What's happening?

Opiekun (2023) Obejrzyj Cały Film Online Legalnie

Opiekun (2023) Obejrzyj Cały Film Online Legalnie

Polska
Twoja ocena: 1
6.7 3 głosów

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


O czym mówi cały film Opiekun online? Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii, Dominika (Karolina Chapko), i jej ambitny mąż, dziennikarz lokalnego radia, przechodzą przez kryzys małżeński. W wyniku narastających problemów i braku pieniędzy, Dominika zaczyna zainteresować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Kiedy dostaje zadanie od szefa opowiedzenia niezwykłych historii pielgrzymów, którzy odwiedzają pobliskie sanktuarium św. Józefa i twierdzą, że doświadczyli cudu, odkrywa, że również jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny.

W kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zadecyduje o losach jego rodziny, czy zachowa się jak… św. Józef? „Opiekun” to film z elementami dokumentalnymi, który wykorzystuje opartą na faktach historię rodziny Roberta i Dominiki jako pretekst do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i o roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Sprawdź gdzie obejrzeć Opiekun cały film bez wychodzenia z domu.

Opiekun cały film polskiej produkcji z 2023 roku

Na początku całego filmu Opiekun cda wydaje się być praktycznie identyczny jak filmy online Michała Kondrata, jednak tutaj fabuła odgrywa większą rolę. Opowiada ona historię Roberta, dziennikarza, który otrzymuje zadanie prowadzenia audycji o osobach związanych ze św. Józefem. Dodatkowo, w tle pojawia się wątek zdrady małżeńskiej ze strony jego żony. Jak to wszystko jest połączone z elementami dokumentalnymi? Otóż, w ramach swojej pracy, główny bohater otrzymuje przygotowane wcześniej materiały o osobach, o których ma opowiedzieć. Nagle te materiały stają się typowymi dokumentalnymi segmentami dla widza.

Choć to połączenie może wydawać się nieco niezręczne, ponieważ materiały mają dziwne uzasadnienie w fabule, to przynajmniej istnieje pewne połączenie między nimi. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż leniwy montaż, który często można zauważyć w filmach Michała Kondrata. Niestety, nie zawsze wszystko układa się idealnie. W przypadku filmu Opiekun ekino zauważyłem różnice w poziomie zaangażowania w dwóch jego częściach. Pierwsza część wydaje się jeszcze pokazywać pewien wysiłek twórców. Natomiast druga część jawi się jako leniwe wykonanie.

Fabuła filmu Opiekun zalukaj skupia się głównie na naiwnym i niezbyt przekonującym wątku zdrady małżeńskiej, co powoduje oddalenie od pracy głównego bohatera. Nagle film zapomina o prawdziwym celu audycji, o tym, dokąd zmierzają i jak wpływają na protagonistę. Po prostu wiemy, że on dalej pracuje i to wszystko. Jest to szczególnie słabe, biorąc pod uwagę, że na początku filmu pokazano, czym dokładnie chciał się zajmować. Niestety, już to nie ma większego znaczenia.

Gdzie obejrzeć Opiekun online z legalnego źródła?

Co mnie zaskoczyło i okazało się słabe, to przemiana bohatera. Zazwyczaj tego rodzaju wątki prowadzą do nawrócenia bohatera, do diametralnej zmiany jego życia i uświadomienia sobie pewnych kwestii. Jednak w przypadku Roberta, praktycznie pozostaje taki sam od początku do końca. Zmienia się tylko jego stosunek do żony w związku z jej zdradą. Wątki dotyczące postaci praktycznie nie istnieją. Na początku może jeszcze próba przedstawienia pewnych aspektów bohaterów, ale później twórcy porzucają to całkowicie. Mamy pewne informacje dotyczące aspiracji i krótkotrwałego związku postaci, ale są one same w sobie mało interesujące.

Jeśli ktoś przechodzi przez jakąś przemianę, to tylko żona, ale ta przemiana nie następuje nawet naturalnie. Cały wątek zdrady jest na tyle słaby, że trudno uwierzyć, że oparty jest na faktach (tak samo jak historia Roberta). Chociaż powinienem cieszyć się z większego znaczenia fabuły w porównaniu do innych religijnych produkcji, to jednak tak jak w tych filmach, fabuła w filmie Opiekun również nie jest dobra. Dialogi są nienaturalne, wątki są źle przeprowadzone, a postacie są nudne. Dodatkowo, forma dokumentalna nie przynosi poprawy.

Przedstawione w filmie Opiekun online krótkie przerywniki, najczęściej w postaci świadectw ludzi, niewiele mnie zaciekawiły. Ich historie nie wzbudziły we mnie większego zainteresowania. Co więcej, Opiekun cały film bardziej skupia się na samych ludziach niż na św. Józefie, o którym rzekomo opowiada. Oczywiście, ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami związanych z nim, ale to jest zbyt mało.

Dlaczego? Ponieważ film nie przedstawia niczego nowego ani nawet interesującego na temat tego świętego. Nie oczekuję oczywiście, że będę zasypany ciekawostkami czy faktami. Jednak wszyscy skupiają się jedynie na mówieniu o nim jako opiekunie rodzin i to wszystko. Mam wrażenie, że dla twórców ważniejsze jest, że ktoś ma jakieś powiązanie z tym świętym, ale sam święty jako taki jest pomijany.

Kult Świętego Józefa w Kaliszu

Święty Józef, wierny opiekun Maryi i Jezusa, cieszy się wielką czcią w Kościele. Uznawany jest za wzór pokory, ciszy i oddania się woli Bożej. Jest opiekunem wiernych, którzy proszą go o wstawiennictwo u Boga, a także jest patronem rodzin, małżeństw, ojców i nawet dobrego zakończenia życia. Od 8 grudnia 1970 roku, jest także oficjalnym patronem Kościoła. W Polsce, św. Józef jest patronem aż 264 kościołów.

W Kaliszu, znajduje się jedno z nielicznych na świecie sanktuariów poświęconych św. Józefowi, gdzie znajduje się ukoronowany wizerunek świętego z 1796 roku. Ten cudowny obraz przedstawia Świętą Rodzinę. Nad postaciami wizerunku unosi się gołębica, symbolizująca Ducha Świętego, a Bóg Ojciec jest przedstawiony z rozłożonymi ramionami. Na obrazie znajduje się również napis: „Idźcie do Józefa”.

Podłoże religijne

Kult św. Józefa w Kaliszu ma długą tradycję sięgającą XVII wieku. Przez wiele lat dokumentowane są liczne łaski i cuda, które zostały otrzymane za wstawiennictwem św. Józefa. Jego kult rozprzestrzenił się nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Coraz więcej pielgrzymów odwiedza popularne sanktuarium w Kaliszu, prosząc św. Józefa o liczne łaski za pośrednictwem słynącego z cudów obrazu. Ten kościół jest wyjątkowym miejscem, gdzie można dziękować za otrzymane łaski i cuda oraz oddać się opiece Jezusowego opiekuna, który nigdy nie zawodzi.

Podczas swojej wizyty w Kaliszu w 1997 roku, papież św. Jan Paweł II wskazał św. Józefa jako niezawodny wzór i pomoc dla współczesnego świata. Papież podkreślał potrzebę świadectwa oddania, które jest niezbędne dla wielu ludzi, często zagubionych w obliczu fałszywych obietnic łatwego szczęścia. Wskazał także na potrzebę obecności św. Józefa w życiu rodzinnym, społecznym, kulturalnym i politycznym, aby wszyscy ludzie mogli odnaleźć w Synu Bożym prawdziwe źródło nadziei. Święty Józef, czczony w kaliskim sanktuarium, powinien stać się dla nas wszystkich nauczycielem i duchowym przewodnikiem – takie słowa wypowiedział św. Jan Paweł II.

Podsumowanie

Film Opiekun do obejrzenia online jest unikalnym projektem filmowym, który łączy elementy dokumentalne z opartą na faktach historią rodziny Roberta i Dominiki. Przez społeczność darczyńców Stowarzyszenia Rafael, film Opiekun w całości online został sfinansowany jako projekt medialny. Ponad 5000 osób z Polski i zagranicy wsparło finansowo produkcję, aby opowieść o wstawiennictwie św. Józefa mogła dotrzeć daleko poza granice kraju. Celem tej zbiórki środków jest tworzenie filmów, które pogłębiają wiarę i przekazują wartości duchowe. Dzięki zaangażowaniu społeczności, film Opiekun może się realizować i dotrzeć do szerokiego audytorium, mając nadzieję na inspirowanie i dotknięcie serc wielu ludzi.

Dwójka utalentowanych artystów, skrzypaczka filharmonii Dominika (Karolina Chapko) i ambitny dziennikarz lokalnego radia Robert (Rafał Zawierucha), staje w obliczu kryzysu małżeńskiego. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę przez narastające problemy i trudności finansowe. Dominika, zmagając się z frustracjami i brakiem pieniędzy, zaczyna przyciągać uwagę bogatego biznesmena (Radosław Pazura), podczas gdy Robert nie potrafi poradzić sobie z rozpadem rodziny.

W tym trudnym czasie, Robert otrzymuje od swojego szefa zadanie opowiedzenia niezwykłych historii pielgrzymów odwiedzających pobliskie sanktuarium św. Józefa. Pielgrzymi twierdzą, że doświadczyli cudów za sprawą tego milczącego opiekuna Świętej Rodziny. W miarę jak poznaje te historie, Robert odkrywa, że także jego własna historia jest głęboko powiązana z postacią św. Józefa.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
Super że serwis VODprogram znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
Dobrze że serwis znowu działa, bo wszystko pozamykali, nawet zalukaj i ekino mają problemy
dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
uff, jak dobrze że jesteście, bo nigdzie w necie tego nie ma
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!


Twórcy

Twórca

Obsada

Tytuł oryginalny Opiekun
Ocena IMDb 6.0
Udostępnij:

Podobne tytuły

Zmierzch 1 Cały Film [2008] Gdzie Oglądać Online?
W Gorsecie (2022) Gdzie Oglądać Cały Film Online?
Osiem Gór [2022] Oglądaj Cały Film Online Już Dzisiaj!
Podziemny Krąg [1999] Cały Film do Obejrzenia Online
Zmierzch 2 Księżyc w Nowiu Cały Film [2009] Obejrzyj Online na VOD!
Truman Show Cały Film [1998] Obejrzyj Online Już Teraz!
Gladiator Cały Film (2000) Oglądaj Online po Polsku!
Miłość jak Miód (2024) Oglądaj Cały Film Online Legalnie!
Chłopiec i Czapla (2023) Gdzie Obejrzeć Cały Film Online?
Prześwietlenie [2022] Cały Film Online • Gdzie Obejrzeć po Polsku?
Święto Ognia Cały Film [2023] Obejrzyj Online Legalnie!
Epidemia (1995) Cały Film Online – Gdzie Obejrzeć po Polsku?