What's happening?

Kariera Nikosia Dyzmy Cały Film (2002) Obejrzyj Online Legalnie!

Kariera Nikosia Dyzmy Cały Film (2002) Obejrzyj Online Legalnie!

Polska
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


Cały film Kariera Nikosia Dyzmy online wjechał właśnie do naszej bazy. Nikoś Dyzma, choć nie odznacza się błyskotliwością ani ogładą, pracuje jako mówca pogrzebowy. Pewnego dnia, przypadkowo otrzymuje zaproszenie na ekskluzywny przyjęcie, gdzie spotyka się z politykami i biznesmenami. W trakcie bankietu, niezamierzenie zostaje oblany alkoholem przez Macieja Terkowskiego, postać znienawidzoną przez wszystkich. Okazuje się, że Terkowski jest powszechnie niepopularny. Dzięki temu incydentowi, Nikoś zdobywa sympatię wpływowych osobistości, co staje się początkiem jego drogi do władzy. Sprawdź gdzie obejrzeć Kariera Nikosia Dyzmy cały film i to legalnie!

Kariera Nikosia Dyzmy cały film polskiej produkcji z 2002 roku

Kariera Nikosia Dyzmy cda to historia mówcy pogrzebowego, który nie oczekuje wiele od życia. Marzy jedynie o kilku złotych na lodówkę do przechowywania gorzałki. Niespodziewana okazja pojawia się w postaci podrobionego zaproszenia na ekskluzywny koktajl dyplomatyczny. Na tej imprezie, pijany Nikoś zaczyna obrażać wicepremiera, który jest wrogo nastawiony przez towarzystwo, i w ten sposób otwiera sobie drogę do salonów.

Były grabarz, który głosi, że tylko polskie rzeczy są dobre, szybko awansuje w towarzyskich kręgach. Jego życie staje się nieustannym balansowaniem między sypialniami wpływowych kobiet, gabinetami dyrektorów spółek a salonami polityków. Niezależnie od tego, jaki jest, film Kariera Nikosia Dyzmy ekino Bromskiego trafnie oddaje dzisiejszą polską rzeczywistość. Po transformacji ustrojowej w 1989 roku, stało się normą, że każdy może rządzić. A świat biznesmenów i polityków z niewielkim wykształceniem stał się powszechnym zjawiskiem.

Wykorzystywanie mandatu poselskiego jako środka do własnej kariery finansowej, medialnej i towarzyskiej jest powszechnie znane. Nic więc dziwnego, że zawód polityka cieszy się dzisiaj najgorszą opinią w społeczeństwie i jest synonimem złodzieja i oszusta. Każdy z nas może wskazać co najmniej kilka takich postaci. Patrzymy na nich z zazdrością lub ironią i zadajemy sobie pytanie, co sprawiło, że ci ludzie wydźwignęli się ponad przeciętność, trwale wpisując się w krajobraz współczesności.

Gdzie obejrzeć Kariera Nikosia Dyzmy online z legalnego źródła?

U Bromskiego nie brakuje takich „bohaterów”. Głównym z nich jest, oczywiście, sam Dyzma – prostak, który dzięki całkowitemu przypadkowi wchodzi na szczyt władzy. Jego największym atutem jest umiejętność, czasem zupełnie nieświadoma, trafiania we właściwe miejsce i czas. Dyzma szybko jednak się uczy i potrafi wyciągnąć z sytuacji dla siebie maksimum korzyści. Przykładem innego cwaniaczka, który zdobywa fortunę, jest Roman Kiliński, w którego rolę wciela się znany z postaci Ferdynanda w „Świecie według Kiepskich„, Andrzej Grabowski. Kiliński, absolwent zaledwie kilku klas szkoły podstawowej, buduje swój majątek niezbyt uczciwymi metodami, kombinując i wykorzystując swoje sprytne umysłowe zasoby.

  • Wydaje mi się, że dla większości widzów „Kariera Nikosia Dyzmy” pozostanie jedynie lekką, łatwą i przyjemną rozrywką, niekoniecznie bardzo wyszukaną.
  • Twórcy, obsadzając w roli Dyzmy idola polskiej publiki, Cezarego Pazurę, mieli na celu przyciągnięcie do kin młodych ludzi.
  • Aby jeszcze bardziej ich zainteresować, dołączyli ponętną Anię Przybylską jako partnerkę głównego bohatera.

Dodatkowo, nie brakowało w filmie Kariera Nikosia Dyzmy zalukaj obfitości nagich kobiecych biustów. Jednak nie sądzę, żeby te elementy skłaniały kogokolwiek do refleksji nad życiem społeczno-politycznym kraju. Mimo to, Kariera Nikosia Dyzmy online to nie jest zły film. Szczerze mówiąc, spodziewałam się po prostu głupawej komedii, ale zostałam mile zaskoczona. Oczywiście, daleko mu do arcydzieła, ale przecież nikt tego nie oczekiwał.

Kim był Nikodem Dyzma?

Nikodem Dyzma to główny bohater powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy”, która została opublikowana w 1932 roku. Trudno znaleźć bohatera bardziej współczesnego. Dołęga-Mostowicz opowiadał o awansie społecznym prostaka w czasach, kiedy elity rządziły krajem. A ich głupota stwarzała idealne warunki dla takich przypadkowych karier. Jednak rzeczywistość Trzeciej Rzeczypospolitej przerosła wyobraźnię pisarza. Dzisiaj przesłanie powieści Dołęgi-Mostowicza brzmi naiwnie. Każdy może naprawdę rządzić, i to już nie jest jedynie fikcja literacka. Etos polityka, który opierał się na wielowiekowej tradycji służby narodu, stopniowo traci na wartości z roku na rok.

  1. Zawód polityka jest jednym z najbardziej negatywnie ocenianych i postrzeganych przez społeczeństwo. Tak opowiadał Bromski przed premierą filmu Kariera Nikosia Dyzmy w całości online.
  2. Główne role w filmie powierzono Cezaremu Pazurze i Annie Przybylskiej. Dlaczego akurat im?
  3. „Dyzma ma twarz Cezarego Pazury, ulubionego aktora młodzieży, który posiada niezwykły talent komediowy, będący osobnym zjawiskiem w polskim kinie. Wierzę, że film przyciągnie do kin młodych, a nawet bardzo młodych ludzi, którzy oprócz dobrej zabawy znajdą w nim również pewną część prawdy o świecie, w którym się urodzili i w którym żyją” – tak Bromski uzasadniał swój wybór.

„Zastanawiałem się, kim jest Dyzma. Doszedłem do wniosku, że Dyzma to zjawisko. Podobnie jak wallenrodyzm czy dulszczyzna, Dyzma jest fenomenem. Chciałem stworzyć film o tym zjawisku, o prostaku i chamie, który zdobywa szczyty władzy. To właśnie opowiada cały film Kariera Nikosia Dyzmy do obejrzenia online. Jego pomysł jest bardzo aktualny i ściśle związany z realiami. Ten rodzaj kariery dobrze znamy z obserwacji i doświadczenia. Mógłbym wymienić kilka nazwisk dzisiejszych Dyzmów” – tak Cezary Pazura opowiadał o filmie.

Obsada filmu

Na planie udało się zebrać plejadę gwiazd polskiego kina. Wraz z Cezarym Pazurą i Anną Przybylską wystąpili również: Ewa Kasprzyk, Krzysztof Globisz, Katarzyna Figura, Krzysztof Pieczyński, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Grabowski, Krzysztof Kowalewski, Mikołaj Grabowski oraz Włodzimierz Press. Warto zauważyć, że Kariera Nikosia Dyzmy cały film nie zarezerwowano tylko dla zawodowych aktorów.

W obsadzie znalazło się także kilka niezwykłych postaci: Lew Rywin w roli wiceministra gospodarki Terkowskiego oraz Tadeusz Ścibor-Rylski, ówczesny Przewodniczący Komitetu Kinematografii, w roli ambasadora. Oglądaj Kariera Nikosia Dyzmy i bez reklam. Zdjęcia do filmu Kariera Nikosia Dyzmy rozpoczęły się 10 października i trwały aż do 21 listopada.

Plan filmowy obejmował Łódź i jej okolice, z wyjątkiem jednego dnia, kiedy ekipa przeniosła się do portu w Gdyni. Zespół filmowy, w większości składający się z mieszkańców Łodzi, liczył około 40 osób. Pomimo zaawansowanej pory roku, warunki atmosferyczne sprzyjały realizacji plenerowych scen, gdyż słońce zawsze pięknie świeciło. Reżyser, znanego jako „Siła spokoju”, rzekomo podniósł głos nie więcej niż 10 razy, co umieszcza go na czele rankingu najbardziej opanowanych twórców filmowych w Europie, według informacji przekazanych przez producentów.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
Dobrze że serwis znowu działa, bo wszystko pozamykali, nawet zalukaj i ekino mają problemy
Super że serwis VODprogram znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
uff, jak dobrze że jesteście, bo nigdzie w necie tego nie ma
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa


Tytuł oryginalny Kariera Nikosia Dyzmy
Ocena IMDb 7.5

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne tytuły

Ratatuj Cały Film (2007) Obejrzyj Online Już Dzisiaj!
Chora na Siebie Cały Film [2022] Obejrzyj Online po Polsku
Medusa Deluxe Cały Film (2023) Oglądaj Online Już Dzisiaj!
Blef Doskonały [2023] Cały Film Do Obejrzenia Online Legalnie
Helen nie Żyje (2023) Obejrzyj Cały Film Online na VOD!
Bad Boys 1 Cały Film [1995] Do Obejrzenia Online po Polsku
Vabank Cały Film (1981) Gdzie Obejrzeć Online Legalnie?
Krime Story. Love Story Cały Film [2022] Obejrzyj Online Legalnie!
The Outlaw Johnny Black Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD!
Wonka Cały Film (2023) Oglądaj Online Już Dzisiaj!
Listy do M. 4 Cały Film (2021) Oglądaj Online Legalnie!
Borat 1 Cały Film [2006] Obejrzyj Online w Całości