What's happening?

Pod Mocnym Aniołem Cały Film (2014) Oglądaj Online Legalnie

Pod Mocnym Aniołem Cały Film (2014) Oglądaj Online Legalnie

Polska
Twoja ocena: 0
10 2 głosów

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


Cały film Pod Mocnym Aniołem online już w sieci! Jerzy to utalentowany pisarz, ale niestety zmaga się z nałogiem alkoholowym. Jego historia rozpoczyna się w momencie, gdy zaczyna wierzyć, że może pokonać ten nałóg. Wtedy również spotyka młodą dziewczynę, w którą się zakochuje, co daje mu poczucie, że warto żyć i ma dla kogo to robić. Niestety, jego determinacja nie jest wystarczająco silna i szybko ulega pokusie, wracając do picia. Pewnego dnia, zrozpaczony, idzie prosto do baru „Pod Mocnym Aniołem”, gdzie znów zaczyna pić. A zatem sprawdź gdzie obejrzeć Pod Mocnym Aniołem cały film bez reklam.

Pod Mocnym Aniołem cały film polskiej produkcji z 2014 roku

Na szczęście, jego los w filmie Pod Mocnym Aniołem cda zaczyna się odmieniać, kiedy trafia na odwyk. Tam spotyka doktora Granadę, empatyczny personel i różnorodnych pacjentów, którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. W ramach terapii, uczestnicy dzielą się opowieściami z czasów, gdy alkohol dominował w ich życiu. Te historie bywają zarówno zabawne, jak i poruszające. W grupie znajdują się między innymi reżyser, ksiądz, farmaceutka, policjant, kierowca TIR-a, robotnik, fryzjerka i inni. Każdy z nich walczył z demonami swojego uzależnienia.

Smarzowski podjął prawdziwie tytaniczne wyzwanie adaptując powieść Jerzego Pilcha, ale stanął na wysokości zadania. Świadomy, że nie można po prostu przenieść książki na ekran, przystąpił do jej analizy zdanie po zdaniu. Połączył niektóre postaci i wątki oraz przekształcił wewnętrzne monologi głównego bohatera, Jurusia, który brawurowo został zagrany przez Roberta Więckiewicza, w poruszającą filmową opowieść. Chociaż czytelnicy rozpoznają poszczególne sceny i usłyszą fragmenty dialogów z powieści, Smarzowski nadał im swój własny charakter.

Gdzie obejrzeć Pod Mocnym Aniołem online z legalnego źródła?

Jednakże, niepojętym sposobem, udało mu się zachować ducha powieści, jej nerwowy i chaotyczny rytm, zachowując piękno mocnej, charakterystycznej frazy Pilcha. Rezultatem jest zaiste „Mocny Anioł” w wersji filmowej, jednocześnie oddalony, ale także bliski literackiemu oryginałowi. Film Pod Mocnym Aniołem ekino początkowo wydaje się być paradokumentalnym zapisem kolejnych sukcesów pisarza. Stopniowo przeradza się w bełkotliwy ciąg pijackich wygłupów, nieustannych powrotów na odwyk i powrotów pod „Mocnego Anioła”.

Alkoholowe urojenia kontrapunktowane są coraz rzadszymi momentami trzeźwości. I już trudno rozróżnić, co jest prawdą, a co wytworem chorej wyobraźni, co wydarzyło się wcześniej, a co później. Kto istnieje naprawdę, a kto jest jedynie zmyśleniem. Widzowie stają się uczestnikami tego onirycznego spektaklu, wciągnięci w opętańczy, chocholi taniec z Jerzym, trzymającym flaszkę wódki niczym królewskie berło, upadłym monarchą wszystkich pijaków, panującym wśród pustych butelek, rozdeptanych puszek i zaschniętych kałuż.

Solidna polska produkcja warta uwagi

Julia Kijowska, w znakomitej interpretacji, wciela się w postać, która dla Jerzego stanowi nadzieję na ocalenie. Jednak Smarzowski pozostawia swojemu bohaterowi jeszcze mniej nadziei niż Pilch. Pod Mocnym Aniołem cały film jest moim zdaniem swoistą klamrą łączącą dotychczasowy etap twórczości Smarzowskiego, być może najtrudniejszym filmem w jego karierze. Po pokazie słyszałem narzekania, że twórca „Domu złego” powtarza się, stale opowiada tę samą historię. Można to zrozumieć, gdyż rzeczywiście powtarza się, ale z gorzką ironią ukazuje zbiorowe portrety Polaków, przedstawiając polską tożsamość.

Charakteryzuje ich buta, zawiść i trudno tłumiona wściekłość na świat, na innych i na samych siebie. Główny zarzut dotyczy powtarzalności Smarzowskiego. Figury stylistyczne i motywy fabularne, które wcześniej mocno wpływały na widza, przekazując bogaty ładunek znaczeniowy, teraz straciły na sile i stały się jedynie manierą. Teoretycznie można by się bronić stwierdzeniem, że autorzy często realizują podobne projekty. Jednak trudno czasami wyznaczyć granicę między stylistyczną konsekwencją a zgubnym nawykiem.

Gwiazdorska obsada i ciekawy scenariusz

Przyglądając się stopniowemu upadkowi człowieka w szpony nałogu, zagłębiamy się w głąb jego umysłu, gdzie kreuje oniryczne wizje, które utrudniają odróżnienie jawy od snu, rzeczywistości od zwidów, teraźniejszości od przeszłości. Narracja użyta w filmie Pod Mocnym Aniołem można nazwać „deliryczną„, jako że naśladuje stan alkoholowego odurzenia. Zmienne tempo montażu i pozorny chaos sekwencji, składających się z niepasujących do siebie ujęć, sugerują strumień świadomości, gubienie wątków, figle płatane przez pamięć i szereg innych problemów pijanego umysłu.

Nic więc dziwnego, że w filmie Pod Mocnym Aniołem w całości online łączą się różne porządki ontologiczne. Ekran atakowany jest przez męczące, wulgarnie obrazy, które towarzyszą postępującemu „zgnojeniu” głównego bohatera. Uzupełnione są chropowatym brzmieniem yassowych utworów na ścieżce dźwiękowej. To właśnie jest sposób działania kina Smarzowskiego, jego charakterystyczna retoryka i poetyka, z tego właśnie wynika jego fenomen.

Krótkie podsumowanie

Może właśnie dlatego, że twórczość tego reżysera od dawna wywiera trwały wpływ na rodzimą kinematografię oraz w świadomości widzów, skompletowanie obsady „Pod Mocnym Aniołem” przyniosło znakomite efekty. Do pracy nad filmem Pod Mocnym Aniołem do obejrzenia online zaangażowano imponującą plejadę polskich aktorów. W tym wielu utalentowanych aktorów charakterystycznych. W postać Jerzego wciela się Robert Więckiewicz, który świetnie odgrywa tę rolę.

Na planie towarzyszą mu m.in. Andrzej Grabowski, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Iwona Bielska, oraz grupa, która już może być nazywana „drużyną Smarzola”. W składzie Kinga Preis, Marian Dziędziel, Eryk Lubos, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik. Nawet Bartłomiej Topa występuje w epizodycznej, ledwie zauważalnej roli. Ponadto na liście płac znajdziemy jeszcze wiele, wiele innych znanych nazwisk.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
Dobrze że serwis znowu działa, bo wszystko pozamykali, nawet zalukaj i ekino mają problemy
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
Super że serwis VODprogram znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
uff, jak dobrze że jesteście, bo nigdzie w necie tego nie ma
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!


Twórcy

Twórca

Obsada

Tytuł oryginalny Pod Mocnym Aniołem
Ocena IMDb 7.0
Udostępnij:

Podobne tytuły

Lion. Droga do Domu Cały Film (2016) Gdzie Oglądać Online?
Filip Cały Film (2023) Gdzie Oglądać Online Legalnie?
The New Boy Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD!
Królestwo Zwierząt Cały Film (2023) Gdzie Obejrzeć Online?
Turkusowa Suknia [2022] Gdzie Oglądać Cały Film Online?
Nie Otwieraj Oczu: Barcelona Cały Film (2023) Oglądaj Online na VOD
Minghun (2024) Obejrzyj Cały Film Online Legalnie!
High School Musical 3 Ostatnia Klasa Cały Film [2008] Gdzie Obejrzeć Online?
Niewidzialna Wojna Cały Film (2022) Obejrzyj Online Legalnie
Napoleon (2023) Oglądaj Cały Film Online na VOD
Niebieska Linia (2023) Cały Film Online • Gdzie Oglądać po Polsku?
Priscilla Cały Film [2023] Obejrzyj Online po Polsku!