What's happening?

Smoleńsk Cały Film [2016] Obejrzyj Online Legalnie!

Smoleńsk Cały Film [2016] Obejrzyj Online Legalnie!

Polska
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


O czym jest cały film Smoleńsk online? 10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy rządowego samolotu Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i 95 towarzyszącymi mu osobami, którzy udawali się do Katynia w ramach oficjalnej delegacji. Wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu. Ta tragiczna wydarzenie wstrząsnęło Polską i światem. Nina (grana przez Beatę Fido), dziennikarka pracująca dla dużej komercyjnej stacji telewizyjnej, postanawia zbadać przyczyny katastrofy.

Jej śledztwo prowadzi ją między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do Gruzji, gdzie w sierpniu 2008 roku próbował powstrzymać inwazję rosyjskich wojsk na Tbilisi. W miarę upływu czasu, Nina odkrywa, że prawda jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogłoby się początkowo wydawać. Zobacz gdzie obejrzeć Smoleńsk cały film bez reklam!

Smoleńsk cały film polskiej produkcji z 2016 roku

To, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w lesie w okolicach Smoleńska, na zawsze pozostanie nieodłączną częścią polskiej historii i głęboko zapadnie w serca milionów Polaków. Śledzenie dramatycznych informacji z Rosji, a później oglądanie pogrzebowych ceremonii, napawało smutkiem, szokiem i niedowierzaniem. Film Smoleńsk cda Antoniego Krauzego utrzymany jest w podobnym tonie. Przenosi widza w atmosferę gorzkości, żalu i desperackiej próby zrozumienia okoliczności smoleńskiej tragedii.

Twórcy filmu Smoleńsk ekino konsekwentnie prezentują argumenty na rzecz tezy o zamachu w Smoleńsku. Odhacza je punkt po punkcie na ekranie już od pierwszych kadrów. Jednak brakuje przeciwwagi, czegoś, co pozwoliłoby widzowi samodzielnie wyciągnąć wnioski i skonfrontować sprzeczne sygnały. Taka był jednak wizja reżysera, który miał pełne prawo nadać autorskie kształty filmowej historii i nasycić ją swoimi przekonaniami. W efekcie otrzymujemy przeraźliwie jednostronny obraz posmoleńskiej rzeczywistości, który brakuje głębi emocjonalnej.

Gdzie obejrzeć Smoleńsk online z legalnego źródła?

Rosnące wątki polityczne i kontrowersje wokół śledztwa niestety przytłaczają ludzkie, indywidualne dramaty w całym filmie Smoleńsk zalukaj. Brakuje momentów refleksji i zastanowienia się nad portretami ofiar, które zostały przedstawione w sposób bardzo ogólnikowy. Społeczny i polityczny przekrój pasażerów nieszczęsnego Tupolewa mógłby stanowić podstawę dla interesujących pojedynczych historii filmowych. Obiecująca rekonstrukcja relacji między prezydentem a pierwszą damą zapowiadana przez producentów nie odzwierciedla rzeczywistości na ekranie.

Para prezydencka i specyficzna więź między małżonkami gubi się w chaosie reżyserskim. Postać Lecha Kaczyńskiego pojawia się dopiero w drugiej połowie filmu Smoleńsk w całości online. A ekranowa Maria Kaczyńska jest jeszcze mniej obecna. Antoni Krauze nie wykorzystał potencjału psychologicznej analizy tragicznie zmarłych w Smoleńsku, co jest tym bardziej szkoda, że w „Czarnym Czwartku” doskonale oddał osobiste dramaty bohaterów na tle dramatycznych wydarzeń na Wybrzeżu.

Film nie zebrał pochlebnych recenzji

W filmie Smoleńsk online można dostrzec wiele niedbałości i chaosu w warstwie technicznej. Chociaż zdjęcia autorstwa Michała Pakulskiego są dobre, tracą swoje znaczenie w zamieszaniu montażowym. Film jest okrutnie pocięty, nieznośnie fragmentaryczny i przeciążony liczbą scen. Nawet nieprzeszkolony kinoman z łatwością zauważy, że „Smoleńsk” przeszedł przez kilka etapów montażu, z każdym nadzorowanym przez inną osobę. W rezultacie dochodzi do absurdalnych sekwencji, w których bohaterowie wymieniają między sobą jedno zdanie, a następnie następuje bezmyślne cięcie.

Problem z odpowiednim finansowaniem przedsięwzięcia jest widoczny gołym okiem w niskiej jakości efektach specjalnych, które wywołują ból głowy. Nie zważając na kwestię przezroczystej i mało wyszukanej retoryki, Smoleńsk cały film ten jest również niedbale zrealizowany pod względem formalnym, słabo zagrany i dramaturgicznie rozproszony.

Wciąż pozostaje wiele pytań…

Po co tworzyć thrillery, jeśli nie zależy nam na budowaniu napięcia, wprowadzaniu zwodniczych tropów i dramatycznej niepewności? Konstrukcja filmu Smoleńsk do obejrzenia online jest chaotyczna, pełna niejasnych skrótów i zbędnych wątków. Im zbliżamy się do finału, tym bardziej wyraźna staje się paralela, którą Krauze ukazuje między zbrodnią katyńską a katastrofą smoleńską. Kiedy eksplozja rozerwie już kadłub samolotu, a ogień ogarnie pasażerów, to duchy pomordowanych oficerów przyniosą im pocieszenie.

Istotne jest, że w tym samym filmie – w filmie, którego twórcy uważają się za monopolistów prawdy – pada zdanie o Nożycach Golicyna.

Rosyjski szpieg, major KGB Golicyn, wymyślił tę frazę, aby opisać strategię dezinformacji w sowieckiej propagandzie. Jedno ostrze stanowiło główne kłamstwo (w tym przypadku teoria o katastrofie), drugie zaś było zabezpieczeniem w postaci pobocznych kłamstw (czytaj: przekonanie o pancernej brzozie). W kontekście twórców „Smoleńska” jest to narzędzie, którego używają przeciwnicy teorii spiskowych o zamachu. Cóż, wydaje się, że ten, kto walczy nożycami, może zginąć od własnych ostrzy.

Film nie wyjaśnia wszystkiego

Przygotowania do filmu Smoleńsk rozpoczęły się na początku 2013 roku, jednak zdjęcia zostały wykonane dopiero dwa lata później. Co gorsza, wielu aktorów odmówiło udziału w filmie Antoniego Krauzego, tłumacząc swoją decyzję tym, że nie chcieli brać udziału w propagandzie politycznej, która snuje spiskowe teorie o zamachu. Ich występ lub odmowę występu traktowano jako rodzaj manifestacji politycznej. Dodatkowo brak wsparcia finansowego ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, konflikty między reżyserem a producentem. Oraz nieustanne przekładanie premiery, powodowały coraz większe wątpliwości co do ukończenia filmu.

Ostatecznie film „Smoleńsk” trafił na ekrany kin we wrześniu 2016 roku. Mimo szerokiego rozgłosu towarzyszącego ostatniemu dziełu reżyserowanemu przez Krauzego, cały film Smoleńsk obejrzało tylko nieco ponad 450 tysięcy widzów. Jest to dość słabym wynikiem. Dodatkowo produkcja otrzymała siedem negatywnych nagród przemysłu filmowego, zwanych Wężami. „Smoleńsk” rozpoczyna się sceną na lotnisku Siewiernyj, gdzie załoga samolotu Jak-40 obserwuje przelatujący nad nimi samolot Tu-154, który po chwili eksploduje w mgle.

Podsumowując

Kolejne trzydzieści minut to głównie przypomnienie telewizyjnych fragmentów z samego miejsca katastrofy rządowego samolotu. Oraz tłumów żegnających parę prezydencką podczas przejazdu konduktu żałobnego. Warto docenić Redbada Klynstrę za jego rolę jako chamski redaktor i szef serwisu informacyjnego, dla którego pracuje główna bohaterka. Para prezydencka, grana przez Lecha Łotockiego i Ewę Dałkowską, pojawia się tylko przez chwilę.

Warto zauważyć, że Lech Łotocki wiernie odtworzył sceny słynnego wiecu w Tbilisi. Aldona Struzik z kolei przekonująco odwzorowała postać żony generała Błasika. Na ekranie zapadnie w pamięć również występ Jerzego Zelnika jako wrednego urzędnika związanego ze służbami. Oraz rola Marka Bukowskiego jako pilota udzielającego wskazówek w śledztwie dziennikarskim. Najjaśniejszym punktem filmu Smoleńsk jest jednak wzruszająca muzyka stworzona przez wybitnego kompozytora Michała Lorenca.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
Dobrze że serwis znowu działa, bo wszystko pozamykali, nawet zalukaj i ekino mają problemy
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
uff, jak dobrze że jesteście, bo nigdzie w necie tego nie ma
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
Super że serwis VODprogram znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się


Tytuł oryginalny Smoleńsk
Ocena IMDb 4.0

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne tytuły

Cztery Córki [2023] Oglądaj Cały Film Online Już Dzisiaj!
97 Minut Cały Film [2023] Oglądaj Online Już Dzisiaj!
Missing Cały Film (2023) Gdzie Obejrzeć Online po Polsku?
Uprowadzona 2 Cały Film [2012] Obejrzyj Online Już Dzisiaj!
Tori i Lokita Cały Film (2022) Gdzie Obejrzeć Online na VOD?
Cassandro Cały Film [2023] Oglądaj Online Już Dzisiaj!
Kaskader (2024) Cały Film Online – Gdzie Obejrzeć po Polsku?
Miller’s Girl (2024) Gdzie Oglądać Cały Film Online?
Święto Ognia Cały Film [2023] Obejrzyj Online Legalnie!
Polowanie Cały Film (2023) Obejrzyj Online Legalnie!
Sala samobójców 1 Cały Film (2011) Obejrzyj Online Legalnie!
High School Musical 2 Cały Film [2007] Obejrzyj Online na VOD!