiędzy głównymi aktorami: Anną Marią Sieklucką i Michelem Morronem. Już w pierwszych minutach filmu na podstawie powieści Lipińskiej dochodzi do zbliżeń między bohaterami. A twórcy filmu nie oszczędzają także kolejnych scen miłosnych, które mają miejsce w sypialni, salonie czy basenie. > Gdzie obejrzeć online

Na polu golfowym Laura wykonuje nawet taniec, a podczas świąt Bożego Narodzenia, pod choinką, pociąga partnerowi za ucho i obiecuje mu jedyny prezent, który może go zadowolić. To oczywiście nie wszystko, ale kontynuacja wyliczanki mogłaby zdradzić prawie całą fabułę „365 dni: Tego dnia”. Jednym z głównych problemów tej produkcji jest właśnie niewielka ilość akcji, oprócz odważnych scen łóżkowych. Choć twórcy przedstawiają kilka istotnych wątków, takich jak życie w złotej klatce, problemy w małżeństwie. I przede wszystkim spisek rodzin mafijnych, to te wątki są słabo rozwinięte w porównaniu do licznych scen miłosnych.

Kolejne 365 dni (2022)

Początek filmu zaskakuje swoją intrygą, mimo że niezręcznie robi widza w balona. Przez kilka minut staramy się uwierzyć, że Laura (Anna-Maria Sieklucka) zginęła w strzelaninie na końcu drugiej części. Pomimo że doskonale wiemy, że Polka jest żywa i zdrowa, sceny z Massimo i członkami wrogiej mafii na sycylijskim cmentarzu mają w sobie pewne napięcie. Niestety, to napięcie szybko zanika i pojawia się tylko na krótką chwilę. Co dzieje się dalej? Laura oczywiście nadal żyje. Ale Massimo emocjonalnie nie radzi sobie z ostatnimi wydarzeniami i z tajemnicą, którą żona przed nim ukrywała. To oznacza, że ich małżeńskie życie zaczyna się rozpadać. > Gdzie obejrzeć online

Dla Laury i Massimo jest to poważny problem, ponieważ ich związek opiera się głównie na różnorodnych doznaniach miłosnych w różnych miejscach i konfiguracjach. Mafioso zagłębia się więc coraz bardziej w mafijne intrygi i angażuje w handel narkotykami. Podczas gdy Laura skupia się na rozwoju swojej kariery i własnych przyjemnościach. Rozwijając markę ubrań, którą mąż jej kupił, oddaje się hedonistycznemu trybowi życia, spędzając czas z najlepszą przyjaciółką Olgą (Magdalena Lamparska).

Udostępnij: