What's happening?

Adamant Cały Film [2023] Oglądaj Online Już Dzisiaj!

Adamant Cały Film [2023] Oglądaj Online Już Dzisiaj!

Francja
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


O czym jest cały film Adamant online? Adamant to wyjątkowe miejsce na mapie Paryża. To pływający ośrodek opieki dziennej dla osób z zaburzeniami psychicznymi, który od 13 lat kotwiczy na stałe nad Sekwaną, tuż przy moście Charlesa de Gaulle’a. Adamant to nie tylko łódź rzeczna, ale także pracownia artystyczna, która ma swój własny bar i kawiarnię, zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło dzienne. Ośrodek przyjmuje dorosłych pacjentów i oferuje im terapię poprzez różne formy sztuki, takie jak muzyka, malarstwo, rękodzieło, literatura i kino. Co więcej, Adamant organizuje również własny festiwal filmowy. Sprawdzaj gdzie obejrzeć Adamant cały film bez reklam.

Adamant cały film po polsku z 2023 roku

Pacjentów w filmie Adamant cda traktuje się z szacunkiem i współczuciem, jako kreatywnych i wolnych ludzi. Ośrodek Adamant zapewnia im opiekę, która ukorzenia ich w czasie i przestrzeni, pomagając im odzyskać siły i równowagę. Terapeutyczny zespół, który tam pracuje, stanowi przeciwwagę dla często zdehumanizowanej współczesnej psychiatrii. Film, przedstawiający Adamant, ukazuje nam niezwykłe miejsce, które działa poza ramami instytucji, unikając biurokracji, rutyny i powtarzalności.

Przede wszystkim jednak, ośrodek pielęgnuje otwartość na świat, która przenika wszystkich jego mieszkańców. „Jesteście szaleni?” – zawołał zwycięzca berlińskiego festiwalu, kiedy wszedł na scenę, aby odebrać Złotego Niedźwiedzia. Po czym szybko dodał: „Oczywiście, że to pytanie jest nie na miejscu”. Faktycznie, pytanie było nie na miejscu, ponieważ bohaterami filmu Adamant ekino są ludzie niepełnosprawni umysłowo, którzy spędzają czas w dziennym ośrodku opieki na dryfującym statku nad brzegiem Sekwany w Paryżu.

Nicolas Philibert obserwuje opiekunów, psychiatrów, ale przede wszystkim pacjentów. Jego celem jest przywrócenie im godności i człowieczeństwa, których zbyt często pozbawia ich otaczający świat. Film ten ma nobliwy charakter, choć nie widać w nim szczególnej wirtuozerii czy innowacyjnego pomysłu.

Gdzie obejrzeć Adamant online z lektorem lub napisami?

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Kristen Stewart dostrzegło również dominujący nurt konkursu. Opowieści o rodzinie, jej rozpadzie i trudnościach związanych z jej scaleniem. Srebrny Niedźwiedź, nagroda główna jury, przypadła filmowi „Bad Living” portugalskiego reżysera João Canijo. Film Adamant zalukaj opowiada historię wielkiej rodziny prowadzącej hotel. A także młodej dziewczynki, która po śmierci swojego ojca, z którym mieszkała, przyjeżdża do hotelu, gdzie mieszka jej babcia, aby znaleźć w nim swoje dom.

Jednak matka dziewczynki nie potrafi spełnić roli matki. Może wynika to z faktu, że sama nigdy nie odczuła ciepła i miłości ze strony swojej matki. A ta pustka jest w niej głęboko zakorzeniona? Adamant cały film jest poświęcony Centrum Dziennemu L’Adamant w Paryżu, przedstawiając codzienne życie w tym niezwykłym ośrodku opieki. Pływająca konstrukcja na Sekwanie w Paryżu przyjmuje dorosłe osoby cierpiące na choroby psychiczne.

Czy warto zobaczyć ten dokument?

Decyzje o nagrodach podejmuje 7-osobowe jury składające się z aktorów, piosenkarzy i reżyserów z różnych stron świata, którego przewodniczącą w tym roku jest amerykańska aktorka Kristen Stewart. Z trzymanym w dłoni Złotym Niedźwiedziem, Philibert, zdobywca wielu nagród za swoje filmy dokumentalne, był wyraźnie wzruszony. Powiedział: „Bardzo mnie wzrusza to, że dokument jest doceniany i celebrowany, że można go uznać za samodzielne kino”.

Wyznał, że w filmie Adamant lektor pl starał się „odwrócić obraz”, jaki społeczeństwo ma na temat osób z chorobami psychicznymi i pozwolić widzom dostrzec to, co nas łączy pomimo różnic. „Jak wszyscy wiemy, najbardziej szaleni ludzie nie są tymi, za których ich uważamy” – dodał. 72-letni Philibert ma na swoim koncie ponad 30 filmów dokumentalnych. Jest reżyserem, scenarzystą, operatorem i montażystą. Obejrzyj Adamant w całości online po polsku na vodprogram.pl.

Cały film Adamant cda już dostępny

Międzynarodową sławę przyniósł mu film dokumentalny z 2002 roku „Być i mieć”, który opowiadał historię małej wiejskiej szkoły prowadzonej przez jednego nauczyciela. Ten obraz nominowano do nagrody BAFTA w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Samego Philiberta uhonorowano nagrodą Cezara za najlepszy montaż. W tym miejscu nie ma wizualnego rozróżnienia między pacjentami a opiekunami. Partycypacyjne podejście oparte na wymianie i dialogu, układ statku sprzyjający prywatnym rozmowom i przepływowi światła.

  1. Spokój rzeki sprzyjają relaksowi umysłu, który czasami pogrąża się w chaosie i doświadcza cierpienia przez całe życie.
  2. Choroba psychiczna jest oczywiście centralnym elementem tego dokumentu, który subtelnie odwraca wartości, gdy filmowiec delikatnie przełamuje bariery.
  3. Te oddzielające nas od tego szaleństwa, którego często instynktownie boimy się jako outsiderzy, zamieniając je w poruszającą, ludzką rzeczywistość.
  4. Rzeczywistość ta wydaje się nam tak bliska, że staje się tym, czym w istocie jest: zwykłym zniekształceniem w postrzeganiu rzeczywistości.

Jednak gdy pewne granice zostaną przekroczone, a pewne otchłanie zostaną przemierzone, niezwykle trudno jest powrócić na powierzchnię świata. Dlatego istnieje potrzeba miejsc zaangażowanych, takich jak Adamant, i artystów, którzy są oświeceni, wrażliwi, szczery i pozbawieni uprzedzeń, tak jak Nicolas Philibert. Ponieważ bez autentycznego talentu i osobistego zaangażowania, dobre intencje nie mają szansy osiągnąć sukcesu.

Nawiązania i niuanse

Tworząc film Adamant viderna łodzi przez cały rok, reżyser doskonale utrzymuje równowagę między zewnętrznymi perspektywami a wewnętrzną ekspresją. Film Adamant dokumentuje chwile wspólnoty i zgłębia życie pacjentów, którzy odważnie opowiadają o swoich słabościach i odczuwanej samotności społecznej. Nie ukrywa on błądzących myśli i majaczeń tych pacjentów, tworząc pełen szacunku i momentami poruszający portret, który zarazem wywołuje uśmiech. Filozofia Philiberta wyraża się poprzez elastyczne i naturalne podejście, zarówno metodyczne, jak i poetyckie, które wykazuje wielkie zrozumienie dla człowieka i dla sztuki filmowej.

Twórca płynnie i skromnie nawiązuje kontakt z tym środowiskiem, gdzie trzeba znaleźć właściwe klucze do porozumienia. Reżyser wykorzystuje tę bliskość, nie narzucając nigdy swojego punktu widzenia, aby przekazać swoje przesłanie. Szaleństwo jest realne, ale też względne, ponieważ jesteśmy „razem na dobre i na złe”. A niektórzy z nas po prostu potrzebują życia. To jest ostateczny wniosek: floty, uważna słuchawka, życzliwość i światło.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
Dobrze że serwis znowu działa, bo wszystko pozamykali, nawet zalukaj i ekino mają problemy
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
uff, jak dobrze że jesteście, bo nigdzie w necie tego nie ma
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
Super że serwis VODprogram znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć


Tytuł oryginalny Sur l’Adamant
Ocena IMDb 6.7

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne tytuły

20 Dni w Mariupolu Cały Film (2023) Gdzie Obejrzeć Online?
Pianoforte Cały Film (2023) Oglądaj Online Legalnie!
Fenomen [2023] Gdzie Obejrzeć Cały Film Online Legalnie?
Historia Jednej Zbrodni Cały Film [2023] Obejrzyj Online na VOD
Autostopowicz z Siekierą Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD
Nieustannie: Historia Michaela J. Foksa (2023) Cały Film Online – Obejrzyj Już Dziś!
Najgłębszy Wdech Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD!
Kochanka, Stalkerka, Zabójczyni Cały Film (2024) Gdzie Obejrzeć Online?
Bóg i Wojownicy Lunaparków Cały Film (2022) Obejrzyj Online Legalnie!
Anna Nicole Smith: Nie Znacie Mnie Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD
Naszość Tylko dla Nienormalnych (2023) Oglądaj Cały Film Online Legalnie!
Popek za Życia Cały Film [2017] Gdzie Oglądać Online Legalnie?