What's happening?

Pieśni Ziemi [2023] Cały Film do Obejrzenia Online

Pieśni Ziemi [2023] Cały Film do Obejrzenia Online

Norwegia
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


Ciekawi was o czym opowiada cały film Pieśni ziemi online? Przez cały rok reżyserka towarzyszy swemu ojcu w jego wędrówkach po dziewiczych, górskich terenach zachodniej Norwegii. Dążąc do poznania korzeni swojego pochodzenia, podąża za nim z kamerą, śledząc ślady swoich przodków. W tych rejonach przyroda żyje nieskończonym rytmem narodzin i zgonów. A zatem zobacz gdzie obejrzeć Pieśni ziemi cały film bez reklam.

Pieśni ziemi cały film po polsku z 2023 roku

Nic nie dorównuje Pieśni ziemi cda. Margreth Olin przedstawiła kinowy majstersztyk pełen życia, śmierci, przyrody i esencji bycia w danym momencie. W towarzystwie zapierających dech w piersiach górskich widoków swojej ojczystej Norwegii, Olin podejmuje egzystencjalną wyprawę u boku swoich starzejących się rodziców, którzy stają się ludzką skarbnicą wobec majestatycznych krajobrazów. Tak więc to miejsce, gdzie ich rodzina od wieków żyje w harmonii z otaczającą ich przyrodą.

Nawet gdy natura pokazuje swoją najbardziej dziką stronę, miłość i oddanie rodziców Olin przez lata stanowią ciche świadectwo harmonii między wewnętrzną a zewnętrzną rzeczywistością. Ale nawet najtrwalsze góry podlegają zmianom, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Głębokość i precyzja, z jaką Olin przedstawia swój liryczny i wizjonerski obraz rodzimej krainy, jest rzadkością w kinematografii. To właśnie w kinie warto zanurzyć się w Pieśni ziemi ekino.

Gdzie obejrzeć Pieśni ziemi online z lektorem lub napisami?

Pieśni ziemi zalukaj autorstwa Margreth Olin to hołd złożony naturze. Z pewnością nie mamy tutaj do czynienia z prostą adoracją jej majestatu, ale głęboką refleksją nad nierozłącznością życia i śmierci. Pieśni ziemi cały film nie jest typowym wezwaniem do zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z kryzysem klimatycznym. Jest raczej subtelnie skomponowanym zapisem, w którym życie i przemijanie splatają się na różnych poziomach.

Od intymnych chwil z rodzicami w ich starzejącym się ciele po uniwersalne wspomnienia katastrof naturalnych, które wstrząsnęły miejscową społecznością, niszcząc całe osady i ich mieszkańców.

Podążając śladem zmieniających się pór roku w strukturze opowieści, Olin usiłuje zachować głęboką więź z terytorium, które zamieszkuje. Skupiając się przede wszystkim na relacjach z najbliższymi, odnajdując wspólne doświadczenia w górach i innych, nierzadko nieprzyjaznych, przestrzeniach. W miarę upływu czasu rodzi się przekonanie, że sama czynność wędrowania ma zdolność pobudzania wewnętrznej introspekcji.

Wyjątkowy spektakl!

Olin stara się oddać istotę Oldedalen – tej „sielankowej” doliny w północno-zachodniej Norwegii. Czyli tam, gdzie przez wieki przebywała jej rodzina, miejsca jej dorastania i częstych powrotów. Próbuje spojrzeć na ten kraj jak na dom, choć jest to dom, który nie zawsze oferuje schronienie i komfort. Estetyka filmu Pieśni ziemi nie ignoruje ludzkiego punktu widzenia. Zmienność natury przedstawiono w sposób efemeryczny i fragmentaryczny, za pomocą majestatycznych ujęć z lotu ptaka oraz drobiazgowego przyglądania się roślinom i zwierzętom.

W tej rozległej koncepcji piękna pojawia się nuta niepokoju. A to sprawia, że przedstawione środowisko naturalne nie jest traktowane jak zamrożony, niezmienny obraz. Ale raczej jako dynamiczna całość, której nie jest stworzono tylko do biernego podziwiania na dużym ekranie.

Dla Mortona, piękno ma związek z pokojowym doświadczeniem bliskiego spotkania ze śmiercią, przypomnieniem o naszej własnej kruchości w kontekście wszechświata. W konfrontacji z kantowskim podejściem do piękna, na które Morton odpowiada, piękno jest postrzegane jako to, co jest postrzegane „bez konkretnych pojęć jako obiekt ogólnego uznania”.

Cały film Pieśni ziemi cda już w sieci

Takie postrzeganie piękna lub wzniosłości można by rozumieć jako pewnego rodzaju harmonię, która wykracza poza samą percepcję zmysłową, która może być myląca. W pewien sposób, intuicyjne piękno natury, które bohaterowie filmu Pieśni ziemi lektor pl traktują z pasją porównywalną do „pierwszej miłości„, odnosi się do tego specyficznego osobistego odczucia, które jest niemożliwe do narzucenia innym, lecz przyczynia się do wytworzenia tego powszechnego i nieodłącznego uczucia zadowolenia.

Chcę jednak podkreślić pewien aspekt: w filmie Pieśni ziemi vider postrzeganie piękna wiąże się z przytłaczającym uczuciem niespokojnej fascynacji. A także pewnym nieuchwytnym przekonaniem, że to, co staramy się chwilowo pojąć, wkrótce zniknie. Recedujący lodowiec odkrywa swoje znaki działania, co staje się kluczowym elementem filmowej podróży. Ujawnione wodospady pokazują wcześniej ukryte stoki, które przewracają ustalony porządek i dynamicznie wpływają na krajobraz fiordów.

Naprawdę polecamy zobaczyć ten film!

Niepokojący dźwięk skrzypienia gęstej warstwy śniegu przerywa momenty pełne złowieszczej ciszy. Opieranie się wyłącznie na wsparciu odnajdywanego w pięknie przyrody prowadzi do błędnego przekonania, że natura służy tylko jako niezmieniająca się dekoracja dla ludzkich wyzwań. W rzeczywistości, podobnie jak wszelkie inne formy życia, nieożywione elementy czy tworzywa, jesteśmy głęboko połączeni z wszystkim, co stanowi nasze środowisko. Pokrótce od dawna nosiłam w sobie pragnienie, by stworzyć taki obraz.

Zastanawiałam się, jak oddać esencję relacji między człowiekiem a przyrodą, więc wróciłam do korzeni, by odwiedzić mojego ojca. Tak opowiada twórczyni filmu Pieśni ziemi w całości online po polsku, Margreth Olin. Mój tata ma już 86 lat. Jego generacja być może jest jednym z ostatnich pokoleń, które naprawdę rozumie, jak troszczyć się o otaczającą nas przyrodę. Przez wszystkie pory roku, reżyserka śledzi kroki ojca, przemierzając razem z nim surowe, górskie tereny zachodniej Norwegii. Za pomocą kamery śledzi ścieżki ich przodków, próbując odpowiedzieć na pytanie o własne korzenie.

Krótka refleksja

W tych okolicach, przyroda tętni życiem, przemijając w rytmie narodzin i śmierci. Cały film Pieśni ziemi do obejrzenia online z za pomocą zachwycających wizualizacji i rezonujących dźwięków ukazuje nam świat pełen intymności. A jednocześnie o uniwersalnym przesłaniu. Margreth Olin ma na swoim koncie liczne produkcje filmowe, które zdobyły serca widzów oraz uznanie ekspertów. Uczestnicząc w wielu międzynarodowych festiwalach i zgarniając mnóstwo norweskich oraz globalnych wyróżnień.

Jej wcześniejsze dzieło, stworzone razem z Katją Hogset i Espenem Wallinem, zatytułowane „Autoportret”, otrzymało również wyróżnienia podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, w tym cenioną nagrodę od publiczności. Olin w swoich projektach porusza kwestie ważne społecznie, tworząc głęboką więź z przedstawianymi postaciami.

Jest zdobywczynią 26 laurów za swoje zaangażowanie w kwestie praw człowieka. Jej najnowsze dokumentalne dzieło, „Pieśni Ziemi” z 2023 roku, zostało sfinansowane przez BBC i SWR we współpracy z ARTE. Podsumowując, nad produkcją czuwali wybitni producenci, Wim Wenders i Liv Ullmann.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
uff, jak dobrze że jesteście, bo nigdzie w necie tego nie ma
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
Dobrze że serwis znowu działa, bo wszystko pozamykali, nawet zalukaj i ekino mają problemy
Super że serwis VODprogram znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?


Twórcy

Twórca

Obsada

Tytuł oryginalny Fedrelandet
Ocena IMDb 6.8
Udostępnij:

Podobne tytuły

Kuba (2024) Oglądaj Cały Film Online Legalnie!
Ryś. Król Puszczy (2021) Cały Film Online • Gdzie Oglądać na VOD?
Świat po Pracy Cały Film (2023) Obejrzyj Online w Sieci!
Dziewczyńskie Historie (2023) Cały Film do Obejrzenia Online Legalnie!
Kryptoprzekręt Cały Film (2024) Gdzie Obejrzeć Online?
Fenomen [2023] Gdzie Obejrzeć Cały Film Online Legalnie?
Na Zawsze Melomani Cały Film (2022) Obejrzyj Online Legalnie!
The YouTube Effect Cały Film (2022) Gdzie Oglądać Online?
Niebo Nie Może Czekać [2023] Oglądaj Cały Film Online na VOD
Siostrzeństwo Świętej Sauny [2023] Oglądaj Cały Film Online na VOD
Nieznane Oblicze Planety: Zaginiona Piramida Cały Film [2023] Obejrzyj Online na VOD!
Najgłębszy Wdech Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD!