Cały film Czarny młyn online to wzruszająca opowieść oparta na najsłynniejszej powieści dziecięcej autorstwa Marcina Szczygielskiego. Film ukazuje drogę do akceptacji i tolerancji, którą dzieci muszą odnaleźć samodzielnie. Iwo i jego grupa przyjaciół zamieszkują w małym miasteczku, gdzie doświadczenie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Z dnia na dzień coraz bardziej pociągają ich tajemnicze ruiny ogromnego fabrycznego młyna, znane jako Czarny Młyn, dominujące nad okolicą.
Pomimo ostrzeżeń przed wchodzeniem na zakazany teren, decydują się na to, a wraz z tym wydarzeniami rozpoczyna się seria niesamowitych zdarzeń, która wystawi na próbę ich przyjaźń oraz przekona, że akceptacja i zrozumienie mogą wyjść na pierwszy plan w nieoczekiwany sposób. Sprawdź czy warto obejrzeć Czarny młyn cały film bez reklam.
Spis treści
Główna postać, w którą wcielił się Iwo Wiciński w filmie Czarny młyn cda, jest prowadzona konsekwentnie od samego początku. Jego przemiana została zagrana w sposób niezwykle dojrzały. W książce ta postać budzi sympatię od samego początku, ale w filmie zdecydowanie pojawia się nieoczywistość i wielowymiarowość. Nadaje mu kolejne „smaczki” i czyniąc go czymś znacznie więcej niż kolejnym polskim filmem dla dzieci. Pola Galica-Galoch, która wcieliła się w rolę Meli, zapadła w pamięć swoim talentem, a na pewno jeszcze o niej usłyszymy.
Również Borys Wiciński, znany z filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, tym razem wcielając się w czarny charakter w grupie przyjaciół, zagrał bardzo naturalnie i jego występ może się podobać. Relacja głównego bohatera z Melą, młodszą siostrą z niepełnosprawnością, została przedstawiona bardzo interesująco. W książce Iwo od samego początku jest bardzo wspierający i z zaangażowaniem broni inności swojej siostry. Ale w filmie Czarny młyn ekino ta cecha bohatera ujawnia się stopniowo, co dodaje historii autentyczności i realności. Postać kilkuletniej Meli, w którą wcieliła się Pola Galica-Galoch, została wykreowana na mistrzowskim poziomie.
Dziewczynka miała przed sobą niezwykle trudne zadanie, ale zdołała go wyjątkowo profesjonalnie zrealizować. Motyw przemiany chłopca i ukazanie trudnych relacji panujących w domu rodzinnym są zasługą reżysera, który postać Meli poprowadził w nieco inny sposób niż w książce. Istotny wpływ na to miały również scenarzystki. Czyli Katarzyna Stachowicz-Gacek oraz Magdalena Nieć, która wcieliła się w filmie Czarny młyn zalukaj w rolę matki. Aktorka przyznała, że tworząc scenariusz, nie chciała na siłę wyróżniać swojej postaci.
Rzeczywiście, na ekranie nie odczuwa się przesytu jej obecności, wręcz przeciwnie. Jej sceny są znakomitym uzupełnieniem filmu Czarny młyn, który oprócz opowieści o przyjaźni poddanej próbom, staje się również studium relacji rodzinnych. Opowieść doskonale ukazuje przemianę nie tylko grupy przyjaciół, ale także samych głównych bohaterów. W obliczu zagrożenia muszą podjąć decyzje, które uratują dorosłych.
Wątki przygodowe w filmie Czarny młyn do obejrzenia online utrzymują w napięciu i z pewnością zrobią wrażenie nie tylko na młodych widzach. Punkt kulminacyjny całego filmu, który przenosi akcję do tajemniczego, tytułowego Czarnego Młyna, został ciekawie rozwiązany. Mimo że na początku można odnieść wrażenie, że niektóre sceny są niepotrzebnie przedłużane i nieco rozczarowujące, to końcowa sekwencja filmu nadrabia to wrażenie i pozostawia mocne wrażenie.
Muzyka Maćka Dobrowolskiego zasługuje na uwagę. Doskonale podsyca atmosferę grozy w filmie, oddając tajemniczy klimat i przyciągając uwagę dzięki ciekawym motywom elektronicznym. Choć nieuniknione są porównania do kultowej produkcji Netfliksa „Stranger Things” – historia grupy młodych przyjaciół, żyjących w małym miasteczku, w którym dzieją się dziwne rzeczy – w żaden sposób te skojarzenia nie są dla filmu „Czarny Młyn” niekorzystne. Czarny młyn cały film to hit, który warto obejrzeć z pewnością razem z dziećmi. W gatunku kina familijnego, realizowanego w Polsce, stawia on poprzeczkę bardzo wysoko.
Umieszczenie akcji na podupadłej prowincji ma swoje znaczenie. Cały film Czarny młyn w całości online nie tylko oferuje atrakcyjną fabułę dla najmłodszych widzów. Również autentycznie oddaje realia niedoinwestowanych rejonów Polski. Podobnie jak w swoim poprzednim filmie – „Za niebieskimi drzwiami” – reżyser Palej udowodnił, że nie interesuje go tworzenie eskapistycznej, familijnej rozrywki. Wcześniej opowiadał o traumie, śpiączce i dziecięcej depresji, sięgając po estetykę horroru.
Tym razem zdecydowanie bardziej skupia się na turpistycznym kina społecznym. Dzięki tej formie film przybliża realia życia wielu młodych ludzi, które mogą wydawać się nie do pomyślenia dla widowni wielkomiejskiej. Nie tylko miejsce akcji nawiązuje do kina społecznego, ale także fabuła skupia się na trudnościach Polski B. I to w sposób bardziej wiarygodny niż w wielu polskich filmach dla dorosłych osadzonych na prowincji.
Bohaterami „Czarnego młyna” są dzieciaki z rozpadającej się kamienicy gdzieś na Śląsku. Podobnie jak w „Gorącym czwartku” Michała Rosy, który do tej pory był jedynym rodzimym filmem ukazującym realia życia najmłodszych wśród węgielnych hałd. Akcja „Czarnego młyna” rozpoczyna się po tragedii, która miała miejsce w tytułowym budynku. W wybuchu ginie ojciec głównego bohatera, Iwa. Po kilku latach od tego wydarzenia wokół Czarnego Młyna zaczynają się dziać niewyjaśnione zdarzenia.
Zanim przygoda i niesamowitości ogarniają akcję filmu, Palej kreuje kompletny obraz życia lokalnej społeczności. Po śmierci taty, Iwo jest wychowywany przez matkę, a samotna kobieta w wiejskich realiach jest niemal skazana na bierność. Dodatkowo, Iwo ma niepełnosprawną siostrę, za którą musi się zatroszczyć wbrew własnej woli, gdy matka poszukuje zatrudnienia. Jednak nie tylko oni mają trudności.
W kamienicy zamieszkują także posądzany przez wszystkich o złodziejstwo złomiarz, sąsiadka utrzymująca się z hodowli królików. Oraz pozostawiony samemu sobie nastolatek, którego rodzice wyjechali do pracy do Londynu. Na los tych bohaterów, podobnie jak większości mieszkańców miejscowości, negatywnie wpływają ruiny spalonej fabryki, która kiedyś była głównym miejscem zatrudnienia w okolicy.
„Czarny młyn” to na szczęście nie tylko rozpadające się kamienice, analiza socjologiczna i górnośląska czarnucha. To również pełna przygód i fantazji historia. To, co niewytłumaczalne, stopniowo wplata się w fabułę, korzystając z codziennych rekwizytów i zwyczajnych okoliczności. Rola do odegrania mają niepełnosprawna siostra Iwa, króliki sąsiadki, a nawet znikający piekarnik mamy. Dzięki temu atmosfera gęstnieje z każdą kolejną sceną, a film wciąga widza coraz bardziej.
Cały film Czarny Mlyn online można obejrzeć m.in. na stronie VODprogram.pl, ale istnieją również inne źródła. Są to na przykład serwisy takie jak Netflix, HBO czy Disney+. A zatem włącz Czarny Mlyn cały film po polsku i ciesz się domowym seansem już dzisiaj!
Komentarze
Sortowanie według najpopularniejszych