What's happening?

Ogniem i Mieczem Cały Film (1999) Obejrzyj Online Legalnie

Ogniem i Mieczem Cały Film (1999) Obejrzyj Online Legalnie

Polska
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


W całym filmie Ogniem i mieczem online na stepach Ukrainy i ziemiach koronnych Rzeczypospolitej w burzliwej połowie XVII wieku rozgrywa się historia. Jan Skrzetuski, młody poseł księcia Wiśniowieckiego, podczas swojej podróży powrotnej z Krymu ratuje życie samemu Chmielnickiemu. Niedługo potem, pomaga uwolnić kniahini Kurcewiczowej i jej pięknej bratanicy spod ucisku. W międzyczasie zakochuje się wzajemnie w Helenie, która została przyrzeczona atamanowi kozackiemu, Bohunowi.

Ogniem i mieczem cały film polskiej produkcji z 1999 roku

Serca walczą! Dzikie pola wzbudzają napięcie! A nadchodzi wojna między Kozaczyzną a Rzecząpospolitą. A zatem sprawdzaj gdzie obejrzeć Ogniem i mieczem cały film bez reklam. Film Ogniem i mieczem cda okazał się jednym z największych sukcesów kasowych w polskim kinie. W produkcję zaangażowano wielu sponsorów, którzy wspomogli realizację filmu poprzez dostarczenie różnorodnych rekwizytów, kostiumów oraz koni.

Do tego doszły efekty pirotechniczne i liczna grupa kaskaderów, którzy wykonali niezwykłe wyczyny podczas scen batalistycznych. Reżyser Jerzy Hoffman zgromadził również wybitnych polskich, ukraińskich i rosyjskich aktorów. Dialogi w filmie Ogniem i mieczem ekino były wypowiadane w języku polskim, ruskim i tatarskim. W roli konsultanta historycznego zatrudniono renomowanego eksperta w sprawach polsko-kozackich, prof. Władysława Serczyka. To autor takich książek jak „Na dalekiej Ukrainie”, „Na płonącej Ukrainie” czy „Hajdamacy”.

Spodziewano się, że Hoffman swoją ekranizacją „Ogniem i mieczem” stworzy arcydzieło na miarę „Potopu”. Niestety, ostateczny rezultat nie spełnił oczekiwań i nie był zbyt satysfakcjonujący. Miejscami gra aktorska prezentowała się bardzo imponująco. Ponadto szczególnie wyróżniali się aktorzy spoza Polski, którzy przybyli zza naszej wschodniej granicy.

Aleksandr Domogarow wspaniale odegrał postać Bohuna, a Bohdan Stupka zaprezentował się z gracją i elegancją jako Bohdan Chmielnicki. Spośród polskich aktorów najbardziej wyróżniał się Andrzej Seweryn w roli Jeremiego Wiśniowieckiego, a Wiktor Zborowski wzruszająco zagrał dobrodusznego Longinusa Podbipiętę. Krzysztof Kowalewski również wypadł świetnie jako Jan Onufry Zagłoba. Również Michał Żebrowski dobrze odnalazł się w roli Jana Skrzetuskiego. Tak więc oglądaj Ogniem i mieczem zalukaj bez reklam i bez limitów.

Gdzie obejrzeć Ogniem i mieczem online z legalnego źródła?

Warto zwrócić uwagę na sceny batalistyczne, które czasami wydają się kuriozalne, a nawet śmieszne. Porównując je do scen batalistycznych w filmach takich jak „Pan Wołodyjowski” czy „Potop”, które prezentowały się całkiem dobrze, a czasami nawet wybitnie, w „Ogniem i mieczem” niestety nie można tego powiedzieć. Rozumiem, że pokazanie dwutygodniowej bitwy nad Żółtymi Wodami, która polegała głównie na wzajemnym ostrzeliwaniu się z armat. W trzygodzinnym filmie Ogniem i mieczem do obejrzenia online może być trudne do odwzorowania, ale Hoffman po prostu przesadził.

Zaskakującym jest sposób, w jaki polskie dowództwo zostało przedstawione jako banda dyletantów, a husarze jako dzieci we mgle, szarżujące prosto w błoto i tonące w nim, dając się łatwo pokonać Kozakom. Jest to kuriozalne. Również salwy z kozackich samopałów, które bez problemu powalają husarzy podczas szarży, wyglądają śmiesznie. Nawet XVIII-wieczne karabiny skałkowe użyte w bitwie pod Kliszowem miały trudności z powstrzymaniem polskiej jazdy (zrobiły to kozły hiszpańskie), a co dopiero proste kozackie samopały.

Husarze szarżują z czterometrowymi tyczkami, a nie pięcioipółmetrowymi kopiami, które faktycznie stanowiły poważne zagrożenie. Oczywiście, husarze nie noszą na plecach dwóch skrzydeł, które nie były używane w walce. Wizerunek innych formacji również pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie widoczne jest to, gdy niektórzy żołnierze polskiej piechoty trzymają… rosyjskie karabiny z okresu II wojny światowej zamiast muszkietów. Do tego mizernego obrazu scen batalistycznych dołącza również pojedynek między Wołodyjowskim a Bohunem, który, mówiąc wprost, jest rozczarowujący.

Klasyka polskiego kina

W 1999 roku na ekranach kin zadebiutowała filmowa adaptacja Ogniem i mieczem w całości online autorstwa Henryka Sienkiewicza, wyreżyserowana przez Jerzego Hoffmana. Film jest wiernym odwzorowaniem literackiego dzieła. Reżyser nie wprowadził żadnych innowacji, które mogłyby zmienić treść i przebieg wydarzeń. Tłem historycznym „Ogniem i mieczem” jest konflikt pomiędzy Polakami a Kozakami, czyli tzw. powstanie Bohdana Chmielnickiego. Całość została zrealizowana zgodnie z zamysłem Sienkiewicza. Bohaterowie filmu Ogniem i mieczem online, podobnie jak w epopei starożytnego Homera, są postaciami heroicznymi.

Są niezwykle inteligentni i niezwykle silni, przechodzą przez niekończącą się serię przygód. Wyruszają na dzikie i nieprzyjazne ludziom terytoria, rozwiązując zadania, które przekraczają możliwości przeciętnego człowieka. Onufry Zagłoba równa się swoimi fortelami Odyseuszowi, Pan Wołodyjowski jest niezwyciężony w walce na szable i zwinny jak wojownicy spod Troi. A Jan Skrzetuski wyróżnia się niesamowitym bogactwem wewnętrznym i „czystością ducha”.

Potężne bitwy na ekranie

Ogniem i mieczem cały film pochłonął ogromny budżet i jest największą polską superprodukcją jak dotąd. Jego realizacja była długotrwała i na pewno wymagała od zespołu twórców ogromnego wysiłku i poświęcenia. Jerzy Hoffman skompletował doskonałą obsadę do swojego filmu Ogniem i mieczem. W rolach głównych wystąpili najbardziej znani aktorzy polskiego kina i sceny teatralnej. Na ekranie pojawiły się również artyści z Rosji i Ukrainy.

Według mnie wszyscy wykazali się ogromnym talentem, tworząc niezwykle realistyczne i żywe postaci. W roli Heleny Kurcewiczówny mogliśmy podziwiać piękną Izabelę Scorupco, która zdobyła sławę nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Zagrała przyjaciółkę Jamesa Bonda w hollywoodzkiej superprodukcji „GoldenEye”. W „Ogniem i mieczem” Scorupco przekonała widzów jako delikatna panna z szlacheckiego rodu, która na co dzień jest melancholijna i uczuciowa. W sytuacjach ekstremalnych aktorka ukazała jej drugą naturę w sposób przekonujący.

Helena wykazuje niezwykłą żywiołowość i umiejętność podejmowania trafnych decyzji nawet w trudnych warunkach. Jestem przekonany, że Izabela Scorupco znakomicie wykonała powierzone jej zadanie pod kierunkiem reżysera. Również Michał Żebrowski stworzył wspaniałą postać. Zasługuje na podwójne brawa, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jest jeszcze młodym aktorem, który do tej pory rzadko pojawiał się w polskich produkcjach filmowych. Jego debiut miał miejsce w 1993 roku, gdy zagrał jednego z żołnierzy w filmie „Samowolka”, który przedstawiał funkcjonowanie pułku.

Przewodnik kozackiej siczy

W utworze Henryka Sienkiewicza, Longinus Podbipięta był uważany za najsilniejszego spośród polskich rycerzy. Pisarz nadał mu niemal bohaterskie cechy, uczynił go postacią o nieograniczonym potencjale bojowym. W filmowej adaptacji, tę rolę zagrał Wiktor Zborowski, oddając jej właściwy wydźwięk. Na plecach bohatera widnieje ogromna, skórzana pochwa z zawieszonym ciężkim, obosiecznym mieczem. Ten miecz jest znany jako „Zerwikaptur” dla samego właściciela. Longinus jest wysoki i potężny, mówi się, że potrafi odciąć trzy głowy jednym zamachem.

Jego największym pragnieniem jest dokonanie heroicznych czynów, które przyniosłyby mu sławę i uznanie wśród przyszłych pokoleń. Andrzej Seweryn w filmie Ogniem i mieczem wykreował postać księcia Jeremiego Wiśniowieckiego jako rozważnego i wymagającego władcy, który stawia wysokie wymagania przed swoimi poddanymi. Jego gra w tej roli była bardzo udana. Całą swoją osobą starał się oddać majestat władcy i atmosferę otaczającą go. Wykorzystywał różne techniki aktorskie, operując znakomicie głosem, mimiką i gestykulacją.

W roli legendarnego Chana Tuchaj-beja, przewodnika kozackiej siczy, wystąpił słynny w Polsce i za granicą Daniel Olbrychski. Gra tego aktora potrafi zainteresować nawet najbardziej wymagających i krytycznych widzów. Jak zawsze, dał popis swoich umiejętności. Przedstawił się jako dziki i niepokorny wojownik, już w podeszłym wieku, ale pełen życiowej energii i determinacji w realizacji swoich planów.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
Super że serwis VODprogram znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
Dobrze że serwis znowu działa, bo wszystko pozamykali, nawet zalukaj i ekino mają problemy
uff, jak dobrze że jesteście, bo nigdzie w necie tego nie ma
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!


Tytuł oryginalny Ogniem i mieczem
Ocena IMDb 7.7

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne tytuły

Bezmiar (2022) Cały Film Online – Gdzie Oglądać na VOD?
Joker [2019] Oglądaj Cały Film Online po Polsku na VOD
Sheroes Cały Film (2023) Oglądaj Online Już Dzisiaj!
See You On Venus Cały Film (2023) Oglądaj Online Już Dzisiaj!
W Blasku Nocy Cały Film (2018) Obejrzyj Online po Polsku!
Mały Książę (2015) Cały Film Online – Gdzie Obejrzeć na VOD?
Nostalgia Cały Film (2023) Gdzie Obejrzeć Online w Sieci?
Everybody Loves Jeanne Cały Film (2022) Obejrzyj Online na VOD!
Jedyne Takie Lato Cały Film (2022) Obejrzyj Online Już Dzisiaj!
Król Rozrywki Cały Film (2017) Gdzie Oglądać Online?
Gwiezdne wojny 9 Skywalker. Odrodzenie Cały Film (2019) Gdzie Obejrzeć Online?
Monsters of California Cały Film [2023] Gdzie Obejrzeć Online?