What's happening?

Przymierze Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD

Przymierze Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD

Wielka Brytania
Twoja ocena: 0
9.5 2 głosów

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


W całym filmie Przymierze online sierżant John Kinley (Jake Gyllenhaal) wraz ze swoim oddziałem odbywa ostatnią turę w Afganistanie, gdy nagle zostają zaatakowani w zasadzce. Sytuacja staje się krytyczna, jednak afgański tłumacz Ahmed (Dar Salim) interweniuje odważnie, ratując życie Johna. Razem udaje im się uciec i dotrzeć na amerykańską ziemię.

Po pewnym czasie John dowiaduje się, że Ahmed i jego rodzina nie otrzymali obiecanego bezpiecznego przejazdu do Ameryki. Postanawia spłacić swój dług wdzięczności i wraca do strefy wojny, aby ich odzyskać, zanim talibowie upolują ich jako pierwszych. Decyzja ta niesie za sobą ogromne ryzyko, ale sierżant jest zdeterminowany, by pomóc Ahmedowi i jego bliskim. Sprawdź gdzie obejrzeć Przymierze cały film bez reklam.

Przymierze cały film po polsku z 2023 roku

Sierżant John Kinley (Jake Gyllenhaal) dowodzi oddziałem odpowiedzialnym za eliminację potencjalnych baz terrorystycznych w okolicach siedziby wojskowej Bagram. Do jego zespołu przydzielono Ahmeda (Dar Salim), tłumacza, z którym wielu dowódców niechętnie współpracuje. Ahmed to człowiek spięty, szczery do bólu i nienawidzi talibów całym sercem. Jednak nie można mu odmówić instynktu, który nigdy go nie zawodzi.

Jeśli stwierdzi, że ktoś kłamie lub ukrywa prawdę, to tak właśnie jest. Podczas jednej z misji oddział sierżanta Kinleya zostaje zaatakowany i praktycznie całkowicie zniszczony. Dowódca zostaje ranny, a tłumacz, zagrażając swojemu życiu, podejmuje decyzję o przetransportowaniu go przez górskie szlaki do najbliższego amerykańskiego patrolu. Obejrzyj Przymierze cda bez limitów tylko na zalukaj-ekino.

Gdzie obejrzeć Przymierze online z lektorem lub napisami?

Cały film Przymierze ekino to produkcja Guya Ritchiego, która różni się znacząco od wszystkich jego poprzednich filmów. Wyjątkowo, tym razem reżyser porusza poważny temat, pozbawiając produkcję jakiegokolwiek humoru, co stanowi charakterystyczną cechę jego dotychczasowych dzieł. Akcja filmu Przymierze zalukaj rozgrywa się już dwa lata po wycofaniu wszystkich wojsk, w tym amerykańskich, z Afganistanu. Obietnica, jaką składano miejscowej ludności, w tym tłumaczom, ich rodzinom i innym cywilom, by otrzymali wizy do USA w zamian za wieloletnią pomoc, nie została w pełni spełniona.

Talibowie, uznając współpracę z obcymi nacjami za zdradę, grozili im śmiercią. Reżyser ukazuje, że żołnierze amerykańscy nie mogą pogodzić się z tą niesprawiedliwością, odczuwając dług wobec swoich tłumaczy. To uczucie gniewu i bezsilności zjada ich od środka, pozbawiając ich możliwości klarownego myślenia i stopniowo wpędzając w obłęd. Przymierze cały film wskazuje na fakt, że politycy porzucili swoich sojuszników, sami uciekając z kraju, pozostawiając ich na pastwę losu.

Dobry film wojenny z elementami dramatu

W tym filmie Przymierze można dostrzec piękną scenę, w której bohater grany przez Jake’a Gyllenhaala zmaga się z biurokratyczną ścianą. Z frustracją w głosie, krzyczy do słuchawki, że już nie może słuchać godzinami melodyjek na infolinii. W oczekiwaniu, aż ktoś w końcu odbierze telefon. W końcu, nie dając za wygraną, postanawia sam działać. Nie ma nic, co mogłoby go powstrzymać przed wykonaniem tej ostatniej misji. Nawet jego rodzina udziela mu cichego błogosławieństwa. Jednak niestety, życie rzeczywiste nie zawsze odzwierciedla takie heroiczne sceny.

Ritchie ukazuje mocno, że umów należy dotrzymywać, zwłaszcza gdy czyjeś życie zależy od tego. Zwrot akcji w filmie Przymierze do obejrzenia online uwydatnia wagę tego przesłania, przypominając, że odpowiedzialność i wierność danym słowom są niezwykle ważne. Zwłaszcza w krytycznych sytuacjach. W doskonałym wykonaniu Jake’a Gyllenhaala możemy zobaczyć portret żołnierza, który dotknięty traumatycznymi doświadczeniami wojny pragnie naprawić coś w swoim życiu. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że spokój już do niego nie wróci, to jednak kibicujemy mu, by jego misja się powiodła.

Cały film Przymierze cda trafił do sieci

Chcemy, żeby choć jeden spójny fragment ułożył się w tym roztrzaskanym przez wojnę życiu. Sierżant John Kinley już nigdy nie będzie mógł spokojnie usiąść w fotelu i obserwować, jak jego córka dorasta. Wciąż powraca myślami do fatalnej misji, w której stracił przyjaciół. Nie dziwi więc fakt, że gdy pojawia się szansa, by uratować jednego ze znajomych, nie zawaha się jej podjąć. Trzyma się kurczowo nadziei, bo w przeciwnym razie pogrążyłby się w otchłani obłędu.

Widzimy, jak trudno jest mu wytrzymać samemu ze swoimi myślami. Jednak gdy powraca do Afganistanu i koncentruje się na swoim celu, staje się znowu spokojny, wyważony… a może nawet szczęśliwy. Wbrew temu, czego można by się spodziewać, film Ritchiego nie jest aż tak bardzo skoncentrowany na detalicznej analizie sytuacji, przyczyn i potencjalnych skutków. Zamiast tego, to oparta na prawdziwych wydarzeniach indywidualna historia zainspirowana dramatem setek ludzi.

Warto obejrzeć ten hit?

The Covenant” w pierwszej kolejności skupia się na ukazaniu relacji między żołnierzem Armii Stanów Zjednoczonych, Johnem Kinleyem (Jake Gyllenhaal), a afgańskim tłumaczem, wspierającym jego jednostkę, Ahmedem Abdullahem (Dar Salim). Początkowa nieufność między nimi stopniowo przekształca się w przyjaźń na śmierć i życie. Ta więź sprawia, że mężczyźni są gotowi podjąć ryzyko wędrówki przez ogarnięty wojną kraj, aby znaleźć ratunek dla kolegi z oddziału.

Mimo że „The Covenant” podejmuje niezwykle ważny wątek, to pod wieloma względami film Przymierze w całości online po polsku wpisuje się w standardowy wojenny dramat, który odhacza większość kluczowych punktów na gatunkowej mapie. Głównym elementem fabuły jest wykuwanie w ogniu walki wzajemnych więzi, które później staną się katalizatorem decyzji podejmowanych przez bohaterów.

Film pełen jest aktów bezinteresownej odwagi, ukazujących powojenną traumę oraz nieczułość administracji na ludzkie uczucia, skupionej jedynie na formalnych wnioskach. Wszystko to ma prowadzić widza wprost do emocjonalnej kulminacji. Jednak w tym aspekcie Guy Ritchie nie do końca radzi sobie z sukcesem. Mimo ważnych elementów, film pozostaje przewidywalny i nie potrafi w pełni poruszyć widza na poziomie, do którego sięgnąłby jego potencjał.

Fabuła i nasze przemyślenia

Problemy w filmie zaczynają się już na etapie szkicowania charakterów postaci, gdzie scenariusz oddziela bohaterów na tych, na których ostatecznie się skupi, i tych, którzy zostaną poświęceni w późniejszym etapie podróży. Niestety, to oddzielanie jest wykonane dosyć sztucznie, co wpływa na psychologię najważniejszych protagonistów. Zamiast budować ich charaktery w sposób subtelny i głęboki, scenariusz wskazuje widzowi jednoznacznie, dlaczego właśnie tym bohaterom należy kibicować, pozostawiając niewiele miejsca na wątpliwości.

Trudno również nie odczuć pewnego niesmaku, wynikającego z przytłaczającego wrażenia, że cała opowieść ma na celu jedynie wzmacnianie narodowego ducha. Np. poprzez tworzenie wyidealizowanego obrazu tego, jak powinno być, zamiast skupienia się na historii, która rzeczywiście oddaje sprawiedliwość drażliwemu tematowi. Film „The Covenant” korzysta z mnóstwa uproszczeń i łopatologicznych, emocjonalnych chwytów. To irytuje tym bardziej, że miałby możliwość sam siebie obronić, opierając się na silnych fundamentach.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
Super że serwis VODprogram znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
uff, jak dobrze że jesteście, bo nigdzie w necie tego nie ma
Dobrze że serwis znowu działa, bo wszystko pozamykali, nawet zalukaj i ekino mają problemy
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok


Tytuł oryginalny Guy Ritchie's The Covenant
Ocena IMDb 7.4

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne tytuły

Kaibutsu no Kikori Cały Film (2023) Obejrzyj Online Już Dzisiaj!
Eternals Cały Film (2021) Gdzie Obejrzeć Online na VOD?
Adventures of the Naked Umbrella [2023] Cały Film Online – Gdzie Obejrzeć Już Dziś?
Muzzle Cały Film [2023] Oglądaj Online Już Dzisiaj!
Strażnicy Galaktyki 3 • Cały Film Online • Gdzie Oglądać?
Bad Boy (2020) Oglądaj Cały Film Online Legalnie
Raport Pileckiego [2023] Obejrzyj Cały Film Online Legalnie!
Egzorcyzm (2024) Cały Film Online – Gdzie Obejrzeć na VOD?
Avatar [2009] Obejrzyj Cały Film Online po Polsku!
Lift (2024) Obejrzyj Cały Film Online Już Dzisiaj!
Na Zachodzie Bez Zmian (2022) Gdzie Obejrzeć Cały Film Online?
Szeregowiec Ryan Cały Film [1998] Gdzie Oglądać Online?